Gaminame desertus: kuriuos ingredientus vertėtų keisti, kurių – ne. 2 sezoniniai skanėstai

Vasarą norisi pasilepinti saldžiu kąsneliu, tačiau kartu ir nepadauginti cukraus, maitintis sveikai. Iš tiesų tai ne taip jau sunku, nes šilčiausi mėnesiai – tai ir uogų, vaisių sezonas, o kai kuriuos ingredientus galima pakeisti sveikatai palankesnėmis alternatyvomis. Tiesa, fanatizmo čia nereikia – yra produktų, kurie desertuose sunkiai pakeičiami, jei nenorite, kad nukentėtų kokybė.
Vaisių ir uogų šerbetai
Vaisių ir uogų šerbetai / Vida Press nuotr.

Kaip sako pranešime žiniasklaidai cituojamas „Iki“ konditerijos ekspertas Thierry Lauvray, net ir laikantis sveikos gyvensenos principų, saldumynų iš savo raciono išbraukti nebūtina.

„Šiuo metu yra galybė alternatyvų, kurios konditerijos gaminius paverčia sveikesniais, todėl jais mėgautis galima be didelės sąžinės graužaties. Vasarą norisi gaivių skonių, todėl verta vaisius ir uogas įtraukti į desertų sudėtį. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į natūralius produktus, tokius kaip tikras šokoladas, natūrali varškė ir jogurtas“, – pataria ekspertas.

Galima saldinti vaisiais ir uogomis

Pasak T.Lauvray, jeigu siekiate sveikiau maitintis, desertus saldinti galima natūraliu, šviežiu medumi. Cukrų taip pat pakeisti galima ir agavų sirupu – jis suteikia saldumo ir turi gana neutralų skonį. Dar vienas mėgstamas ingredientas yra klevų sirupas, kuris gaminiams taip pat suteikia švelnaus, bet kartu ir intensyvaus skonio.

Jeigu norima visiškai atsisakyti saldiklių, desertus galima saldinti saldžiomis šviežiomis uogomis ir vaisiais. Vasara yra itin palanki į desertų sudėtį įtraukti šviežio derliaus trešnes, braškes, persikus, abrikosus, nektarinus. Taip pat desertus galima saldinti ir bananais. Vaisiai ne tik suteiks saldumo, šviežumo jausmo, bet ir gražiai atrodys.

Pavyzdžiui, braškės arba avietės puikiai tiks prie įvairiausių šokoladinių putėsių – šios uogos šokoladui suteiks gaivumo, rūgštumo ir šviežumo jausmo. Įvairiausi kaulavaisiai, tokie kaip persikai, nektarinai ar abrikosai, ypač tinka netgi kepti ant grilio. Paskrudintus juos patiekti galima su mėgstamais ledais, plakta grietinėle arba maskarponės kremu.

123RF.com nuotr./Desertiniai braškių, nektarinų ir zefyrų vėrinukai, iškepti ant grotelių
123RF.com nuotr./Desertiniai braškių, nektarinų ir zefyrų vėrinukai, iškepti ant grotelių

Sezoninius vaisius bei uogas, pasak eksperto, galime įtraukti ir į gaivinančių, šaldytų desertų sudėtį: tai galėtų būti įvairiausio skonio naminiai ledai, vaisiniai sorbetai arba šerbetai. Tam puikiai tinka ne tik šilauogės, mėlynės, braškės ar avietės, bet ir vasarą lietuvių itin mėgstami arbūzai.

Svarbiausia – skonių balansas

T.Lauvray pabrėžia, kad gaminant vasariškus desertus svarbiausia yra skonių balansas – jie turėtų būti lengvi, ne per saldūs, ne per riebūs ir ne per sotūs. Tačiau norint, kad namuose pasigamintas desertas taptų tikra stalo pažiba, svarbiausia, anot konditerijos eksperto, natūralūs ir kokybiški produktai.

123RF.com nuotr./Vaisių ir uogų iešmeliai
123RF.com nuotr./Vaisių ir uogų iešmeliai

Gamindami desertus, vietoj grietinėlės ar sviesto niekuomet nenaudokite riebalų mišinių ar kitų pakaitalų.

„Turbūt nieko nenustebinsiu pasakydamas, kad ruošiant desertus svarbiausia yra ne tik subalansuoti skonių deriniai, bet ir aukščiausios kokybės ingredientai. Gamindami desertus, vietoj grietinėlės ar sviesto niekuomet nenaudokite riebalų mišinių ar kitų pakaitalų. Saldumynams gaminti rinkitės tik natūralius produktus“, – sako konditerijos ekspertas ir pabrėžia, kad kokybiškų ingredientų pasirinkimas turi labai didžiulę įtaką desertų skoniui.

T.Lauvray siūlo ir porą receptų, kurie puikiai pabrėš sezoninių gėrybių skonį.

Ant grilio kepti persikai su maskarpone

Ingredientai:

  • 2 valg. šaukšt. maskarponės sūrio;
  • 100 ml plakamosios grietinėlės;
  • 3 valg. šaukšt. medaus;
  • 4 persikai;
  • 1 arbat. šaukšt. cukraus pudros.

Gaminimas:

1. Persikus perpjaukite pusiau ir išimkite kaulus. Vaisius plonu sluoksniu aptepkite medumi. Tuomet sudėkite vaisiaus puseles plokščiąją dalimi ant įkaitinto grilio ir kepkite apie 3 minutes.

2. Maskarponės sūrį išsukite su cukraus pudra ir iki standžių putų išplakta grietinėle.

3. Į kiekvienos kepto vaisiaus puselės vidurį įdėkite po šaukštelį su kaupu maskarponės mišinio.

Vida Press nuotr./Kepti persikai
Vida Press nuotr./Kepti persikai

Arbūzų sorbetas

Ingredientai:

  • 1 puodelis cukraus;
  • 1 puodelis vandens;
  • 8 puodeliai kubeliais supjaustyto arbūzo be sėklų;
  • 2 valg. šaukšt. citrinos sulčių.

Gaminimas:

1. Nedideliame puode užvirkite cukrų ir vandenį. Virdami maišykite, kol cukrus ištirps, o tada palikite atvėsti.

2. Elektriniame maišytuve arba maisto kombaine susmulkinkite arbūzą (smulkinkite ne visą kiekį iškart, bet dalimis).

3. Supilkite gautą arbūzo masę į didelį dubenį, įmaišykite atvėsintą cukraus sirupą ir citrinos sultis. Viską supilstykite į formeles ir užšaldykite.

4. Po 8 valandų galite mėgautis arbūzų sorbetu.

Arbūzų šerbetas.
Arbūzų šerbetas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis