Veido odos drėkinimas šaltuoju metų laiku: specialistės išvardijo svarbias kosmetikos sudedamąsias dalis

Atšiaurus vėjas, temperatūrų pokyčiai, sausas oras patalpose – visa tai gali padaryti nemažai žalos mūsų veido odai, todėl šaltuoju metų laiku reikia nepamiršti tinkamai ja pasirūpinti. Su tuo kasdien susiduriančios specialistės pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį odos priežiūros rutinoje ir kokias priemones pasirinkti, rašoma pranešime.
Moteris prausia veidą
Moteris prausia veidą / Fotolia nuotr.

„Šaltuoju metų laiku oda patiria nemažą stresą ne tik dėl vėstančio, lietingo ir darganoto oro, tačiau ir dėl šildymo sezono. Šiuo laikotarpiu klientai skundžiasi odos sausumu, šerpetojimu bei padidėjusiu reaktyvumu – atsiranda odos jautrumas ir paraudimai. Visa tai išprovokuoja dideli temperatūrų skirtumai. Esant viduje – oras yra šiltas ir sausas, o lauke – šaltas ir drėgnas. Taip pat vis stiprėjantis vėjas nugairina odą ir pažeidžia jos apsauginį barjerą“, – atkreipia dėmesį kosmetologė Rugilė Jaudegytė.

Ji priduria, kad norint išsaugoti sveiką odą, būtinas drėkinimas nepriklausomai nuo šios tipo. „Labai dažnai pastebiu, kad klientai, turintys riebią odą, galvoja, kad jos nereikia drėkinti. Veido oda pagal tipą būna sausa, mišri arba riebi, tačiau jos visos gali būti dehidratuotos. Tokiu atveju, reikalingas stiprus drėkinimas tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus, – teigia R.Jaudegytė. – Šaltuoju periodu labai svarbu intensyviai drėkinančias priemones naudoti ir nakčiai.“

Kaip išsirinkti tinkamas priemones?

Odos priežiūros priemonių yra daugybė – perkant geriausia konsultuotis su specialistu. Tačiau, jeigu renkantis odos priežiūros priemones nėra galimybės pasitarti su kosmetologu ar vaistininku, būtina atkreipti dėmesį į priemonės sudėtį.

Kosmetologės teigimu, norint atstatyti drėgmės balansą odoje, kosmetikos priemonių sudėtyje būtina ieškoti hialurono rūgšties, alijošiaus, niacinamido, glicerino bei šlapalo. Tai efektyviausiai drėkinantys ingredientai.

Šaltuoju periodu labai svarbu intensyviai drėkinančias priemones naudoti ir nakčiai.

R.Jaudegytė atkreipia dėmesį, jog pagrindinės odos priežiūros priemonės namuose turėtų būti prausiklis ir kremas. Prausiklis – švariai ir švelniai pašalina nešvarumus, o kremas drėkina ir apsaugo odą. Norint pastiprinti odos atsistatymą, į kosmetikos priemonių krepšelį rekomenduojama įtraukti serumus ir kaukes.

„Camelia“ vaistininkė Sigita Izmalkova priduria, kad renkantis drėkinamąsias priemones, reikėtų žinoti kelis pagrindinius dalykus.

„Papildomai, drėkinimui labai tinka keramido pagrindo produktai, nes ši riebalų rūgštis yra būtina odos barjerui ir tinkamai funkcijai užtikrinti. Taip pat itin naudinga hialurono rūgštis, kuri ne tik drėkina, bet ir verčia odą kovoti su senėjimo procesu. Hialurono rūgštis yra natūrali odos jungiamojo audinio dalis, palaikanti odos drėgmę, sujungdama ir išlaikydama vandens molekules, todėl oda atrodo gaivi, lanksti, nėra jokių raukšlių“, – pažymi S.Izmalkova.

Jos teigimu, žiemą taip pat itin svarbu nenusiplauti odos apsauginio barjero, todėl vertėtų rinktis drėkinantį bemuilį odos valiklį, kuris pašalins makiažą, tuo pačiu drėkins odą: „Šiuo laikotarpiu nereikėtų pamiršti ir šveitimo, nes jis gali būti net naudingesnis nei vasarą, juk dėl šalto ir sauso oro oda būna labai išsausėjusi. Naudokite švelnią šveitimo priemonę, kuria galite pašalinti sausos odos pleiskanas ir negyvas ląsteles.“

Vida Press nuotr./Grožio produktai
Vida Press nuotr./Grožio produktai

Norintiems greito efekto – kaukės ir serumai

Kalbant apie serumus, kosmetologės R.Jaudegytės teigimu, tai – didžiausią aktyvių ingredientų koncentraciją turinti kosmetinė priemonė: „Aktyvios sudedamosios dalys gali būti įvairios: vitaminas A, vitaminas E, vitaminas C, kolagenas, hialuronas, keramidai, tad serumą reikėtų rinktis pagal tai, kokią odos problemą turite. Svarbu paminėti, kad kai naudojate serumą, reikėtų nepamiršti ir veido kremo, kurį reiktų teptis po to, kai įmasažuojate serumą.“

Vaistininkė taip pat pataria atkreipti dėmesį į serumų, turinčių antioksidantų, naudą.

Kai naudojate serumą, reikėtų nepamiršti ir veido kremo, kurį reiktų teptis po to, kai įmasažuojate serumą.

„Antioksidantai yra tarsi gesintuvai, kurie slopina laisvųjų radikalų sukeltą uždegimą. Jie taip pat padeda skaistinti odą, blokuodami nenormalios pigmentacijos gamybą, palaiko odos „statybinius elementus“. Peptidai ir augaliniai ekstraktai serume padidina kolageno ir elastino arba baltymų, atsakingų už tvirtumą ir elastingumą, gamybą. Vitaminas C taip pat skatina kolageno susidarymą ir padeda pašalinti odai keliamą žalą“, – sako vaistininkė.

Papildomai, specialistė pataria naudoti lakštines kaukes, kurios leidžia atjauninančioms medžiagoms įsigerti į odą. Lakštinę kaukę reikėtų naudoti bent kartą per savaitę ir dėti ant veido tik išėjus iš dušo. Tinkamai naudojamos šaltajam sezonui skirtos priemonės padės apsaugoti odą nuo žalos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis