Ingredientai:
sausainių lakštams:
- 400 g kvietinių miltų;
- 120 g sviesto;
- 60 g cukraus;
- 120 g medaus;
- 2 kiaušiniai;
- 12 g sodos;
- 12 g citrinos sulčių.
maskarponės sūrio kremui:
- 350 g maskarponės sūrio;
- 200 g grietinėlės (ne mažiau kaip 33 proc. riebumo);
- 70 g cukraus pudros.
pasiflorų kremui:
- 200 g kreminio sūrio;
- 100 g sviesto;
- 80 g cukraus pudros;
- 30 g pasiflorų tyrės.
koriui:
- 200 g cukraus;
- 5 valg. šaukšt. rudojo cukraus sirupo;
- 2 šaukšt. sodos;
- sviesto (skardai ištepti).
pelenų morengui:
- 180 g cukraus;
- 60 g vandens;
- 90 g kiaušinio baltymų;
- 15 g pelenų.
pasiflorų „compote“:
- 100 g pasiflorų tyrės;
- 60 g cukraus;
- 8 g želatinos.
Iškepkite sausainių lakštus:
1. Sviestą, cukrų ir medų kaitinkite garų vonelėje iki vientisos masės.
2. Atskirai sumaišykite sodą ir citrinos sultis ir supilkite į šiltą vientisą sviesto, cukraus ir medaus masę. Visa masė turi padvigubėti.
3. Kiaušinius išplakite ir supilkite į jau atvėsusią bendrą masę, išmaišykite ir tada po truputį įmaišykite visus miltus, kol gausite tirštą klampią vientisą masę.
4. Suvyniokite į maistinę plėvelę ir laikykite šaldytuve mažiausiai valandą, kol tešla pailsės ir taps standi.
5. Kai masė pailsės, iškočiokite 3 mm storio lakštus ir išsipjaukite norimą formą (šiuo atveju – 4 vnt. skaičiaus 1 formos). Dėkite į skardą, lengvai subadykite šakute ir kepkite 175 laipsnių temperatūroje 20–30 min. iki gražios auksinės spalvos.
Paruoškite maskarponės sūrio kremą:
1. Visus ingredientus išplakite iki standžios vientisos masės.
Paruoškite pasiflorų kremą:
1. Kambario temperatūros sviestą išplakite su cukraus pudra iki purios masės.
2. Sudėkite kreminį sūrį ir pasiflorų tyrę bei sumaišykite iki vientisos masės.
Pagaminkite korį:
1. Ištepkite nedidelę skardą sviestu.
2. Sumaišykite cukrų ir sirupą puode ir lengvai kaitinkite, kol cukrus ištirps. Neleiskite masei užvirti ir burbuliuoti, kol cukraus granulės nebus ištirpusios. Kai cukrus ir sirupas susijungia į visiškai vientisą masę, padidinkite karštį ir kaitinkite iki gintarinės spalvos. Tada staigiai sumažinkite karštį, suberkite sodą į puodą ir greitai mediniu šaukštu išmaišykite, kad soda tolygiai pasiskirstytų. Visa masė ims putoti – iškart ją perpilkite į skardą, išteptą sviestu. Būkite labai atsargūs, nes masė karšta. Ji ir toliau putos skardoje – palikite ją ramiai. Maždaug po valandos korys bus sustingęs ir bus galima jį laužyti.
Pagaminkite pelenų morengą:
1. Iš anksto pasiruoškite pelenus: išsidžiovinkite žoleles – mėtą, čiobrelius ir pan. Išdžiūvusias žoleles sudeginkite ir pelenus sumalkite į miltus.
2. Vandenį su cukrumi ištirpdykite puode ir pasidarykite sirupą. Jį įkaitinkite iki 118 laipsnių.
3. Baltymus išplakite iki standžių putų ir, lėtai plakant, supilkite karštą (118 laipsnių) cukraus sirupą. Plakite iki blizgios išvaizdos. Morengui pravėsus, mentele lėtai ir atsargiai įmaišykite pelenus.
4. Morengą dėkite į skardą norimomis formomis (į skardą įtieskite silikoninį kilimėlį arba sviestinį popierių). Džiovinkite orkaitėje: 10 min. – 120 laipsnių temperatūroje, po to 40 min. – 100 laipsnių temperatūroje.
Pagaminkite pasiflorų compote:
1. Želatinos lapelius išbrinkinkite truputyje vandens. 40 g pasiflorų tyrės kaitinkite su cukrumi, kol cukrus ištirps. Kai masė bus vientisa, sudėkite želatiną ir likusią pasiflorų tyrę, gerai išmaišykite, supilkite į formą ir palikite sustingti.
Formuokite tortą:
1. Turint paruoštas visas sudedamąsias dalis, lipdykite tortą. Ant vieno „pâte sablée“, šonuose, su konditeriniu maišu dėkite maskarponės kremą, o per vidurį – pasiflorų kremą (maskarponės kremas šiek tiek standesnis – taip sukuriama siena, kad pasiflorų kremas liktų savo vietoje). Ant viršaus dėkite kitą lakštą ir pakartokite kremus dar kartą.
2. Puoškite koriu, pelenų morengu, pasiflorų compote, uogomis, žiedlapiais, burokėlių lapais, šokolado trupiniais, orinukais (angl. macaroons) ir kuo tik norite.
Su šiuo tortu projekte dalyvaujančio sostinės restorano „Time“ komanda – prieš kelerius metus geriausiu Lietuvos jaunuoju virėju paskelbtas šefas Ignas Višinskas ir konditerė Jelena Orlovič, šį desertą svečiams kepė lygiai prieš mėnesį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos – Kovo 11-osios proga.
Skaičius 11 svarbus ir Druskininkų savivaldybės tiltų istorijoje. 2011 m. gruodžio 9 d. įvyko naujojo Parko tilto per Nemuną atidarymas. Kita įsimintina data – 1973 m., kai buvo atidarytas tiltas per Nemuną, kardinaliai pakeitęs savivaldybės gyventojų gyvenimą. Iki tų metų, norint persikelti per Nemuną ir patekti į Druskininkus, tekdavo irtis valtimis, o vasaromis pagelbėdavo pontoninis tiltas. Tačiau tai nebuvo itin patogu ar saugu. Tokia situacija susidarė, kai sunyko pirmieji didieji tiltai, praėjusiame amžiuje jungę du Ratnyčėlės krantus, besidriekę į Meilės salą ar jungę Gailiūnų kaimą su Druskininkais. Šiuo metu Druskininkuose, be Parko tilto, yra daug mažų tiltelių. Ypač mėgiamas lenktas tiltelis Ratnyčėlės ir Nemuno santakoje ir mažas tiltelis, esantis Druskonio ežero pakraštyje.