Kasdieniai drabužiai tampa darbo
Spartus gyvenimo tempas, pasirinkimo laisvė, begalė įvairių drabužių ir aprangos stilių, orientuotų į patogumą, komfortą ir praktiškumą, kostiumus ir švarkus nustumia taip giliai į spintą, kad rankos juos pasiekia tik tomis ypatingomis progomis, kai juos tikrai reikia apsivilkti.
Kai pasirinkimas didelis ir jo niekas neriboja, kiekvienas vyras darbinę aprangą pasirenka pagal tai, kaip jis (arba jo mergina ar žmona) ją supranta, todėl neretai apsivelka tai, ką dėvi laisvalaikiu. Žinoma, toks sprendimas yra labai patogus ir praktiškas, tačiau jis ne visuomet bus tinkamas.
Du visuomet stilingi ir tuo pačiu universalūs drabužiai – marškiniai ir švarkas.
Jeigu darbo metu neretai tenka dalyvauti susitikimuose su klientais ar potencialiai jais galinčiomis tapti įmonėmis, gali iškilti situacijų, per kurias teks bendrauti su žmonėmis, vilkinčiais gerokai oficialesnę aprangą, nes jų įmonėse taikomas aprangos kodas. Tokiais atvejais savo darbine apranga reikėtų pasirūpinti iš anksto.
Marškiniai ir švarkas – visiems atvejams
Būtent tada į pagalba ateis du visuomet stilingi ir tuo pačiu universalūs drabužiai – marškiniai ir švarkas. Nors ši kombinacija ir bus labiau kasdienė nei kostiumas, tačiau gerokai padės sumažinti skirtumą tarp dviejų aprangų, todėl ypač pravers oficialesnių susitikimų atveju.
Švarko ir marškinių kombinacija visuomet atrodys stilingai ir papildomai pridės šiek tiek solidumo, nepriklausomai nuo to, kokios kitos aprangos dalys bus pasirinktos. Net ir tada, jei mūvėsite džinsus ir avėsite sportinius batelius.
Beje, jei švarkas jums nėra patogus, varžo judesius ar šiaip nepatinka, savo darbe jo galite ir nedėvėti – galite jį tiesiog pakabinti ant pakabos ir apsivilkti tik tada, kai vykstate į susitikimą.
Apranga priklauso nuo situacijos
Reikėtų suprasti, kad, jei savo darbe galite vilkėti, ką norite, tai nereiškia, jog taip visada ir reikėtų daryti. Būtina atsižvelgti į tai, kokia yra jūsų darbo specifika, ar tenka bendrauti su kitais žmonėmis ir kaip apskritai rengiasi jūsų kolegos. Taip pat reikėtų nepamiršti ir apie einamas pareigas įmonėje – tai, kas leidžiama IT specialistui, galbūt neturėtų būti taikoma rinkodaros vadovui.
Bet kuriuo atveju, nepriklausomai nuo jūsų pasirinktos aprangos kombinacijos, reikėtų užtikrinti, kad drabužiai nebūtų nudėvėti, suplyšę (nebent drabužio modelis būtų su šiais akcentais), susiglamžę ar sutepti. Darbinėje aplinkoje susirenka įvairių sričių specialistai, tad bent jau minimali pagarba jiems turėtų būti išlaikoma.
Kaip derinti?
Kadangi aprangos pasirinkimo laisvė yra didelė, ją ir derinti galima labai įvairiai. Didelė dalis anksčiau galiojusių taisyklių dabar tapo tik gairėmis. Vis dėlto yra keletas tokių, kurių reikėtų laikytis.
Šortai ir šlepetės – ši kombinacija turėtų būti palikta paplūdimui ir niekuomet neturėtų būti matoma darbinėje aplinkoje.
Basutės ir kojinės – derinys, kuris apskritai niekuomet neturėtų būti matomas. Jeigu karštomis vasaros dienomis nusprendėte apsiauti basutes ar sandalus, pamirškite bet kokias kojines. Na, nebent norite atrodyti kaip Vokietijos turistas Ispanijoje.
Apatinė švarko saga – tais retais atvejais, kai vilkėsite švarką, prisiminkite, kad apatinė švarko saga neturėtų būti segama.
Išlyginti marškiniai – marškiniai, nepriklausomai nuo to, ar jie vilkimi po švarku, ar vieni, visuomet turėtų būti išlyginti.
TAIP PAT SKAITYKITE: Stilistas K.Rimdžius apie vyrišką švarką: prie ko jį derinti ir kada užsisegti?
Tvarkinga, švari ir prižiūrėta apranga darbe ne tik padės atrodyti gerai, bet ir parodys, kad jūs gerbiate savo kolegas ir darbovietę. Juk bendradarbiai, dėvintys tepaluotas kelnes, dėmėtus marškinėlius ar suplyšusius megztinius turbūt nepatinka niekam ir visada smagiau, kai visas kolektyvas bent jau minimaliai rūpinasi savo garderobu.
Algirdas Gricius yra internetinio žurnalo „Vyro stilius“ autorius ir vyrų stiliaus konsultantas. Išleido knygą „Idealiai tinkantis kostiumas“.