Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vargina veido raudonis ir išryškėjusios kraujagyslės? Ką daryti

Daugelį moterų į neviltį varo veido raudonis ir smulkių kraujagyslių tinklelis, dažniausiai išryškėjantis ant skruostų, nosies. Tai – kuperozė, liaudyje žinoma kaip „rožinė“. Ji Lietuvoje atsiranda beveik kas antrai keturiasdešimtmetei. Kaip ją atpažinti ir ką daryti?
Patinęs veidas gali liudyti apie sveikatos problemas
Paraudęs veidas / Vida Press nuotr.

Išsiplėtusios kraujagyslės nesukelia rimtų sveikatos sutrikimų, tačiau dažnam neigiamai veikia išvaizdą, nuotaiką bei gyvenimo kokybę. Be to, nesiimant jokių priemonių, kraujagyslės gali plėstis dar labiau.

Apie tai pasakoja dermatologinės kosmetikos „Noreva Laboratoires“ atstovė, gydytoja Birutė Glodelienė.

Kaip atpažinti pirmuosius požymius?

Kuperozė dažniau pasitaiko šviesesnio gymio žmonėms – šviesios odos, šviesių plaukų. Nors moterys serga iki trijų kartų dažniau, vyrams liga būna sunkesnė.

Didžiausiais priešais laikomi UVA spinduliai, staigūs temperatūrų svyravimai, vėjas, rūkymas, alkoholis ir kai kurie maisto produktai.

Didžiausiais išoriniais kraujagyslių priešais laikomi ultravioletiniai spinduliai, staigūs temperatūrų svyravimai, stiprus vėjas, rūkymas, alkoholis ir kai kurie maisto produktai.

Pirmieji rožinės simptomai išryškėja pakitus temperatūrai, pabuvus saulėje, susinervinus, pavartojus alkoholio ar aštraus maisto. Tuomet net ir mažiausias temperatūros svyravimas iškart pasimato žmogaus veide – žandus išmuša raudonis. Jis paprastai dingsta, vos tik žmogus pakeičia aplinką.

Jei paraudimai išlieka ilgą laiką, o išsiplėtusių kapiliarų gausėja, atsiranda grėsmė išsivystyti stipresnei uždegiminei odos ligai – tai rožinė (rosacea). Tuomet odos poros tampa itin stambios (panašiai kaip apelsino žievė), atsiranda raudonų mazgelių ir spuogų, panašių į sukeltus aknės. O ligos pavadinimas rožinė kilo todėl, kad oda „žydi“ lyg rožė. Šios ligos gydymas jau neapsieina be medikamentų.

„Scanpix“ nuotr./Alkoholis skatina veido raudonį
„Scanpix“ nuotr./Alkoholis skatina veido raudonį

Inovacija kosmetologijoje: saugi azelaino formulė prieš rožinę

Savarankiškai panaikinti išsiplėtusių kraujagyslių neįmanoma, tačiau yra ne vienas būdas, kaip išspręsti šią problemą padedant specialistams.

Populiariausias būdas šalinti išsiplėtusius kapiliarus yra lazeriu, intensyvia pulsine šviesa. Gydomąsias procedūras geriausia atlikti rudenį arba žiemą.

Dermatologijos praktikoje rožinei gydyti naudojama azelaino rūgštis. Tai gamtoje aptinkama, viena veiksmingiausių ir saugiausių šiuolaikinių rožinės gydymo priemonių.

Gydytojos B.Glodenienės teigimu, esant rožinei galima naudoti dermatologines kosmetines priemones su azelaino rūgštimi arba neseniai sukurta saugesne jos forma – azelaindiglicinatu, kuris puikiai toleruojamas, nesausina ir nedirgina odos. Tokių gydomųjų kremų galite teirautis vaistinėse.

Reikėtų atminti, kad vieną kartą pašalinus kapiliarus, ateityje vėl gali atsirasti išsiplėtusių kraujagyslių. Mat dėl išorės veiksnių oda nuolat sausėja ir plonėja. Todėl labai svarbu visą laiką tinkamai prižiūrėti odą, naudoti specialias jautrios ir rausti linkusios odos veido priežiūros priemones. Šiuolaikinės priemonės gana efektyviai mažina raudonį, tiesiogiai veikdamos kapiliarų išsiplėtimą.

Norint maskuoti raudonį, taip pat prireiks specialių, žalio pigmento turinčių priemonių, kurios efektyviai suvienodins odos spalvą ir paslėps raudonus kapiliarus.

Vida Press nuotr./Makiažas
Vida Press nuotr./Makiažas

Stebuklingas vitamino C ir rutino duetas

Vitaminas C – viena veiksmingiausių priemonių, gerinanti odos regeneraciją, sauganti nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio.

Sergant kuperoze, itin svarbu prevenciškai stiprinti kraujagyslių sieneles. Tai galima padaryti naudojant vitaminus C, K ir P (rutinas). Grynas vitaminas C – viena veiksmingiausių priemonių, gerinanti odos regeneraciją, sauganti odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio.

Todėl į valgiaraštį patartina įtraukti produktų, kuriuose gausu šių vitaminų. Pavyzdžiui, spanguolių, juodųjų serbentų, aronijų, lapinių salotų ir kopūstų, obuolių, citrusinių vaisių ir kt.

B.Glodenienės teigimu, reguliariai naudojant vitaminą C ir rutiną, oda tampa lygesnė, skaistesnė, greičiau atsinaujina odos ląstelės ir mažėja paraudimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos