Kaip padėti veido odai išlaikyti sveiką spindesį šaltuoju metų sezonu? Kaip pasirinkti tinkamus produktus ir priemones papildomam veido drėkinimui? Pataria „Amway“ veido odos priežiūros specialistas Andrzej Sawicki, kuris pranešime žiniasklaidai pabrėžia, kad šaltuoju metų laiku veidas turėtų būti drėkinamas ne tik išoriškai.
Ar aliejai drėkiną odą?
Turbūt kiekviena moteris savo kasdienėje rutinoje yra susidūrusi su įvairiais veido priežiūrai skirtais aliejais, kurie pagal savo aprašymą turėtų puikiai drėkinti veido odą. Tačiau tai ne visai tiesa – aliejai, naudojami kūno ir veido priežiūrai, savo sudėtyje neturi vandens, todėl patys savaime drėkinti negali.
Kosmetikoje naudojamų aliejų paslaptis yra ta, kad jie puikiai minkština ir švelnina odą bei sukuria apsauginį sluoksnį, kuris neleidžia drėgmei, esančiai odoje, išgaruoti. Todėl specialistai pataria, veido priežiūrai skirtus aliejus naudoti kaip namų sąlygomis pagamintą šveitiklį – aliejų sumaišykite su cukrumi, medumi bei citrina ir gautą mišinį tepkite ant veido odos. Atlikus procedūrą nepamirškite pasitepti drėkinamuoju kremu. Šiuos ritualus geriausia daryti vakare, nes tai nuramins ir pamaitins odą.
Išsaugokite odos apsaugines savybes
Šaltuoju laikotarpiu itin svarbu išsaugoti odos apsaugines savybes, rinktis tokius produktus, kurie yra tinkami spręsti sausėjančios odos problemas. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į produktų sudėtį ir ieškokite informacijos, ar juose yra alkoholio. Kosmetikoje alkoholis naudojamas kaip tirpiklis ir geras konservantas, tačiau, ši medžiaga gali išprovokuoti alergijas, džiovinti veido odą.
Odą dirgina ne tik vėjas, bet ir mus nuolat supantys šildymo prietaisai, kurių skleidžiama šiluma sausina odą. Moterys, ilgas valandas praleidžiančios patalpoje, šaltuoju sezonu pastebi tokius odos pakitimus, kaip jos papilkėjimas, išsausėjimas, smulkiųjų raukšlių atsiradimas.
Taip atsitinka dėl to, jog kondicionierių ir radiatorių skleidžiama šiluma džiovina odą. Specialistai rekomenduoja rūpintis dažnu tokių patalpų vėdinimu ir drėkinimu.
Odos apsaugines savybes silpnina sauna, karštas dušas ar vonia. Specialistai teigia, jog šaltuoju metų laiku nepatartina rinktis per karšto vandens vonias, nes tai ne tik slopina apsaugines odos savybes.
Veido masažai – giliam drėkinimui
Giliųjų odos sluoksnių stimuliavimas padeda nuimti įtampą, atsipalaiduoti, pagreitina veido odos atsinaujinimo procesus. Masažas – puiki priemonė veido odos stimuliavimui, kuri turėtų užimti garbingą vietą kiekvienos moters odos priežiūros rutinoje. Nors anksčiau ši procedūra buvo atliekama tik specialistų pagalba, dabar visa tai galima padaryti namie pasitelkiant specialius veido odą stimuliuojančius prietaisus.
„Veido odos priežiūrai skirti prietaisai paruošia odą produktams. Jie padeda priemonėms efektyviau įsiskverbti į gilesnius odos sluoksnius. Kaip? Tiesiog pasitelkia ultragarso vibracijas, kurios kontaktuodamos su vandeniu arba veido priežiūrai skirtais produktais, gali giliai įsiskverbti į odos poras, o naujausia technologija leidžia naudoti specialų hidrato režimą pagerintam odos drėkinimui”, – apie naujausių technologijų pritaikymą pasakoja Andrzej Sawicki.
Tinkama organizmo priežiūra – skaisti oda
Visoms moterims svarbu išlaikyti odą skaisčią, švytinčią ir elastingą, tačiau ilgalaikių rezultatų pasiekti nepavyks, jei rūpinsimės tik išoriniais odos priežiūros būdais. Pasikeitus orams, kai nebereikia nuolat atsigaivinti nuo karščio, rekomenduojama gerti kuo daugiau vandens – tai pagrindinė kūno drėkinimo priemonė. Be to, svarbu žinoti, jog tinkamai parinkti vitaminai, mineralai ir maistinės medžiagos yra papildoma priemonė, galinti padėti pasirūpinti savo odos būkle.
„Šaltuoju sezonu reikėtų itin rūpintis savo organizmo puoselėjimu – valgykite subalansuotą, mineralais ir vitaminais praturtintą maistą, į savo mitybos racioną įtraukite avokadų, agurkų, obuolių. Nepamirškite gerti kuo daugiau vandens.
Kalbant apie kosmetikos priemones, rekomenduojama rinktis sodresnius veido odos priežiūros produktus, kurių sudėtyje yra vitaminų C ir E. Tai odos regeneracijos procesą aktyviai skatinančios medžiagos ir stiprūs antioksidantai, kurie šaltuoju metu padės išlaikyti tinkamą odos veiklą“, – pasakoja A.Sawicki.
Vitaminai C ir E pasižymi gebėjimu stimuliuoti odos ląstelių atsinaujinimą, kolageno gamybą, taip pat jie padeda apsaugoti odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Pavartojus maisto, turinčio šių vitaminų, arba naudojant kosmetikos priemones, kurių sudėtyje yra šie komponentai, veido oda atgauna savo spindesį ir gaivumą.