Prekybos tinklo „Maxima“ Maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė pastebi, kad Japonijos virtuvė yra turtinga grilio patiekalų receptų. „Ant žarijų ar specialių krosnelių japonai sugeba iškepti kone viską – nuo krevečių iki grybų. Tad iš jų verta pasisemti išradingumo ir naujų idėjų. Ypač kol grilio sezonas Lietuvoje tęsiasi ir leidžia mėgautis maistu atvirame ore, gamtoje“, – pranešime žiniasklaidai cituojama ekspertė.
Ji siūlo išbandyti penkis paprastus receptus, kurie nukels į Japoniją.
Lašiša su terijakio padažu
„Terijakio padažą japonai paprastai gamina iš sojos padažo, sakės arba mirino, taip pat cukraus ir imbiero. Tačiau daug paprasčiau tiesiog įsigyti jau pagaminto kokybiško terijakio padažo buteliuką“, – pataria B.Baratinskaitė.
Ingredientai:
- juostelėmis supjaustytos lašišos su oda;
- svogūno laiškų;
- 2 šaukštai kepintų sezamo sėklų;
- terijakio padažo.
Gaminimas:
1. Įdėkite lašišą į didelį užspaudžiamą maišelį ir įpilkite terijakio padažo. Išspauskite iš maišelio kuo daugiau oro, užspauskite ir padėkite į šaldytuvą mažiausiai 4 valandoms, o geriausia – per naktį.
2. Prieš kepdami lašišą išimkite iš maišelio ir palaikykite lėkštėje, kad žuvis pasiektų kambario temperatūrą. Tuomet dėkite lašišą ant grotelių ir kepkite, apversdami kas 5 minutes ir nuolat patepdami padažu. Žuvis iškeps gan greitai, per 15–20 minučių.
3. Patiekalą papuoškite pjaustytais svogūno laiškais ir sezamo sėklomis.
Vištienos ir laiškinių svogūnų iešmeliai
Ingredientai:
- 4 vištienos šlaunelės be odos ir kaulų;
- 3 laiškiniai svogūnai;
- 4 šaukštai mirino (saldaus ryžių vyno);
- 4 šaukštai sojos padažo;
- 1 šaukštas cukraus;
- 6 šaukštai sakės arba sultinio;
- žiupsnelis sezamo sėklų.
Gaminimas:
1. Miriną, sojos padažą, cukrų ir sakę supilkite į mažą puodą ir pakaitinkite, kad užvirtų. Tada sumažinkite kaitrą ir pavirkite dar 10–12 minučių, kol padažas sutirštės, bet ne karamelizuosis. Nuimkite padažą nuo karštos viryklės, supilkite į dubenį ir leiskite atvėsti.
2. 8 medinius iešmelius pamirkykite vandenyje 20 minučių.
3. Supjaustykite vištieną ir laiškinius svogūnus maždaug 5 cm dydžio gabalėliais. Suverkite vištienos kubelius ant iešmelių, į tarpus verdami laiškinius svogūnus. Prieš dedami vištieną ant grilio, aptepkite iešmelius padažu.
4. Kepkite iešmelius 15 minučių, nuolat apversdami. Užtepkite ant iešmelių padažą maždaug 2–3 kartus viso kepimo metu. Papuoškite sezamo sėklomis ir pjaustytais svogūnų laiškais.
Pikantiški kepti pomidorai
Ingredientai:
- 4 dideli pomidorai, supjaustyti riekelėmis;
- ¼ stiklinės alyvuogių aliejaus;
- 5 česnako skiltelės, susmulkintos;
- 3 šaukštai sojos padažo;
- pusės citrinos sultys;
- žiupsnelis aitriųjų paprikų dribsnių ar miltelių;
- 1 šaukštelis druskos;
- pora saujų šviežių stambiai supjaustytų petražolių arba kalendros lapų su stiebeliais.
Gaminimas:
1. Sumaišykite aliejų su sojos padažu, citrinos sultimis, aitriosiomis paprikomis, česnaku ir druska. Į dubenį su padažu sudėkite pomidorų riekeles, jas apverskite, kad abi pusės pasidengtų padažu. Leiskite pomidorams pasimarinuoti apie 15 minučių kambario temperatūroje.
2. Pasilikite šiek tiek marinato. Uždėkite pomidorus ant grotelių ir kepkite, kol daržovių riekelės lengvai suminkštės. Apverskite pomidorus ir užpilkite marinato, kepkite dar 5–8 minutes, kol pomidorai švelniai apskrus.
3. Iškeptus pomidorus pabarstykite žalumynais.
Folijoje kepti grybai
Ingredientai:
- maždaug 150 g grybų (pvz., voveraičių);
- 3 šaukštai sojos padažo;
- 1 šaukštas miso pastos;
- 2 šaukštai citrinos sulčių;
- 0,5 svogūno, supjaustyto riekelėmis;
- 1,5 šaukšto sviesto;
- truputis imbiero;
- druskos.
Gaminimas:
1. Grybus nuvalykite ir apvirkite.
2. Sumaišykite sojos padažą, miso pastą, citrinos sultis ir imbierą.
3. Į folijos lakštą dėkite supjaustytą svogūną, sviestą, grybus. Užpilkite mišiniu. Gerai užlankstykite foliją, kad skystis neišbėgtų.
4. Folijos paketus dėkite ant grotelių arba tiesiai ant žarijų ir kepkite apie 30 minučių.
Jautienos nugarinės kepsnys
Ingredientai:
- 1,5 kg jautienos nugarinės su kaulu;
- 120 g sojos padažo;
- 100 g raudonosios miso pastos;
- 3 šaukštai alyvuogių aliejaus;
- 3 šaukštai sezamų aliejaus;
- 1 šaukštelis maltų pipirų;
- 8 skiltelės česnako, susmulkintos;
- gabalėlis šviežio imbiero, nuluptas ir sutarkuotas.
Gaminimas:
1. Pagaminkite marinatą: dubenyje sumaišykite sojų padažą, miso pastą, aliejų, pipirus, česnaką ir imbierą.
2. Supilkite tris ketvirtadalius marinato ant kepsnių, apvyniokite juos maistine plėvele ir palaikykite 10 minučių kambario temperatūroje, tada išvyniokite ir nusausinkite. Išsaugokite likusį marinatą.
3. Gerai įkaitinkite kepsninę, kepkite kepsnius neapversdami, kol paruduos (apie 1 min.). Sumažinkite kaitrą ir perkelkite kepsnius ant vėsesnės grotelių vietos ir leiskite kepti maždaug 4 minutes, kol į paviršių ims tekėti išsiskyrusios sultys. Apverskite kepsnius ir padarykite tą patį su kita puse.
4. Grąžinkite mėsą ant karščiausios kepsninės vietos ir ištepkite likusiu marinatu. Toliau kepkite kas kelias minutes vartydami ir patepdami marinatu, kol mėsa pradės trauktis nuo kaulo (apie 10–12 min.). Jeigu turite mėsos termometrą, mėsos vidaus temperatūra turėtų būti 50 laipsnių.
5. Iškepusius kepsnius palaikykite lėkštėje 5 minutes, kad sultys tolygiai pasiskirstytų po mėsą, o tada supjaustykite gabalėliais lygiagrečiai kaului ir patiekite.