Odai nepataisomą žalą darome ne tik ja nesirūpinant, bet ir puoselėjant netinkamai. Todėl net ir geriausios, brangiausios veido priežiūros priemonės gali sukelti skaudžių pasekmių. Lietuvaičių grožį jau daug metų puoselėjanti viena garsiausių šalies vizažisčių išskiria penkias didžiausias klaidas, kurias neretai darome iš nežinojimo rūpindamiesi savo oda šaltuoju metų laiku ir pataria, kaip tinkamai ją prižiūrėti.
Produktus renkamės pagal sezoniškumą
„Keičiantis metų laikams odos problemos išlieka tos pačios, tik jas lemia kiti veiksniai. Tiek žiemą, tiek vasarą žmonės kenčia dėl odos dehidratacijos. Tik šiltuoju metų laiku ji pasireiškia dėl saulės, jūros vandens, žiemą – dėl šildymo sezono. Tuomet atsiranda odos šerpetojimas, paraudimai, tempimo pojūtis, padidėja odos kapiliarų tinklas, suplonėja odos paviršius“, – problemas vardija O.Žuravliova.
Pasak jos, didžiausia klaida, kad baziniai veido priežiūros produktai pasirenkami pagal sezonus žiema-vasara, bet neatsižvelgiant į odą ir jos problemas: „Jei mes žiemą daug laiko leidžiame uždarose patalpose, o lauke būname tik tiek, kiek iš namų nubėgame iki mašinos, mums labai stiprių apsauginių kremų, galinčių užkimšti poras, net ir nereikės. Jei nespigina dideli šalčiai, patariama naudoti kremus pagal savo odos tipą. Drėkinamuosius kremus rinktis riebiai odai, maitinamuosius – ypač sausai odai. Apsauginiai kremai nuo šalčio rekomenduojami tais atvejais, kai planuojame būti lauke esant didesniems šalčiams.“
Žiemos periodu reikia nepamiršti drėkinti odos. Drėkinamieji kremai gelbsti odą ne tik nuo saulės kaitros vasarą, bet ir šildymo sezono metu. Jautriai, plonai odai prižiūrėti rekomenduojami raminamieji, maitinamieji kremai. Papildomai odą reikėtų puoselėti su raminamaisiais serumais.
Kremai naudojami ne pagal paskirtį
Norint apsaugoti odą nuo žvarbos, ją neretai stengiamasi gausiai tepti riebiu apsauginiu kremu neatsižvelgiant į odos tipą. Tai yra dar viena didelė klaida. Dėl netinkamai pasirinktos apsaugos užsikemša poros, atsiranda bėrimų, inkštirų. Ypač tai aktualu riebios odos savininkėms.
„Jei nėra poreikio, kasdienėje rutinoje naudoti riebaus ir sunkaus kremo negalima. Tačiau jei speiguotą viduržiemį keliaujate į kalnus, tuomet tikrai reikia stipraus apsauginio kremo. Tik grįžus namo būtina jį iškart nusiplauti ir odą patepti įprastu kremu“, – sako vizažistė.
Kasdien naudojame tik kremą
Klaidinga manyti, kad tepant veidą vien kremu, jis išspręs visas odos problemas. Pasak grožio specialistės, žiemos periodu žmonės neturi veidui būtinos priežiūros rutinos – nenaudoja švelnaus prausiklio, puoselėjančio veido odą, losjonų, serumų ir kremų, kurie padeda sukurti visą odos apsaugą bei šalina problemas.
„Puoselėti veidą reikia ne tik užsitepus kremo. Būtina kruopščiai prausti veidą, pašalinti bakterijas, tonizuoti odą, neutralizuoti PH, tepti antibakterinį, raminamąjį poveikį turinčiais serumais“, – vardija grožio specialistė.
Naudojame vandens pagrindu pagamintas emulsijas
Ši klaida jūsų veidui gali padaryti didelę žalą. Žiemos metu einant į lauką naudotis emulsijomis jokiais būdai nepatartina bet kuriam odos tipui. Emulsija – tai lengvos konsistencijos produktas, kuris intensyviai drėkina odą, tačiau dėl savo pagaminimo fazės R/V (riebalai/vandenyje ) nėra tinkami žiemos periodui.
„Šias priemones galima naudoti vakare prieš miegą. Taip pat jos puikiai tinka vasaros sezonu. Tačiau spiginant dideliems šalčiams riebios odos savininkai gelinės konsistencijos kremus turėtų palikti vakarui, o dienos metu naudotis kremu“, – pataria O.Žuravliova.
Pamirštame veido kaukes
Žiemą veido, kaklo odą dar dažniau išberia dėl šaliko, palto apykaklės. Tokiais atvejais odą gelbsti veido kaukės, ypač rūgštinės, kurioms žiemą skiriame per mažai dėmesio. Namų sąlygomis odą galima išgelbėti pasitelkus salicilo rūgštį, kurią galima rasti visose vaistinėse. Tiesa, perkant salicilą svarbu nesumaišyti ir rinktis salicilo rūgštį, o ne spiritą.
„Žiemos periodu reikia nepamiršti maitinamųjų, drėkinamųjų kaukių. Probleminei odai rekomenduojamos kaukės su rūgštimi. Jei ant veido, žandikaulio, kaklo zonos atsirado bėrimų, į savo veido kaukę galime įlašinti keletą lašelių salicilo rūgšties (1–2 proc.). Apskritai žiemos periodu patartina labiau atkreipti dėmesį į rūgštis. Tai padeda susitvarkyti ne tik su bėrimais, bet ir su pigmentinėmis dėmėmis, inkštirais. Salicilo rūgštis išvalo ir sutraukia poras, nusluoksniuoja veido odą. Esant spuogeliams ir bėrimams, salicilo netgi galima įlašinti į veido kremus. Rūgštinius preparatus reikėtų vartoti porą mėnesių, kas 2–3 dienas“, – rekomenduoja O.Žuravliova.
Vizažistė atkreipia dėmesį, kad prieš procedūras su salicilu reikėtų atlikti odos jautrumo testą ir patepti lašelį už ausies. Vengti jautrių zonų – tokių kaip paakiai ar lūpų kampučiai. Naudojant salicilo rūgštį reikėtų vengti soliariumo. Ji nerekomenduojama žindymo laikotarpiu.