Kaip pasakoja „Downtown Food Hall“ įkūrėjas Aidas Akcijonaitis, mintis, jog Vilniaus centre reikia panašios vietos, jam kilo dar prieš trejus metus lankantis Portugalijoje. Pastebėjus, jog per tuos trejus metus sostinėje spėjo įsikurti bent pora panašių vietų – „Uptown Bazaar“ Naujamiestyje, Benedikto turgus kiek atokiau nuo centro, pagaliau, ir Halės turgus juda panašia kryptimi – pašnekovas tvirtina, jog „Downtown Food Hall“ išsiskiria tuo, jog čia veikia tik maitinimo įstaigos, nėra jokių parduotuvėlių ar kioskelių.
Buvusios vieno prekybos tinklo parduotuvės vietoje įsikūręs „Downtown Food Hall“ pasitinka atvira erdve, kurios centre įrengtas milžiniškas ilgas baras su įspūdingu, meno instaliaciją primenančiu šviestuvų rinkiniu viršuje. Prie šio baro ruošiama kava ir prekiaujama alkoholiniais gėrimais.
Norint išsirinkti, ką šiandien valgysite, verta sukti ratą ir rinktis, kas labiausiai krito į akį ar suviliojo kaina. Beje, pietų metu jos čia net žemesnės nei nemažoje dalyje kitų vietų centre – rimtas patiekalas gali atsieiti ir 5,50 Eur (mūsų skaičiavimais, šiuo metu pietų kainų vidurkis Vilniaus centre – apie 7 Eur).
Kaip tikisi savininkai, ši vieta bus gyva ne tik pietų metu – ir baras, ir maistą gaminančios vietos veiks iki pat vakaro, tad čia galima ateiti ir vakarienės, ir vyno taurės ar alaus bokalo. Be to, tiesiai iš bendros patalpos veda raudonos durys į mažytę, jaukią kino salę „Kino Deli“.
Čia atsisakyta dviejų dalykų – atsiskaitymų grynaisiais pinigais ir vienkartinių indų bei įrankių.
„Downtown Food Hall“ įrengti ir staliukai mažoms ar didesnėms kompanijos, ir vietos priešais langus vienišiams. Įdomu ir sveikintina, jog naujojoje maisto vietoje atsisakyta dviejų dalykų – atsiskaitymų grynaisiais pinigais ir (su tam tikromis išlygomis) – vienkartinių indų bei įrankių.
Kaip teigė ne vienerius metus maitinimo versle besisukantis A.Akcijonaitis, grynųjų pinigų atsisakyta dėl kelių priežasčių, tačiau pagrindinė ir svarbiausia pirkėjui – taip sutaupoma laiko, pardavėjui nereikia gaišti su grynaisiais, keisti banknotų, ieškoti grąžos ir pan.
Vienkartinių indų atsisakymas, sako verslininkas, leidžia palaikyti bendrą geresnį vietos įvaizdį, maisto gamintojams – gražiau patiekti valgį.
Mes dar pridėsime, jog po pietų čia nelieka panašioms vietoms būdingo apšnerkštumo įspūdžio. Iš „Downtown Food Hall“ savininkų toks sprendimas pareikalavo papildomų investicijų, mat teko įrengti indų plovimo patalpas, tačiau jie šiuo žingsniu atvirai didžiuojasi. Tiesa, vienkartiniai indeliai ir įrankiai už prekystalių šmėžuoja, nes jie neišvengiami, kai maistas perkamas išsinešti.
Paklaustas, kaip surinktas maisto operatorių rinkinys, kokie buvo atrankos kriterijai, A.Akcijonaitis pasakoja, jog pagrindinis siekis buvo turėti savo srities geriausius ar bent vienus iš geriausių.
„Aišku, subjektyvu vertinti, kieno pica ar burgeriai skaniausi, bet, manau, pavyko surinkti tuos, kurie yra vertinami, turi gerą vardą, stipriai dirba savo srityje“, – sako jis ir tikisi, jog lankytojus čia kvies sugrįžti skirtingas maistas, maisto gamintojų net 14-iolika, tad, juokiasi jis, teks apsilankyti bent tiek kartų, jei norėsis išragauti ir įvertinti viską.
Šiuo metu „Downtown Food Hall“ jau dirba didžioji dalis maisto operatorių, laukiama, kol įsikurs kepinių vieta „Fiona“ ir sulčių bei salotų baras „Morka“, picos krosnies įrengimu kol kas dar rūpinasi „Pizza Verde“.
Visos kitos vietos laukia lankytojų, o tai yra: „Burger Kiosk“, ruošiantys vienus geriausių mėsainių Vilniuje, vegetariško maisto taškas „Holigans“, šalia jų – japoniškus patiekalus siūlantys „Meat The Sushi“, daugeliui jau pažįstami vieni pirmųjų falafelių ir humuso ruošėjų Vilniuje „ZATAR falafel & hummus“, greta kino salės durų įsikūrusi spalvinga spragintų kukurūzų pardavimo vieta „Popcorn Lab“, kur įprasti spragėsiai spraginami šviežiai, o gardinti įvairiais egzotiškiausiais skoniais – laboratorijoje.
Kitoje salės pusėje pasitinka kinų virtuvės taškas „Eat More Chinese“, greta įsikūrę graikų virtuvės atstovai „Kalimera“ (viena nedaugelio vietų Vilniuje, kur patiekalams ruošti kepama šviežiai ant iešmo suverta mėsa, o ne šaldytas abejonių galinčios kelti mėsos ritinys).
Graikų kaimynai – garuose virtas namines BAO bandeles-sumuštinius su azijietiškais priedais ruošiantys „Ping Pong“ ir „fish&chips“ meistrai „Paikis“. Rinkinį kol kas užbaigia „Peri Peri“ ir jų vištienos patiekalai, o ilgainiui atsidarys jau minėtosios kol kas už uždangų besislepiančios vietos.
Pasidairykite ir traukite pietų ar vakarienės!
- Adresas: Smetonos g. 5, Vilnius
- Darbo laikas: I-IV 11-21 val., V-VI 11-23, VII 11-17 val.
- Daugiau informacijos rasite ČIA