L.Galkinaitei su maistu susijęs verslas nėra tik atsitiktinė avantiūra – kaunietė yra profesionali virėja, ne vienus metus dirbusi įvairių restoranų virtuvėse, ji taip pat ir maistui skirto tinklaraščio (tiesa, dabar kiek prigesusio) autorė. Dėmesys geram, kokybiškam maistui Laurą lydi nuo pat vaikystės, kai ji daug laiko leisdavo pas močiutę Žemaitijoje – ši buvo puiki šeimininkė.
Kaip pasakoja kaunietė, vieną dieną ji, kaip samdoma darbuotoja, priėjo ribą, ir suprato, kad reikia ką nors radikaliai keisti, tačiau dirbti su maistu ji ir toliau norėtų. Šiuo pokyčiu ir tapo sprendimas atidaryti vietą, kurioje maistą ji ruoštų taip, kaip nori, netektų daryti jokių kompromisų dėl kokybės.
Didžiuoju Lauros palaikytoju ir motyvatoriumi tapo vyras Saulius, „ManGi Hot Dogs“ besirūpinęs ir tebesirūpinantis daugybe dalykų – pradedant ventiliacijos sistema (su tuo susijęs vyro verslas), baigiant gėrimų pasiūla (Saulius labai išraiškingai gali pasakoti, kokius kryžiaus kelius teko nueiti, kol užkandinės šaldytuve išsirikiavo tokio alaus, kokiam čia buvo paruošta vieta, rinkinys).
„Net neslėpsiu, kaip man su Laura pasisekė, – šypsodamasis pasakoja, – Aš metų metus namuose valgau lyg restorane. Todėl ją ir raginau – išdrįsk ir daryk tai, ką moki geriausiai, tai, kas patinka.“
Kaune, lygiai taip pat, kaip ir Vilniuje, nebuvo lengva rasti nedidelių maisto gamybai tinkamų patalpų judrioje vietoje. Laura ir Saulius tokias rado – „ManGi Hot Dogs“ atidarė Vilniaus gatvėje, kur tikrai netrūksta praeivių.
Tiesa, kol kas užkandinės fasadas nėra itin krentantis į akį, bet pora jau rūpinasi, kad jis šviestų ryškiau. Kas slepiasi po žodžiu „ManGi“? Pasirodo, išvertus iš esperanto kalbos tai reiškia „valgyti, ėsti, lesti“, iš italų – „valgyk“. „ManGi“ su G didžiąja – lyg asociacija su „Man gi“. Taigi, slaptų kodų čia nemažai.
Nedidukė pailga „ManGi Hot Dogs“ erdvė įrengta stilingai ir racionaliai: atviroje virtuvėje per kelias minutes paruošiami ir dekoruojami dešrainiai, jų galima skanauti čia pat už baro arba įsitaisyti prie siauro staliuko palei sieną. Šioje vietoje viso labo 9 sėdimos vietos, tad užkandinė užprogramuota sparčiai lankytojų kaitai.
Kaip pasakoja Laura, šios vietos ritmas dar tik formuojasi – kauniečiai ir Kauno svečiai kitokius, įdomesnius dešrainius dar tik atranda. Tačiau jau dabar galima apibendrinti, jog šie užkandžiai įdomūs jaunesniems, daugiau keliavusiems žmonėms.
Kodėl dešrainiai, o ne mėsainiai, falafeliai, ledai ar dar kas nors? – teiraujuosi Lauros. Papildydami vienas kitą ji ir Saulius pasakoja, jog dairėsi, ko Kaune dar nėra, be to, jiems teko valgyti puikių dešrainių kelionėse, todėl ir nutarė steigti būtent šiam greitam maistui skirtą vietą.
Nors dešrainis paruošiamas itin greitai, „ManGi Hot Dogs“ šeimininkai šiek tiek dūsaudami prisimena, kiek netikėtai ilgai jiems užtruko šios vietos įrengimas, įvairių biurokratinių ir kaimynystės niuansų derinimas. Laimė, pora turėjo ką pasitelkti į pagalbą – pavyzdžiui, Lauros sesuo iliustratorė pagelbėjo su vizualiniu identitetu, tėčio rankos pagamino nemažai medinių smulkmenų, kurios praverčia patiekiant dešrainius, vienas draugas mestelėjo nuorodų, kur gauti garstyčių ir vyno.
Nemažai laiko atėmė ir ingredientų paieškos – jiems Laura buvo ir yra itin reikli. Dešreles šiai vietai gamina ir tiekia lietuviai ūkininkai, kai kalbėjomės, bandelės dar buvo pristatomos tiekėjų, tačiau moteris jau buvo nusiteikusi kepti jas pati. Itin svarbus dešrainių pagardas – garstyčios – į šią vietą atkeliauja iš Austrijos, tūbelę jų galima nusipirkti ir į namus. Kol kas užkandinėje dirba pati Laura ir dar viena darbuotoja, porą dienų šios vietos durys būna užvertos, nes, kaip juokiasi Laura, „turime būti ir pailsėjusios, gražios“.
Paklausta, gal jau aišku, kuris dešrainis pelnė didžiausias kauniečių simpatijas, Laura trumpam susimąsto ir sako, jog negalėtų išskirti vieno. Iš viso čia patiekiami 6 rūšių dešrainiai, viena pozicija kintanti, priklausomai nuo sezono – kai lankėmės, čia dar buvo ruošiamas velykinis dešrainis su „Angus“ jautienos dešrele, paskanintas lengvomis kiaušinių salotomis ir žalėsiais.
Be jokios abejonės, pats palankiausias piniginei metas pasimėgauti šiais užkandžiais – pietūs darbo dienomis, kai dviejų rūšių dešrainių galima nusipirkti pigiau. Nevalgantiems mėsos čia gali būti pasiūlyta ją keisti halumi sūriu. Beje, nors dešrainį nuolat įvardijame kaip „užkandį“, tokio, kokį paruošia „ManGi Hot Dogs“, tikrai užtenka lengvai pavalgyti.
Kai juokaudama paklausiau, ir kodėl gi tokia gera vieta atsirado ne Vilniuje, pora šypsosi, jog abu yra Kauno patriotai. Ne veltui ir galinę užkandinės sieną puošia ne koks egzotiškas plakatas, bet milžiniška vienų iš Kauno laiptų nuotrauka.
Ką gi, kauniečiai, jums tikrai pasisekė, o vilniečiams bei kitų miestų gyventojams belieka įsidėmėti adresą ir, lankantis Kaune, aplankyti geriausių Lietuvoje dešrainių vietą!
Adresas: Vilniaus g. 36, Kaunas
Darbo laikas: II–IV 12–21 val., V–VI 12–23 val.
Daugiau ČIA