Pasitelkę visas liaudies gudrybes, organinės kilmės dėmes galime pašalinti net keliais būdais. Tiesa, didžioji dalis metodų pritaikoma tik namuose – skalaujant rūbą bent trejetu „vandenų“. Tačiau čia atrinkome keletą patarimų, kurie gali jus išgelbėti greitai.
Druska ir pienas
Teigiama, jog kavos ir kakavos dėmes gerai pašalina amoniako tirpalas, per pusę praskiestas su vandeniu. Dar geresnį rezultatą pasieksite, jeigu prieš tai patrinsite dėmę benzinu. Na, o kavos dėmes visiškai pašalins vandenilio peroksidas. Tiesa, šių „ingredientų“ ne kiekvienas kasdien turės po ranka...
Tačiau jeigu esate restorane (ir jus aptarnauja paslaugus padavėjas) ar biure (kuriame turite atskirą virtuvę), gėrimų dėmes nesunkiai galite pašalinti, pasitelkę paprasčiausią pieną ir vandenį.
Šviežias obuolių, aviečių, trešnių dėmes galima nuvalyti audeklo gabalėliu, suvilgytu šiltame piene ir muiluotame vandenyje, (verdantis) pienas taip pat gali padėti išimti vyno dėmes iš medvilninių audinių.
Taip pat skaitykite: 10 būdų, kur panaudoti dantų pastą
Šviežias riebalų dėmes taip pat galima pabarstyti druska ir švelniai trinti. Druską reikia berti kelis kartus, kol išnyks dėmė. Vietoj druskos galima naudoti miltus. Šias dėmes taip pat galima pašalinti šiltu duonos minkštimu.
Gerosios bakterijos
Tačiau jeigu esate pakeliui į susitikimą, ir po ranka neturite nė vienos iš šių medžiagų (ar netgi vandens), dėmes išvalyti padės kita alternatyvi priemonė – valiklis su gerosiomis bakterijomis, kuris greitai ir efektyviai šalina ne tik organinės kilmės dėmes iš audinio, bet ir naikina įsigėrusius maisto kvapus.
Užtenka papurkšti valiklio ant dėmės ar kvapo šaltinio, palikti kelioms minutėms, o po to uždėjus švarią servetėlę paspausti ir sugerti drėgmę.
Tai puiki alternatyva ne tik tuomet, kai išsitepate, bet ir kai pietaujate restorane, iš kurio virtuvės sklinda labai ryškus maisto aromatas, ar esate patalpoje, kur jūsų rūbai prisigeria organinės kilmės kvapų.
Taip pat skaitykite: Būdai, padėsiantys išvengti padidėjusio prakaitavimo
Nors paprastai dažnas rankinėje ar lagamine nešiojasi buteliuką kvepalų, dezodorantą ar kitą kūno/aprangos kvapiklį, tačiau šios priemonės daugiau maskuoja nemalonius kvapus nei juos pašalina. Todėl tik visiškai pašalinus nemalonų „potyrį“, audinį galima padabinti norimu kvapu.
Lietuvoje kuriamų ir gaminamų natūralios sudėties valiklių su probiotikais „PROBIOTIC“ patogiausia įsigyti el. parduotuvėje www.gerojibakterija.lt.
Parengta bendradarbiaujant su projekto partneriu