Bulviniai blynai su varškės padažu „daryciniu“ – neatsivalgomi!

„Bulviniai blynai – labai paprastas, pigus ir visų mėgstamas patiekalas. Skonio reikalas, bet man tikrai geri bulviniai blynai turi būti auksiniai, ploni, tobulai traškūs iš išorės ir minkštučiai viduje. Pagaminti pagal šį receptą jie kaskart dingsta greičiau nei aš spėju kepti ir yra iš tiesų neatsivalgomi. Juos visuomet tiekiu su dzūkišku varškės padažu „daryciniu“, – sako maisto tinklaraštininkė, tinklaraščio „Karšta košė“ kūrėja Vaida Bernatavičienė.
Bulviniai blynai su varškės padažu „daryciniu“
Bulviniai blynai su varškės padažu „daryciniu“ / Vaidos Bernatavičienės nuotr.

„Dzūkijoje šis padažas tiekiamas su bulvinėmis bandomis, bet kartą sugalvojau jį pagaminti prie blynų, na, juk ir ten bulvės, ir čia. Jis fantastiškai tiko, o mano nuostabai labai patiko ir dukroms, todėl jau daug metų bulviniai blynai be „darycinio“ pas mus neįsivaizduojami.

Žinoma, juos galite tiekti ir su paprasčiausia grietine ar paįvairinti sūdyta lašiša, skrudintos šoninės juostelėm – juk patiekalo žvaigždė yra blynai. Bet jeigu niekuomet nevalgėte jų su „daryciniu“, tiesiog privalote išmėginti šį derinį, nes neabejoju, kad paragavę suprasite, jog geresnio padažo prie bulvinių blynų nesugalvosi. Beje, padažą galite paruošti iš anksto ir laikyti sandariame indelyje šaldytuve.

Tam, kad bulviniai blynai būtų ne šiaip blynai, bet patys skaniausi, turiu kelis patarimus. Visų pirma – nedėkite į tarkius jokių miltų, jie tikrai nėra reikalingi, tiesiog nupilkite paviršiuje susidariusias sultis. Antra – suformuokite keptuvėje plonus blynelius ir kepkite lėtai, ant nedidelės ugnies, kol gražiai apskrus, o iškeptus palikite minutėlei ant popierinio rankšluosčio, kad sugertų riebalų perteklių. Tik nesumanykite pagreitinti proceso padidindami ugnį ir už kantrybę būsite apdovanoti nuostabiu traškumu“, – rašo Vaida Bernatavičienė.

Vaidos Bernatavičienės nuotr. /Bulviniai blynai su varškės padažu „daryciniu“
Vaidos Bernatavičienės nuotr. /Bulviniai blynai su varškės padažu „daryciniu“

Skanaus!

Jums reikės:

Blynams:

1 kg bulvių (geriau rinktis krakmolingas);

1 vidutinio dydžio svogūno;

1 didelio kiaušinio;

1 šaukšto šviežiai spaustų citrinos sulčių;

druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų;

augalinio aliejaus kepimui (saulėgrąžų, alyvuogių ar kt.);

„Daryciniui“ padažui:

200 g varškės;

apie 100–120 ml kefyro (originaliame recepte naudojama grietinėlė, pienas arba grietinė, bet mums skaniau su kefyru);

1 skiltelės sutrinto arba sutarkuoto česnako;

druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų;

Kaip gaminti:

1. Bulves nuskuskite, nuplaukite ir kartu su svogūnu sutarkuokite smulkia tarka. Į dubenį su tarkiais įpilkite citrinos sultis ir išmaišykite, to reikia tam, kad tarkių spalva išliktų šviesi ir nepapilkėtų.

2. Atskirame indelyje išplakite kiaušinį su nedideliu žiupsneliu druskos bei pipirų.

3. Didesniu šaukštu paspaudykite (nemaišykite!) tarkių paviršių ir nupilkite susidariusias sultis, jų kiekis priklausys nuo bulvių rūšies ir krakmolingumo. Į tarkius supilkite išplaktą kiaušinį ir dar kelis žiupsnius druskos. Viską išmaišykite.

4. Į dvi keptuves įpilkite aliejaus (kad pasidengtų visas keptuvės plotas) ir įkaitinkite ant vidutinės mažos ugnies. Blynus galite kepti ir vienoje keptuvėje, bet taip bus greičiau, nes kepimo procesas vyks lėtai.

5. Į įkaitintą keptuvę dėkite po vieną šaukštą tešlos ir tuo pačiu šaukštu išlyginkite paviršių, kad blynelis būtų labai plonas. Kepkite apie 3-4 minutes arba kol krašteliai pradės ruduoti. Atsargiai mentelės pagalba pakelkite ir pažiūrėkite, ar visa blynelio apačia įgavo gražią auksinę spalvą, jeigu ne – kepkite toliau vis patikrindami. Blynus apverskite ir ta pačia mentele šiek tiek paspauskite paviršių, kad jie tolygiai apskrustų. Kepkite dar apie 2–3 minutes, kol bus gražios auksinės spalvos.

6. Iškepusius blynus sudėkite ant popieriniu rankšluosčiu išklotos lėkštės, kad susigertų riebalų perteklius.

7. Kepimo metu dubenyje su tarkiais vis atsiras sulčių, todėl kartkartėmis šaukštu jas nupilkite.

8. Padažui varškę sutrinkite šakute, supilkite didesniąją dalį kefyro (ne visą iš karto) ir viską gerai išmaišykite. Priklausomai nuo varškės riebumo ir rupumo, kefyro gali reikėti daugiau arba mažiau, todėl kiekį atitaikykite pagal situaciją. „Darycinio“ konsistencija turi būti vidutinio grietinės tirštumo.

9. Česnaką truputį pasmulkinkite ir su žiupsneliu druskos sutrinkite grūstuvėje iki pastos konsistencijos (tą galite padaryti ir plokščia peilio dalimi), sudėkite į „darycinį“. Padažą pagardinkite druska, pipirais ir leiskite bent 10 minučių pastovėti, kad įsigertų česnako skonis. Dar kartelį paragaukite, ar netrūksta druskos, pipirų. Jeigu norite, į „darycinį“ galite įdėti smulkintų šviežių krapų.

10. Iškeptus bulvinius blynus tiekite su „daryciniu“ arba grietine. Skanaus!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų