Ingredientai (20 cm diametro kepimo formai):
šokoladiniam biskvitui:
- 140 g juodojo šokolado;
- 100 g sviesto;
- 80 g kiaušinių trynių (apie 4 vnt.);
- 130 g kiaušinių baltymų (apie 4 vnt.);
- 150 g rudojo cukraus;
- 30 g kakavos;
- 30 g ryžių miltų;
- ½ arbat. šaukšt. kepimo miltelių;
- ryžių miltų skardai pabarstyti.
šokoladiniam maskarponės kremui:
- 130 g maskarponės sūrio (iš šaldytuvo);
- 190 g grietinėlės (35 proc. riebumo; iš šaldytuvo);
- 30 g cukraus pudros;
- 130 g juodojo šokolado;
- šviežių uogų (sezoninių; šiam tortui naudojome šilauoges).
Iškepkite biskvitą:
1. Išklokite kepimo formą kepimo popieriumi, kraštus patepkite sviestu ir apibarstykite ryžių miltais. Miltų likutį pašalinkite.
2. Mikrobangų krosnelėje arba virš karšto vandens dubens ištirpinkite šokoladą su sviestu. Į ištirpintą masę įmaišykite po vieną kiaušinio trynį, viską gerai išmaišykite.
3. Išplakite baltymus iki putų, po truputį suberkite cukrų ir plakite iki stangraus, blizgaus morengo.
4. Į šokolado masę įmaišykite vieną trečiąją dalį morengo ir suberkite atskirame dubenyje persijotus sausus ingredientus.
5. Viską gerai išmaišykite ir tuomet atsargiai įmaišykite likusį morengą, kad tešla nesukristų, t.y. neprarastų purumo.
6. Sudėkite tešlą į paruoštą kepimo formą, kepkite iki 180 laipsnių įkaitusioje orkaitėje apie 20–25 min., arba kol įsmeigtas į biskvito vidurį ir ištrauktas pagaliukas bus sausas.
7. Visiškai atvėsinkite biskvitą ir perpjaukite horizontaliai per pusę, kad gautumėte du sluoksnius.
Pagaminkite šokoladinį maskarponės kremą:
1. Grietinėlė ir maskarponės sūris turi būti iš šaldytuvo.
2. Sumaišykite visus ingredientus (išskyrus šokoladą) ir plakite iki puraus, švelnaus ir vientiso kremo (masė turi šiek tiek sutirštėti), neperplakite!
3. Visiškai ištirpinkite šokoladą.
4. Į šokoladą greitai įmaišykite trečdalį maskarponės kremo, sudėkite likusį kremą ir vėl gerai išmaišykite iki vientisos masės.
Surinkite tortą:
1. Pusę kremo sutepkite ant biskvito puselės, uždenkite kitu biskvitu, sutepkite likusį kremą ir užbarstykite šviežiomis uogomis. Galima valgyti iš karto.
Neceliakinį jautrumą glitimui turinti ir daug apie šį negalavimą žinanti Inga Krasuckienė, rašydama kulinarinę knygą, į pagalbą pasikvietė vieną žymiausių profesionalių konditerių Lietuvoje Jekateriną Zvonkuvienę.
Lygiai taip pat kitų dviejų savo sričių profesionalų duetas kūrė Druskininkų miesto herbą. Jo idėją 1969 metais pasiūlė menotyrininkas Stasys Pinkus ir istorikas Rimas Batūra. Atsižvelgiant į puikią Druskininkų gamtą – kurortas įsikūręs prie Nemuno, apsuptas pušynų – ir į tai, kad čia gyveno dailininkas ir kompozitorius Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, buvo nuspręsta miesto herbe pavaizduoti tris karūnuotas pušis.