Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vargina sausi ir lūžinėjantys plaukų galiukai? Patarimai, kaip išspręsti šią problemą

Norite įstabiai gražių ir sveikų plaukų, bet vaizdą nuolat bjauroja išsausėję ir suskilinėję plaukų galiukai? Atrodo, dedate daug pastangų, nuoširdžiai rūpinatės savo plaukais, bet rezultatas vis nuvilia? Moterų portalas Ji24.lt tiesia jums pagalbos ranką. Pasidomėkite, kodėl jus vargina sausų plaukų problema, ką darote ne taip ir kas, pasak profesionalių kirpėjų, jūsų plaukams grąžintų sveiką išvaizdą.
Gražūs sveiki plaukai
Gražūs sveiki plaukai / Shutterstock nuotr.

Sausi plaukų galiukai – opi problema daugeliui dailiosios lyties atstovių. Be to, jie smarkiai gadina bendrą plaukų vaizdą, kuria netvarkingos šukuosenos įspūdį. Tad ką daryti? Tokiu atveju tenka imtis kraštutinių priemonių – plaukų galiukus būtina kirpti. Šis procedūra ypač skausminga toms, kurios jau seniai svajoja apie ilgus plaukus. Deja, apsilankymas pas kirpėją – neišvengiamas, tai vienintelė išeitis esant tokiai situacijai. O ar šiam nemaloniam procesui galima užbėgti už akių? Ką daryti, kad plaukų galiukai kuo mažiau sausėtų ir kokių priemonių imtis, kad plaukai atrodytų sveiki, gražūs?

Kodėl plaukų galai skilinėja ir kaip to išvengti?

Priežastis, kodėl ramybės neduoda sausi ir išsišakoję plaukų galai, dažniausiai slypi pažeistoje plaukų struktūroje. O pažeisti ją galima labai nesunkiai. Temperatūrų kaita, kietas vanduo, plaukų formavimas džiovintuvu, žnyplėmis, tiesintuvu, jūros, saulės poveikis...  – tai toli graži dar ne visas sąrašas veiksnių, kenkiančių plaukams.

Tad ką galima padaryti? Imkitės veiksmų, kurie apsaugotų jūsų plaukus. Tarkime, trinkdamos galvą, įpilkite į vandenį šiek tiek obuolių acto: 1 valg. š. šio acto suminkština 1 l chloruoto vandens. Saugokite plaukus nuo staigios temperatūrų kaitos, saulės spindulių pasipuošdamos gražiu galvos apdangalu ir naudodamos specialias priežiūros priemones, apsaugančias plaukus nuo žalingo saulės poveikio. Na, o jei galite ir netingite, susukite plaukus į kuodą arba suriškite juos į uodegėlę, tik naudokite minkštas gumeles, pernelyg nesuveržkite plaukų.

Stenkitės nepiktnaudžiauti plaukų džiovintuvu ir kitomis „karštomis“ priemonėmis. Profesionalūs kirpėjai rekomenduoja jas naudoti ne dažniau kaip 2–3 kartus per savaitę. Beje, nenumokite ranka į šį patarimą, net jei naudojate nuo karščio plaukus apsaugančias priemones: karštas oras pakelia plaukų „žvynelius“, o dėl to plaukai atrodo puresni, nepaklusnūs, labiau pasiduoda neigiamiems veiksniams.

Fotolia nuotr./Pažeistus plaukų džiovintuvo ir tiesintuvo plaukus neišvengiamai tenka kirpti
Fotolia nuotr. / Pažeistus plaukų džiovintuvo ir tiesintuvo plaukus neišvengiamai tenka kirpti

Kad išvengtumėte štai tokio ne itin gražaus efekto, padalykite plaukus sruogelėmis ir džiovinkite kiekvieną jų atskirai, laikydamos plaukų džiovintuvą 20–25 cm atstumu nuo galvos. Aišku, būtų tiesiog idealu, jei pučiamas džiovintuvo oras atitiktų kambario temperatūrą – džiovintų jis ne prasčiau nei karštas oras. Na, o jei turite daugiau laisvo laiko, tuomet padėkite džiovintuvą į šalį ir leiskite plaukams išdžiūti natūraliai. Dar keletas patarimų: iššukuokite plaukus dar prieš galvos trinkimą, o drėgnus, susivėlusius plaukus geriau narpliokite pirštais.

Taip pat nepamirškite naudoti specialių priemonių, skirtų plaukų galiukams prižiūrėti. Pagrindinis jų tikslas – neleisti plaukams išsausėti, puoselėti sveiką jų išvaizdą. Šių plaukų priežiūros priemonių sudedamosios dalys, tarkime, silikonas, „prigirdo“ plaukus, kad jūsų šukuosena atrodytų tvarkingai.

Shutterstock nuotr./Tepkite plaukų galiukus specialiai jiems skirtomis priemonėmis
Shutterstock nuotr. / Tepkite plaukų galiukus specialiai jiems skirtomis priemonėmis

Beje, mielosios, neapsigaukite, – neišvysite jokio stebuklo, jei jūsų plaukų struktūra jau yra pažeista. Kosmetinės priemonės šiuo atveju pagerins tik išorinį plaukų vaizdą. Vizito pas kirpėją, deja, nepavyks išvengti. Kad galėtumėte puikuotis sveikais plaukais, pas šį grožio specialistą lankykitės sykį per mėnesį ar pusantro ir paprašykite jo patrumpinti plaukus ne daugiau kaip centimetrą. Geriausia, jei tai būtų daroma „karštomis žirklėmis“, kurios „uždaro“ plaukų galiukus ir neleidžia jiems dar labiau skilinėti.

Taisyklingai trinkite galvą

Stenkitės plauti galvą bent jau kas antrą dieną. Būtų puiku, jei šampūno pH būtų neutralus – paprastai gamintojai tai nurodo informaciniame lapelyje. Taip pat labai svarbūs drėkinamieji komponentai, pavyzdžiui, šilko proteinas, taukmedžių sviestas, arganų aliejus, keratinas, aminorūgštys.

Shutterstock nuotr./Moteris plaunasi plaukus
Shutterstock nuotr. / Moteris plaunasi plaukus

Rinkitės ne bet kokį šampūną, o tokį, kuris tinka konkrečiai jūsų plaukų tipui. Tarkime, nenaudokite riebiems plaukams skirto šampūno, jeigu jūsų plaukai normalūs arba sausi. Tai neduos jokios naudos: plaukai neišliks ilgiau švarūs, priešingai – dėl pažeisto lipidų sluoksnio jie ims dar greičiau riebaluotis. Jei visgi nepavyksta rečiau trinkti galvos, įsigykite fiziologinį šampūną. Jis skirtas jautriai galvos odai ir į jo sudėtį įeina švelnesnės medžiagos.

Likus 5–10 min. iki plaukų plovimo, masažuojamaisiais judesiais įtrinkite į galvos odą augalinio aliejaus. Tiks bet koks: kokosų, alyvuogių, varnalėšų, sezamų, moliūgų... Šukomis tolygiai paskirstykite aliejų per visą plaukų ilgį, ypač daug dėmesio skirkite galiukams. Po kelių minučių ištrinkite galvą.

Vanduo, kuriuo plaunate plaukus, privalo būti šiltas. Ar vandens temperatūra tinkama plaukams, nustatysite nesunkiai – galvos odai jis privalo būti malonus. Per karštas vanduo pažeidžia lipidų sluoksnį ir kenkia plaukams, be to, jie ima sausėti ir lūžinėti. O štai per šaltas vanduo gali sutrikdyti galvos kraujotaką, išprovokuoti plaukų slinkimą.

Shutterstock nuotr./Sveiki ir gražūs merginos plaukai
Shutterstock nuotr. / Sveiki ir gražūs merginos plaukai

Ir dar – prieš trinkdamos galvą šampūnu, įsitikinkite, ar iš tiesų sudrėkinote visus plaukus: plaunamieji šampūno komponentai prišauks tik dar daugiau bėdos, jei užtepsite jo ant sausų plaukų. Prieš įtrindamos į galvą šampūno, pirmiausia jis turi suputoti jūsų delnuose – taip sumažės plaunamųjų medžiagų koncentracija. Tačiau nenusigąskite – šampūnas netaps mažiau veiksmingas.

Jeigu jūsų plaukai ilgi ir neformuojate jų specialiomis priemonėmis, daugiau dėmesio skirkite viršutinei plaukų daliai (10 cm nuo šaknų), nes būtent ši dalis būna riebaluočiausia ir nešvariausia.

Beje, pasak profesionalių kirpėjų, būtinai naudokite kondicionuojamąsias priemones. Jose yra specialių komponentų, kurie „suglotnina“ plaukų „žvynelius“.

Sveiki plaukai – sveiki plaukų galiukai

Pirmasis žingsnis sveikų plaukų galiukų link – tai sveiki plaukai. 1–2 kartus per savaitę palepinkite juos specialiomis kaukėmis, kiekvienąsyk trinkdamos galvą, naudokite drėkinamuosius balzamus. Sausiems plaukų galiukams ypač gerai regeneruojamosios priemonės, nes jos atkuria plaukų struktūrą, atgaivina pačius plaukus. Tad tepkite šias priemones per visą plaukų ilgį, išskyrus šaknis, nebent naudojimo instrukcijoje nurodyta priešingai.

Fotolia nuotr./Prižiūrėti ir sveiki moters plaukai
Fotolia nuotr. / Išpuoselėti  moters plaukai

Keletas receptų lūžinėjantiems plaukų galams:

  1. Jei prijaučiate namų kosmetikai, pasigaminkite šampūną-kaukę, kuri gydytų skilinėjančius plaukų galus. Taigi sumaišykite 2 kiaušinių trynius, 2 valg. š. konjako arba degtinės, 1 valg. š. rūgpienio. Naudokite šį „plaukų kokteilį“ vietoj arba po galvos ištrinkimo šampūnu. Šia susidariusia mase drąsiai galite plauti plaukus ir net palaikyti ją kaip kaukę ištepus sausus plaukų galus.
  2. Dažytiems plaukams labai pravers šampūnas iš sausos juodos duonos: 200 g duonos plutos pamerkite į šiltą vandenį parai laiko, skysčio likučius išspauskite naudodamos marlę, įmuškite kiaušinio trynį ir viską gerai sumaišykite. Kuo sudedamosios dalys bus smulkesnės, tuo lengviau seksis nuplauti, todėl šiam šampūnui pagaminti ypač praverstų maisto smulkintuvas. Trinkite galvą tik šiltu vandeniu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?