„Skaičiau Michailą Bulgakovą, Antoną Čechovą, Borisą Pasternaką ir Fiodorą Dostojevskį. Galiu pakalbėti apie Levą Tolstojų, pacituoti Vladimirą Nabokovą ir atpasakoti, ką rašė Daniilas Charmsas. Galiu ir Anos Achmatovos eiles padeklamuoti, o per vakarėlius net neprašyta visiems tostą pasakyti. Tik štai Mariną Ivanovną Cvetajavą dar mažai pažįstu, bet užtat jos obuolių pyragą kepiau jau trečią sykį ir galiu drąsiai pasakyti, kad jis man – iš visų skaniausias. Jam, beje, beveik šimtas metų. Koks įdomus tas gyvenimas: visą laiką rašai eiles, o istorijoje palieki ne tik rašytinį, bet ir suvalgomą įspaudą“, – šypsodamasi sako Agnė Kulitaitė ir kviečia užeiti į kaimyninės šalies virtuvę.
Pyragas neturi daug ingredientų ir yra itin lengvai paruošiamas. Jis susideda iš trijų dalių: trapios sviestinės tešlos, plonai supjaustytų obuolių gabalėlių ir kremo. Išlaikant visas proporcijas, pyrago kepimui būtų geriausia naudoti +-26 cm. skersmens skardą nusegamais kraštais.
Tešlai reikės:
- 240 g miltų,
- 150 g „Dvaro“ sviesto,
- 0,5 arb. š. valgomosios sodos,
- 100 ml „Dvaro“ grietinės.
Įdarui reikės:
- Apie 1 kg obuolių (5-6 obuoliai).
Kremui reikės:
- 200 g cukraus,
- 1 kiaušinio,
- 200 ml „Dvaro“ grietinės,
- 2 valg. š. miltų,
- 0,5 a. š. cinamono (nebūtina).
Gaminimas:
1. Skardą ištepame sviestu, apibarstome miltais ir dedame į šaldytuvą.
2. Įkaitiname orkaitę iki 180 laipsnių.
3. Sviestą ištirpiname. Sumaišome visus tešlos ingredientus.
4. Ištraukiame iš šaldytuvo pyrago formą. Ant jos dugno bei kraštų tolygiai paskirstome tešlą. Kepimo formą su tešla vėl dedame į šaldytuvą.
5. Ruošiame kremą. Lengvai šakute išplakame kiaušinį. Beriame cukrų, dedame grietinę. Išmaišome. Po truputį vis pamaišant suberiame miltus ir cinamoną (nebūtina). Maišome tol, kol nelieka miltų gumulėlių.
6. Nuskutame obuolius. Pjaustome plonais gabaliukais.
7. Supjaustytus obuolius verčiame ant tešlos ir tolygiai paskirstome, o ant viršaus užpilame kremą.
8. Dedame pyragą į orkaitę ir kepame 45-60 min. Pro kremą išlendantys obuolių griežineliai turėtų apskrusti, bet nelaukiam, kol taps tamsiai rudi.
9. Ištrauktą pyragą atvėsiname, o tuomet dedame į šaldytuvą kelioms valandoms, bet geriausia – visai nakčiai.
Skanaus!