Veido gimnastikos mokytoja Monika Diburienė: „Tai efektyvus būdas atsikratyti raukšlių“

Atėjo pavasaris. Su juo dažniausiai išlenda ne viena šiam laikotarpiui būdinga problema. Neretai veidrodyje pastebime per žiemą priaugtus kilogramus. Tačiau ar kada susimąstėte, kad mankšta ir fiziniai pratimai, kuriais užsiimame, norėdami būti ir jaustis žvalūs bei energingi, reikalingi ir veidui bei kaklui?
Veido ir kaklo gimnastikos mokytoja Monika Diburienė
Veido ir kaklo gimnastikos mokytoja Monika Diburienė / Valentinos Christovos nuotr.

Apie tai sutiko papasakoti veido ir kaklo gimnastikos „Revitonica“ mokytoja Monika Diburienė. Anot specialistės, vienintelis „stebuklingas“ įrankis tam, kad pagerintume savo odos būklę, yra mūsų rankos. Paprasta, tiesa?

Pirmiausia Monikos gyvenime atsirado žurnalistika. Baigdama šias studijas Klaipėdos universitete, ji atrado sau mielą veiklą. Ėmė rašyti straipsnius grožio temomis, domėjosi sveikata, fiziologiniais žmogaus pokyčiais. Nusprendusi krimsti ir kineziterapijos mokslus, pašnekovė visa galva pasinėrė į, rodos, jai vis dar neišsemiamą sritį. Ji veda teorinius bei praktinius užsiėmimus moterims, o sėkmingai suderinusi motinystę ir mėgstamą darbą, kryptingai eina pasirinktu keliu.

Mokymai, kaip pasakojo Monika, skirti tiems, kas ieško tikrųjų veido senėjimo priežasčių ir nemano, jog veidą nuo raukšlių galima išvaduoti naudojant „stebuklingus“ kremus.

Veido gimnastika – kas tai?

„Veido fitnesas yra įvairių pratimų, skirtų veido raumenų treniravimui, kompleksas“, – paaiškino M.Diburienė.

Svarbiausia, anot pašnekovės, pasirinkti tinkamą mankštą, nesusižavėti internetiniais nežinomų autorių pratimais ar neaprobuotomis metodikomis.

Skaisti, gaivi, švari oda tikrai parodo priežiūros lygį. Ji svarbi estetikos dalis, tačiau svarbu žinoti, jog amžių išduoda veido ovalo pakitimas, kurį nulemia pakitę raumenys.

Teisingai pasirinktas veido raumenų treniravimas padeda koreguoti įvairias veido deformacijas – įgimtas arba atsiradusias su amžiumi. Pratimai padeda „atverti“ akis, panaikinti mimikos raukšles kaktos, lūpų, smakro zonose, išgauti arba išsaugoti taisyklingą apatiniojo žandikaulio liniją, vadinamąjį „jaunystės“ kampą.

Veido raumenų koregavimas taip pat padeda išgauti skaisčią odos spalvą bei pašalinti audinių skysčių sankaupas iš veido.

Pasiteiravus, kaip dažnai reiktų mankštinti veido raumenis, norint pasiekti pastebimų rezultatų, ji tvirtino, kad visų pirma tai priklauso nuo paties žmogaus, jo genetikos: „Kiekvienam žmogui yra būdingas individualus veido senėjimo tipas, tam tikros probleminės veido zonos ir pagal jas galima spręsti, kiek pastangų pareikalaus rezultatų siekimas“.

Pasak kineziterapeutės, tinkamai parinkus pratimus, akivaizdūs rezultatai yra matomi po mėnesio ar dviejų reguliarių kiekvienos dienos treniruočių. Optimalus laikas esą yra 15–20 minučių per dieną. O svarbiausia – nuoseklumas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sveika ir graži veido oda: 10 profesionalės patarimų

Kas labiausiai kenkia mūsų odai?

„Jei kalbėtume tik apie veido odą, labai svarbu pasirinkti tinkamas odos priežiūros priemones. Kenksmingiausios – naftos cheminių ingredientų turinčios priemonės. Siekiant išsaugoti sveiką ir jauną veidą, taip pat reiktų labai atsargiai rinktis nefiziologines veido jauninimo procedūras – mezoterapiją, botulino, hialurono rūgšties injekcijas.

Šiuo metu jos yra apibūdinamos kaip visiškai „nekaltos“ ir greitą rezultatą suteikiančios priemonės, tačiau įsigilinus į kiekvienos iš jų veikimą, paaiškėja karti tiesa.

Žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas, turinčios moterys vargina savo odą, iš jos atimdamos visos gamtos suteiktus gyvybinius resursus. Jau seniai įrodyta, kad tai yra greitas odos (žinoma, ir viso organizmo!) žudymo procesas. Nesveika mityba, skysčių trūkumas taip pat atsispindi veide“, – sakė M.Diburienė.

Kiek mūsų odos būklei įtakos turi stresas?

Anot pašnekovės, psichoemociniai faktoriai, stresas yra vieni iš svarbiausių veiksnių, nulemiančių viso veido senėjimą. Kai jaučiame įtampą – sukandame dantis, suspaudžiame lūpas ir suraukiame kaktą – spazmuojame raumenis.

„Dažna veido raumenų įtampa sukelia visas įmanomas veido deformacijas – raukšles, ovalo pakitimus. Pastarieji veido pakitimai atsiranda dėl raumenų hipertonuso – spazmo. Vyraujant senėjimo procesui, didžioji dalis veido raumenų trumpėja, traukiasi, o stresas paspartina šį procesą ir visada „kimba“ į daugiausia spazmuotus raumenis“, – žiniomis dalijosi specialistė.

Monika atskleidė ir savo ritualus, kurie kasdien jai padeda jaustis gerai ir pasitikėti savimi.

„Kiekvienas mano rytas prasideda stikline vandens ir kaklo pratimais. Visada stengiuosi, jog mano rytas būtų „ilgesnis“ ir nereikėtų skubėti. Tai yra laikas, kuomet lyg ir paruošiu dienai savo mintis, kūną ir veidą. Vakarinis ritualas yra vakuuminis masažas veidui ir visada, jau gulėdama lovoje, atlieku kaktos atpalaidavimo pratimus“.

Dažniausiai moterų užduodami klausimai ir klaidos, prižiūrint odą

Kiekviena moteris, anot pašnekovės, nusprendusi puoselėti savo veidą ir atlikti reikiamus pratimus veidui ir kaklui, jau žino ją labiausiai erzinančią probleminę veido vietą. Tačiau dažnai prireikia laiko suprasti, jog visos veido zonos yra tarpusavyje susijusios ir neatskiriamos viena nuo kitos. Koreguojant tik vieną vienintelę, erzinančią veido zoną, M.Diburienės teigimu, rezultatai bus trumpalaikiai.

„Labai svarbu suprasti, jog būtina profilaktiškai treniruoti ir kitas veido zonas bei kaklo raumenis. Pastarųjų balansavimas paspartina įvairių veido deformacijų šalinimą“, – akcentavo kineziterapeutė.

Ji sakė pastebinti, jog pagrindinė probleminė veido vieta yra kramtomieji veido raumenys, beveik visoms moterims sukeliantys ankstų veido ovalo pakitimą ir daugybę kitų problemų.

„Būtinai, norėčiau paminėti kaklą – lygiai taip pat, kaip kramtomieji, kaklo raumenys jau ankstyvame amžiuje yra deformuoti, spazmuoti. Retu atveju moteris gali pasigirti ilgu, taisyklingą fiziologinį linkį, turinčiu kaklu“.

Pagrindinė klaida, pasak M.Diburienės, yra tai, jog moterys labai uoliai prižiūri savo odą.

„Investuodamos didelius pinigus į odos puoselėjimą, jos pamiršta, o veikiausiai ir nežino, jog veido odos jauninimas nėra tiesiogiai susijęs su viso veido atjaunėjimu. Skaisti, gaivi, švari oda tikrai parodo priežiūros lygį. Ji svarbi estetikos dalis, tačiau svarbu žinoti, jog amžių išduoda veido ovalo pakitimas, kurį nulemia pakitę raumenys. Pirmiausia raumenys deformuojasi, o tik tuomet keičiasi odos struktūra“, – paaiškino pašnekovė.

Praktiniai patarimai

  • Pakoreguokite akių zoną

Ištempkite smilkininį raumenį. Vieną ranką priglauskite virš skruostikaulio, o kita ranka atlikite smilkininio raumens ištempimą.

  • Pakoreguokite skruostų zoną

Priglauskite delnus po skruostais. Švelniai pastumkite juos į viršų. Fiksuokite 2–5 sekundes. Pakartokite 3 kartus.

  • Šoninės kaklo dalies raumenų atpalaidavimas

Fiksuokite ranką ant juosmens ir pakelkite petį į viršų. Pasukite smakrą link pakelto peties. Tokioje padėtyje būkite 30 sekundžių. Po jų petį išlaikykite pakeltą, o smakrą pasukite į priešingą pusę. Tokioje padėtyje būkite 30 sekundžių. Po jų grįžkite į pradinę padėtį ir atlikite šoninės kaklo dalies ištempimą. Fiksuokite 2–5 sekundes. Pakartokite pratimą priešingoje pusėje.

Parengė Urtė Drąsutytė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis