Tendencijų topuose – natūralumas: už putlias lūpas ir dirbtines blakstienas svarbiau individualus grožis

Makiažas šiandien tapo neatsiejama kone kiekvienos moters stiliaus, o neretai – ir etiketo dalis. Jau sunku įsivaizduoti damą, kuri eidama į darbą ar draugų susitikimą atvyktų bent minimaliai nepasidažiusi, ką jau kalbėti apie oficialesnius renginius, pobūvius, dėl kurių tapo įprasta kreiptis į savo darbą išmanančius vizažo meno profesionalus.
Makiažas
Makiažas / 123RF.com nuotr.

Ir nors makiažo svarba metams bėgant tik auga, specialistai tikina – tendencijos keičiasi: barbišką įvaizdį perima minimalizmas, ryški kosmetika užleidžia vietą į madą sugrįžusiam natūralumui. O jis, kaip sako makiažo ir ilgalaikio makiažo meistrė, „Smilga Beauty Lab“ studijos įkūrėja Indrė Sinkevičiūtė, kasdieniame gyvenime tampa vis aktualesnis – vis daugiau moterų renkasi kuo natūralesnį makiažą, nors profesionalus jo atlikimas užima ne ką mažiau laiko.

„Gyvenimo tempas greitėja, todėl labiau vertiname turimą laisvą laiką. Prie veidrodžio norisi jo praleisti kuo mažiau, todėl turėdamos laisvą minutę ją mieliau skiriame šeimai, mėgstamai knygai, įvairiems hobiams. Iš dalies pavargome slėpti veidus po storu makiažo sluoksniu, tačiau formuoti naujus įpročius padeda ir išsiplėtusios galimybės, pavyzdžiui, ilgalaikis makiažas“, – 15min sako I. Sinkevičiūtė.

Asmeninio arch. nuotr./Indrė Sinkevičiūtė
Asmeninio arch. nuotr./Indrė Sinkevičiūtė

Pasak jos, šiandien jis – visai kitoks, nei buvo prieš dešimtmetį, neretai tampa sunku atskirti, ar akys, lūpos, antakiai, paryškinti permanentinėmis priemonėmis, ar... pavyzdžiui, kosmetiniais pieštukais.

„Anksčiau natūralų efektą sukurti buvo sudėtinga, tačiau įvairios technikos tobulėja, daugėja galimybių. Dabar klientės prašo tik paryškinti bruožus, atstatyti formas, suvienodinti simetriją, joms svarbu, kad pavyktų išlaikyti natūralumo įspūdį“, – tikina permanentinio makiažo meistrė.

Ji įsitikinusi, kad natūralumo tendenciją makiažuose diktuoja ir bendrai besikeičiantis visuomenės požiūris į vartotojiškumą, ekologiją, aplinkosaugą. Kita vertus, net ir iš pažiūros „teisingiausios“ mados kinta, todėl nereikėtų nustebti, jei po kelerių metų moterys vėl norės atrodyti ryškiau, puošniau, išraiškingiau. „Manau, kad natūralumas dar ilgai užsilaikys tendencijų topuose, tačiau reikia suprasti, kad mada sukasi ratu. Bus laikas, kai tai, kas populiaru šiandien – atsibos, su tuo sugrįš ir ryškesnio makiažo poreikis“ , – sako pašnekovė.

Tačiau viena tendencija esą tik stiprės, tai – noras atrodyti jaunatviškai, siekis išsaugoti sveiką, dailią, spindinčią odą, įvairiomis priemonėmis stabdyti senėjimo procesus. I. Sinkevičiūtės teigimu, moterys visais laikais norėjo paslėpti bėgančių metų pasekmes ir šis noras bėgant amžiams tik didėja.

Specialistė įsitikinusi, kad augančios technologijų galimybės ir įvairių invazinių procedūrų poreikis ateityje tik augs, dažniau bus varstomos ir plastikos chirurgų kabinetų durys. Tačiau visa tai – dėl siekio ilgiau jauniau.

„Aš pati labai didelį dėmesį skiriu odos priežiūrai ir visuomet klientėms bandau paaiškinti, kad vien užmaskuoti problemas makiažu nepakanka, pirmiausia reikia tą problemą spręsti. O kai oda sveika, kai ji skaisti, tuomet ir makiažo užtenka minimalaus.

Jei apie lietuvių dėmesį sau spręstume pagal eiles prie grožio salonų, galėtume sakyti, kad jos savo išvaizdai skiria daug dėmesio. Tačiau daugelis tų procedūrų apsiriboja plaukų ir nagų priežiūra. Kalbant apie veidą, retai kuri naudoja ką nors daugiau nei kremas ar serumas. Šiuo požiūriu mums dar sunku lygintis su, pavyzdžiui, JAV, kur moterys linkusios investuoti į grožį ir drąsiau išbando naujoves“, – pasakoja I. Sinkevičiūtė.

Tačiau šiandien, jos teigimu, jau sunku įvardyti, kas diktuoja tendencijas – ar amerikietės, ar visais laikais vienomis gražiausių moterų laikomos prancūzės, išsitrynė ir taip vadinamo grožio etalono ribos – į šiuos klausimus nebėra vieningo atsakymo. Ir jei dar visai neseniai maža nosytė ir putlios lūpos buvo laikomos grožio standartu, dabar už šiuos bruožus daugiau labiau vertinamas asmeninis išskirtinumas, individualumas.

„Tiesa, Azijos rinkoje vis dar dominuoja europietiško grožio standartai – balta oda, atviri akių vokai, bet, pavyzdžiui, aktualiau tampa nebe putlintis lūpas, o tą putlumą „išleisti“, putlinimas daromas tik simetrijos atstatymui, tačiau ne putlumui didinti. Kitaip tariant, natūralus grožis tapo svarbiau už standartus, o korekcijos daromos taip, kad apie jas nesuprastų aplinkiniai“, – 15min sako grožio industrijos ekspertė.

„Nepastebimo“ grožio taisyklė galioja ir makiažuose, vizažo meistrės vis dažniau sulaukia užklausų sukurti kuo natūralesnį kasdienį įvaizdį. Tačiau neretai toks pasirinkimas – daug sudėtingesnė užduotis nei vakarinio įvaizdžio suformavimas, labai svarbu tinkamai užmaskuoti raukšles, pigmentines dėmes.

„Moterys dar nedrąsiai kreipiasi pagalbos į profesionalus, nes galvoja, kad tai – brangi paslauga. Tačiau specialistas padės sutaupyti ir laiko, ir pinigų – parinks tinkamas kosmetikos priemones, jums individualiai tinkančias spalvas. Mano patarimas – atidžiai pasirinkti meistrą ir užsirašyti konsultacijai. Dažnai iš šono atrodome kiek kitaip nei matome save veidrodyje“, – tikina I. Sinkevičiūtė.

Projektą #gražibefiltro inicijuoja maisto papildas „BioSil” .

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų