Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Veido valymas rūgštimi: kosmetologė – apie svarbiausius mitus ir pačią procedūrą

Nors veido odos valymą yra bent kartą išbandęs dažnas, vis dar susiduriame su įvairiais mitais ar gandais apie skirtingus veido valymus ir slypinčius pavojus. Bene labiausiai mistifikuotas – veido valymas su rūgštimi arba kitaip – cheminis veido valymas.
Veido valymas
Veido valymas / Sirene Skincare, Flickr.com

Apie populiariausius mitus bei šių veido valymų išskirtinumus spaudai išplatintame pranešime pasakoja ODA kosmetologė Vaiva Muznikaitė.

Keturi pagrindiniai mitai

  • Po veido valymo bėrimų visada padaugėja. Gali nutikti ir taip, tačiau tikrai ne visada, ir tikrai tai nėra blogai. Nes, jeigu odoje yra uždegiminis procesas, šveitimas, paskatinęs odos valymąsi, gali suaktyvinti veido bėrimą, bet neilgam – o tik tol, kol uždegimas išsivalys ir užgis.
  • Atlikus rūgštinį valymą, veido oda šerpetos. Kadangi veido valymas veikia eksfolijuojančiai, jis šiek tiek paplonina viršutinį odos sluoksnį, ir oda gali truputį išsausėti, todėl po procedūros rekomenduojama naudoti drėkinamąjį kremą. Šerpetojimas gali atsirasti, jei veido oda yra jautresnė arba jei atliekamas intensyvus valymų kursas. Tačiau kosmetologas visada padės tai sukontroliuoti.
  • Valymų su AHA rūgštimis negalima atlikti saulėtu metų laiku. Dažnas yra girdėjęs mitą, jog vasaros laikotarpiu atliekant cheminį veido odos šveitimą padidės pigmentacija. O ar žinojote, kad cheminio valymo procedūros tėvynė yra Pietų Amerika, kur saulė yra aktyvesnė, o temperatūra aukštesnė nei Lietuvoje? Taigi valymus su AHA rūgštimis tikrai galima atlikti vasaros periodu, tiesiog rekomenduojama naudoti apsauginius kremus nuo saulės su vidutiniu SPF.
  • Veido valymas gali nudeginti veido odą. Viskas priklauso nuo to, kokiame gylyje atliekamas cheminis šveitimas:
  • Švelnus, paviršinis šveitimas;
  • Vidutinio aktyvumo šveitimas;
  • Gilaus veikimo šveitimas.

Cheminio veido valymo metu atliekamas švelnus arba vidutinio aktyvumo šveitimas, todėl nereikia bijoti, kad po veido valymo oda bus nudeginta, atsiras šlapiavimas ar susidarys šašai.

Svarbiausia – tinkamai parinkta procedūra

„Ieškant tinkamiausio veido valymo, svarbu įvertinti, jog įvairūs veido valymai skirtingai veikia veido odą, taip pat ir jų metu naudojamos rūgštys“, – pataria kosmetologė.

Valymai su rūgštimis padeda išspręsti nemažai odos problemų tokių kaip: bėrimai, išsiplėtusios poros, riebalinių liaukų normalizavimas, odos senėjimas, kuperozė, odos tonuso gerinimas, įvairaus gylio raukšlių mažinimas, nėštumo, senatvinės pigmentacijos mažinimas, odos drėkinimas, paraudimo naikinimas.

Veido valymo metu rūgštis skverbiasi į gilesnius odos sluoksnius ir ją veikia iš vidaus. Palyginti su kitais veido valymo būdais, cheminis veikia giliau.

Tarkim, mechaninis veido odos valymas veikia labiau viršutinį odos sluoksnį: mechaninio veido valymo metu tik pašalinamos negyvos odos ląstelės ir mechaniškai lengviau galima pašalinti spuogus, bet jei tai yra uždegiminiai bėrimai, mechaninio valymo daryti jau nerekomenduojama, kad nepažeistumėte uždegiminių bėrimų ir šie dar labiau nepasklistų ant sveikų odos plotų.

Ultragarsinis veido valymas taip pat veiks paviršinius odos sluoksnius. Palyginti su mechaniniu, jis bus aktyvesnis, švelniai nušveis viršutinį odos sluoksnį, atvers poras, tad lengviau bus galima jas išvalyti. Bet odos uždegimo problemos ultragarsas neišspres.

Deimantinė mikrodermabrazija – ganėtinai agresyvi procedūra, kuri stipriai nušveičia viršutinį odos sluoksnį, lygina randelius, bet šios procedūros nerekomenduojama atlikti turinčioms ploną ir jautrią odą, taip pat jei yra uždegiminių bėrimų ar kuperozė. Tuo tarpu cheminis veido valymas gali išspręsti įvairias odos problemas stipriai jos netraumuodamas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus