Pasiruoškite iš anksto
Prieš gamindami patiekalą, pasiruoškite visus produktus: nuplaukite ir susmulkinkite daržoves bei mėsą. Juk ne metas lupti česnaką, kai svyla keptuvė.
Gudrybė, leidžianti stabilizuoti pjaustymo lentelę
Pjaustyti daržoves, kai lentelė slidinėja ant stalo – menkas malonumas. To išvengsite, jei po ja padėsite drėgną popierinį rankšluostį.
Riešutus, sėklas ir prieskonius apkepinkite
Ar žinote, kodėl profesionalūs virtuvės šefai visada apkepina riešutus ir prieskonius sausoje keptuvėje, prieš gardindami jais patiekalus? Gudrybė tame, kad kaitinant išsiskiria eteriniai aliejai ir sustiprėja prieskonių aromatas.
Desertus pjaustykite šiltu peiliu
Palaikius peilį po karštu vandeniu ir jį nušluosčius, sūrio pyragą ir bet kokį lipnų desertą supjaustysite daug lengviau bei dailiau.
Gal truputį rūgštelės?
Jeigu patiekalui „kažko trūksta“, beveik visada tai būna rūgštis. Įpylus šlakelį citrinų ar apelsinų sulčių reikalai dažniausiai pasitaiso. Išmėginkite!
Sultingos mėsos paslaptis
Dauguma restoranų prieš gamindami mėsą ją gana ilgai – nuo 4 iki 12 valandų laiko marinate. Ši gudrybė leidžia išlaikyti drėgmę produkto viduje termiškai apdorojant mėsą. Tai ypač svarbu kepant kalakutą ar vištą.
Kaip išlaikyti šviežius žalumynus
Kad prieskoninės žolelės ir žalumynai ilgiau išliktų švieži, reikia visai nedaug: įdėkite juos į dėžutę, ant dugno patiesę popierinį rankšluostį ar servetėlę. Popierius sugers drėgmės perteklių ir neleis žalumynams greitai sugesti.
Kad padažas būtų blizgus
Padažai pagerina patiekalų skonį, bet ne visada atrodo apetitiškai. Kaip suteikti šiam pagardui apetitišką vaizdą? Virtuvės šefai padažo gamybą užbaigia įmesdami į jį kelis gabaliukus šalto sviesto, kuris suteikia šilkinę tekstūrą ir malonų blizgesį. Tik šiukštu neleiskite padažui užvirti! Leiskite sviestui ištirpti ir tuoj pat nuimkite nuo viryklės.
Nusausinkite mėsą
Prieš gamindami mėsą ją visuomet pirmiausiai nuplauname. Tačiau kartais padarome nemažą klaidą – ją iš karto pjaustome ir bandome kepti. Rezultatas – ne apkepusi, o troškinta mėsa. O ją pirmiausiai reiktų nusausinti popieriniais rankšluosčiais, tada kepant susidarys gardi traški plutelė.
Leiskite mėsai „pailsėti“
Iškepę mėsą, neskubėkite jos pjaustyti ir valgyti. Kepsniui būtina „pailsėti“, kad jis būtų sultingas, antraip prapjovus visos sultys ištekės į kepimo skardą. Tad pakentėkite bent 5-7 minutes ir tuomet ragaukite.