Mitas. Žiemą odą reikia ne drėkinti, o maitinti
Žema temperatūra, sniegas, drėgmė ir vėjas yra vienos pagrindinių priežasčių, galinčių pažeisti odos apsauginę hidrolipidinę plėvelę. Sutrikus jos funkcijoms, odos pH pakinta, todėl oda ne tik blogiau apsaugoma nuo kenksmingų mikroorganizmų, bet ir epidermio ląstelės nesugeba išlaikyti drėgmės, praranda lipidus.
Dėl šių priežasčių įvyksta odos dehidratacija, jos pasekmės – odos sausumas, šerpetojimas, tempimo jausmas, sudirgimas, raudonos dėmės, sumažėjęs turgoras. Todėl, kosmetologės teigimu, žiemą odą reikia ne tik maitinti, bet ir drėkinti.
Tiesa. Vasarą naudota kosmetika netinka šaltymečiu
Vasarą dažniausiai naudojami tik drėkinamieji kremai. Tačiau žiemą, anot specialistės, reikėtų vengti lengvo, vandens pagrindo kremo. Greitai įsigerdamas į odą, jis staigiai, bet labai trumpai aprūpina drėgme ir visai nesudaro apsauginės lipidinės plėvelės.
Dėl šios priežasties gauta drėgmė labai greitai prarandama, apsauginės funkcijos sutrinka ir oda dar labiau sausėja.
Tiesa. Žiemą naudojamų kremų pagrindą turi sudaryti aliejus
Kosmetologės teigimu, būnant šaltame ore reikia naudoti riebesnės konsistencijos ne vandens, o aliejaus pagrindo kremą. Tiršti, riebūs maitinamieji kremai sudaro apsauginę plėvelę odos paviršiuje ir tokiu būdu neleidžia išgaruoti drėgmei. Kremą reikia tepti bent 30 minučių iki išeinant į lauką, kad spėtų susiformuoti apsauginė plėvelė.
Tiesa. Šaltame ore ir šiltoje patalpoje netinka tas pats kremas
Būnant šiltoje sausoje patalpoje riebūs kremai odą apsunkina, užkemša poras, dėl to gali išsiplėsti ir pradėti trūkinėti kraujagyslės. Norint išvengti šių problemų, geriausia einant į lauką veido odą tepti riebiu kremu, o atėjus į šiltą patalpą riebią priemonę nusivalyti toniku ir užsitepti drėkinamąjį kremą.
Taip pat skaitykite: Pribloškiantis eksperimentas: 3 litrai vandens per dieną moterį pakeitė neatpažįstamai
Jei sausoje patalpoje praleidžiama nemažai laiko, kosmetologė papildomai rekomenduoja purkšti drėkinamojo veido losjono. Jis odą sudrėkins, atgaivins ir neleis džiūti.
Mitas. Žiemą negalima naudoti odos šveitiklių, nes jie dar labiau pažeidžia jautrią odą
Jei oda tinkamai prižiūrima ir nėra labai jautri, odos šveitiklius galima naudoti ir žiemos laikotarpiu. Tiesa, šiek tiek rečiau. Visų pirma specialistė pataria apsilankyti pas medicininį išsilavinimą turintį kosmetologą. Jis įvertins odos būklę, sudarys odos priežiūros planą, parinks tinkamą kosmetiką.
Esant poreikiui, bus atliktos ir specialios procedūros (profesionalus veido valymas, kaukių terapija, elektroporacija su mezoterapiniais kokteiliais ir kt.).
Daugiau apie odos priežiūrą žiemą – naujausiame žurnalo „Ji“ numeryje.