Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gardaus picos pado paslaptis – kokybiški miltai

Miltai, mielės, vanduo, druska ir šlakelis alyvuogių aliejaus – šių kelių ingredientų reikia tam, kad būtų paruošta picos tešla. Žinoma, svarbiausias vaidmuo šiame produktų rinkinyje tenka miltams. Todėl kokybišką picą pagal itališkas tradicijas kepantis restoranų „Čili pica“ tinklas tešlai naudoja kokybiškus, būtent picai kepti skirtus miltus.
Pica
Pica / Fotolia nuotr.

Kiekvienas, bandęs išsikepti picą namuose, žino, jog šis darbas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo lengvas – žinoma, jei kalbame apie picą, kurią kepame šviežią, čia ir dabar. Ne viena šeimininkė papasakotų, kiek vargo turėjo ruošdama tešlą picos padui – pavyzdžiui, minkoma ji buvo itin lipni ir nesuvaldoma, o pridėjus daugiau miltų tapo kieta. O jei pasisekdavo išminkyti glotnią tąsią tešlą, neretam naminės picos kepėjui ši imdavo plyšinėti, vos tik ėmus kočioti ir formuoti picos paplotį. Ne kiekvienas pagalvoja, kad dėl tokių nesklandumų virtuvėje gali būti kalta ne tik įgūdžių stoka, bet ir netinkamai parinkti miltai.

Restoranų tinklas „Čili pica“ savo lankytojams siūlo paragauti kelių rūšių itališkų picų, kurių tešla ruošiama naudojant specialius miltus, pagamintus Švedijoje. Šie miltai ruošiami ir tiekiami išskirtinai tik šiam restoranų tinklui.

Štai kodėl panorus pasimėgauti šviežia, gardžia ir pagal visas itališkas tradicijas iškepta pica verta susiruošti į restoraną. Restoranų tinklas „Čili pica“ savo lankytojams siūlo paragauti kelių rūšių itališkų picų, kurių tešla ruošiama naudojant specialius miltus, pagamintus Švedijoje. Šie miltai ruošiami ir tiekiami išskirtinai tik šiam restoranų tinklui. Restoranuose „Čili pica“ picoms ruošti naudojami miltai turi daug glitimo, todėl kepėjai išminko tąsią, glotnią, lengvai „suvaldomą“ tešlą, kuri vėliau vos per kelias minutes krosnyje virsta plonu ir gardžiu picos padu.

Jei ryšitės eksperimentui ir kepsite picą namuose, tešlą ruoškite iš stiprių baltųjų arba duonos miltų, pažymėtų 550D arba 550C. Tai aukščiausios rūšies kvietiniai miltai, iš visų, siūlomų parduotuvėse, tinkamiausi naminėms picoms kepti.

Šiais laikais, kai ruošiant maistą į pagalbą pasitelkiame tiek daug įvairiausių prietaisų, minkyti tešlą rankomis, rodosi tikras laiko ir jėgų švaistymas. Tačiau būtent kepėjo rankos geriausiai pajunta, kada tešla tampa idealiai glotni, reikiamo tąsumo. Taigi, „Čili pica“ restoranuose tešla ruošiama ir minkoma išskirtinai tik rankomis – taip užtikrinama, kad tešla bus pati kokybiškiausia, o iškepęs picos pagrindas – skanus ir reikiamo minkštumo. Tik pačioje minkymo proceso pabaigoje į pagalbą pasitelkiama speciali picų papločių kočioklė – tai leidžia picų papločius pagaminti idealiai vienodo storio.

Picos padas ruošiamas iš mielinės tešlos, tad svarbios ne tik jos sudėtinės dalys bei tinkamas išminkymas, bet ir tinkama temperatūra, kurioje ji kildinama, laikas, kiek vyksta šis procesas (paprastai tam gali prireikti apie poros valandų, per kurias tešlos tūris padidėja dvigubai). Kildinant tešlą per aukštoje temperatūroje ar per ilgai, tešla gali perrūgti, joje atsiras per daug oro burbuliukų, o darant tą per trumpai ir per žemoje temperatūroje, mielės neatliks savo darbo ir tešla bus kieta bei susmegusi.

Iškepti picą naudojant pačias geriausias sudėtines dalis, negailint tam nei rankų darbo, nei laiko, skiriant dėmesio net smulkiausioms detalės, rodosi, yra tikra prabanga. Tačiau tik tokiu būdu ir gali būti iškepta kokybiška ir skani pica. Būtent tokia itališka pica, kurios tešla ruošiama pagal Šiaurės Italijos regionų tradicijas, savo svečiams siūlo pasivaišinti restoranų tinklas „Čili pica“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?