Pasak kosmetologės Andrėjos Krasnevičienės, dar nė nesulaukus vasaros moterys jau skundžiasi odos pigmentacija. Taip yra todėl, kad pavasario saulė itin pavojinga – daugeliui taip neatrodo, todėl nesame linkę nuo jos saugotis, o ji dažnai sukelia daugiau bėdos nei vasaros saulė.
„Pavasaris yra tas metas, kai daugelis vyksta atostogauti į šiltuosius kraštus ir tikrai dažnai iš ten grįžta su pažeista oda. Kita vertus, nereikia žiūrėti taip toli – ir pas mus pavasarį saulė yra pavojinga, pažiūrėkite, kokia šilta buvo pirmoji balandžio pusė, todėl būtina naudoti priemones su apsauginiais filtrais“, – sakė grožio salono „Glow Beauty Studio“ kosmetologė A.Krasnevičienė.
Specialistės teigimu, tiesioginių saulės spindulių turėtų vengti tos moterys, kurių oda itin balta, strazdanota, greitai raustanti. Tačiau pigmentacija gali kankinti ir kitokio tipo odos savininkes. „Ir ant riebesnės odos gali atsirasti dėmių. Tačiau tam gali būti ir kitos priežastys: hormoniniai pokyčiai organizme, laisvųjų radikalų negebėjimas pasišalinti iš organizmo ir pan. O kalbant apie pigmentines dėmes, kurios yra saulės padarinys, visada pabrėžiu, kad profilaktika čia daug stipresnė. Ir ją reikėtų taikyti“, – teigė pašnekovė.
Ji siūlo nesibaiminti kremų, turinčių SPF 50. Taip, jie yra sunkesnės tekstūros, tačiau paieškojus galima atrasti sau tinkamą. Ir tokį kremą naudoti veidui, jei vykstate atostogų į šiltuosius kraštus, jei leidžiate daug laiko lauke ir čia, Lietuvoje. Tai ypač galioja jaunoms mamoms, kurios su savo mažyliais keletui valandų išeina pasivaikščioti. Kosmetologė rekomenduoja apsauginiu kremu veidą padengti dar likus pusvalandžiui iki išėjimo į lauką.
Mieste, kaip sakė A.Krasnevičienė, pakanka ir priemonių, turinčių SPF 20. Tai gali būti kremas, kreminė ar mineralinė pudra. Jei darbo dieną praleidžiate biure, lauke būnate tik, kol nuvykstate į darbą ir po jo, tokia apsauga yra pakankama. Jei nenaudojate pudros, tepate tik dieninį kremą, galite naudoti ir savo įprastą. Tačiau, specialistės patarimu, jei jūsų oda linkusi į pigmentaciją, tuomet su savimi reikėtų turėti ir apsauginį kremą nuo saulės (SPF 20), kad esant reikalui, galėtumėte juo pasinaudoti.
„Žmonės patys turėtų būti sąmoningi: jei pasitepėte veidą kremu be apsauginio filtro, kad apsaugotumėte odą nuo tiesioginių saulės spindulių, naudokite kepurę, akinius nuo saulės, rinkitės pavėsį“, – patarė kosmetologė.
Mieste pakanka ir priemonių, turinčių SPF 20. Vykstant į šiltuosius kraštus ar daug laiko leidžiant saulėje, veidui reikėtų naudoti kremą, kurio SPF 50.
Pasak jos, apsauginiai kremai skirti tam, kad nenudegtume, o nudegus odos problemos gali išlįsti ir po tam tikro laiko: pigmentacija, kapiliarų pažeidimas ir t. t.
„Labai svarbu protingai degintis, ypač per atostogas: nelįsti į kaitriąją saulę, pagulėti po skėčiu ir, aišku, būtinai naudoti apsauginius kremus. Žmonės bijo kremų, turinčių didelį SPF, nes baiminasi, kad tada neįdegs. Tai netiesa, pati visada veidui naudoju kremą, turintį SPF 50, ir tikrai įdegu.
Kokio stiprumo apsauginį kremą naudoti kūnui? Galima ilgai diskutuoti. Gydytojai sakytų, kad lygiai taip pat, kaip ir veidui, jūs galite vertinti pagal save. Geriausia apsauga nuo saulės yra pavėsinis įdegis ir drabužiai, jeigu kalbame ir apie vėžio prevenciją, ir panašius dalykus“, – sakė A.Krasnevičienė.
Ji pridūrė, kad galiausiai, kalbant apie saulę ir šiltąją laikotarpį, veido odą turėtume saugoti ne tik nuo pigmentacijos, bet ir nuo raukšlių.
„Visos moterys, kurios lankosi pas kosmetologus, saugo savo odą nuo saulės – ir tai natūralu, kai moki pinigus, kad save pagražintum, paskui nebenori savęs kepinti. Tačiau daugelis mūsų vis dar mėgina per likusią atostogų savaitę sugerti visą galimą saulę. Po savaitės įdegio nelieka, veide matyti tik raukšlės, oda išsausėja ir pan.“, – pamąstyti apie saugesnį deginimąsi skatino kosmetologė.