Ingredientai:
biskvitui:
- 3 kiaušiniai;
- 100 g cukraus;
- 40 g sviesto;
- 25 g kukurūzų krakmolo;
- 60 g miltų;
- 12 g kepimo miltelių;
- 6 g vanilinio cukraus;
- 300 g šlapios aguonų masės.
kremui:
- 400 g grietinėlės;
- 150 g cukraus;
- 400 g kokoso pieno;
- 12 g želatinos;
- 4 g maistinių dažų (raudonų, geltonų ir žalių).
karamelei:
- 100 g „Muscovado“ cukraus;
- 100 g sviesto;
- 150 g grietinėlės.
papuošimui:
- 300 g lazdyno riešutų.
Iškepkite biskvitą:
1. Nurodytą cukraus kiekį padalinkite į dvi dalis. Vieną dalį išplakite su kiaušinių baltymais, kitą – su tryniais iki standžių putų.
2. Ištirpinkite sviestą.
3. Atsargiai išmaišykite išplaktus baltymus ir trynius, sudėkite visus sausus produktus ir sviestą, į pabaigą įmaišykite aguonų masę.
4. Pilkite į kepimo formą ir kepkite iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 30–35 minutes.
5. Iškepusį biskvitą atvėsinkite ir supjaustykite į 4 lakštus.
Pagaminkite kremą:
1. Užmerkite želatiną.
2. Išplakite grietinėlę, kokoso pieną ir cukrų iki purios masės, supilkite ištirpintą želatiną ir atsargiai išmaišykite.
3. Kremą padalinkite į tris dalis ir įmaišykite skirtingos spalvos dažus: raudonus, geltonus, žalius.
Pagaminkite karamelę:
1. „Muscovado“ cukrų ir sviestą kaitinkite, kol sviestas visiškai ištirps, ir pavirkite dar 2 minutes. Įpilkite grietinėlę, gerai išmaišykite iki vientisos masės ir dar pavirkite 5 minutes.
2. Masę atvėsinkite.
Surinkite tortą:
1. Sudėkite biskvito lakštus ant tortui skirto padėklo juos pertepant kremu: pirma, raudonos spalvos, tada – žalios ir galiausiai – geltonos spalvos kremu.
2. Palikite stingti 8–10 valandų.
3. Kai kremas sustings, užpilkite torto viršų karamele, kad karamelė nubėgtų torto šonais. Torto viršų puoškite lazdyno riešutais.
Tortą pristatančiame Viduržemio jūros regiono virtuvės restorane „Azzurro“, po treniruočių šalia esančiame sporto klube, apsilanko ne vienas žinomas Lietuvos sportininkas, visuomenės veikėjas bei pramogų pasaulio atstovas.
Taip pat savo apsilankymu Druskininkų intelektualus dar 1859 metais sujaudino žymusis Sirokomlė. Pasak Druskininkų miesto muziejuje saugomų dokumentų, iš tikrųjų poetas kurorte ne tik kaupė fizines jėgas, bet ir kūrė. Kaip tik čia buvo pradėtas rašyti libretas operai „Bogdanas“, linksmoje Druskininkų medikų ir menininkų draugijoje gimė ne vienas puikus eiliuotas tostas. Vienas iš tokių – eilėraštis „Atsakymas į tostą Druskininkuose“ („Odpowiedź na toast w Druskienikach“). 1859 m. gražių žodžių kurortui Sirokomlė nepagailėjo ir savo kelionių knygoje „Nemunas nuo versmių iki žiočių“.