Dzūkijos ir Aukštaitijos sandūroje įsikūrę kaišiadoriškiai turi ne vieną savo krašto receptą. Naminiais patiekalais savo svečius lepinanti „Nonna Vila“ savininkė Aušra Katkauskienė dalinasi pačios ištobulintu daržovių sriubos su burokėliais receptu.
Bene kas savaitgalį barščius svečiams verdanti kaišiadoriškė sako, kad šią sriubą giria visi paragavę, jai būdingas išraiškingas skonis, tik labai svarbu gaminti su meile ir gera nuotaika.
Ingredientai:
- 1 kg mėsos su kaulu sultiniui;
- 8 bulvės;
- 2 svogūnai;
- 2 morkos;
- 3 didesni virti burokėliai;
- 1 kg kopūstų;
- 2–3 skiltelės česnako;
- 100 g pomidorų padažo;
- druskos;
- pipirų;
- žolelių;
- augalinio aliejaus (kepimui).
Gaminimas:
1. Pirmiausia išverdame sultinį. Geriausia naudoti kaimišką vištą su kaulais. Mėsą nuplaukite, sudėkite į puodą ir užpilkite vandeniu. Užvirus sumažinkite ugnį iki mažiausios ir virkite 3 valandas. Baigę virti, mėsą atsargiai išimkite iš sultinio, sultinį nukoškite, pagardinkite pagal skonį druska ir pipirais. Tuomet sudėkite į jį kubeliais pjaustytas bulves bei virkite apie 10 minučių.
2. Nulupkite svogūnus ir morkas, susmulkinkite ir pakepinkite keptuvėje su trupučiu aliejaus. Apkeptas daržoves ir smulkiai pjaustytus kopūstus suberkite į puodą su sultiniu.
3. Tuo metu į keptuvę įpilkite dar šiek tiek aliejaus ir suberkite tarkuotus virtus burokėlius. Juos pakepinkite ir patroškinkite, tuomet sudėkite pomidorų pastą. Troškinkite dar 5–7 minutes ant silpnos ugnies.
4. Į sultinį sudėkite mėsą ir burokėlius. Pagal skonį įberkite druskos, pipirų, prieskoninių žolelių. Virkite dar 7–10 minučių, kol bulvės išvirs. Tuomet nukelkite nuo ugnies, uždenkite ir palikite pusvalandžiui. Prieš patiekdami galite papildomai įdėti žolelių ir grietinės.
Pastabos:
- šiai sriubai galima naudoti bet kokias mėgiamas daržoves ar tas, kurių tuo metu turite. Vis gi pagrindinis šios sriubios akcentas – apkepti svogūnai, morkos ir burokėliai, kurie suteikia sriubai ypatingo skonio.
- vasarą sriubą galite pagardinti šviežiais daržo prieskoniais.
- yra ir dar viena paslaptis: krosnyje virta sriuba dar skanesnė ir kvapnesnė, tad A.Katkauskienė siūlo prisiminti kaimiškos krosnies privalumus ir esant galimybei barščius gaminti joje.