Idėja išleisti tokį leidinį kilo kavos entuziastui, pagal profesiją, grafikos dizaineriui Lukui Bytautui. Kaip pasakojo pats vaikinas, nors pastaruoju metu gyvena tarp Lietuvos sostinės ir Londono, grįžus į Vilnių jam smalsu atrasti naujas vietas, o domėtis būtent kava jį paskatino baristos darbo patirtis Londone.
Bendradarbiaudamas su „Go Vilnius“ L.Bytautas parengė nedidelį gidą, į kurį įtraukė 10 didžiausių jo simpatijų sulaukusių kavinių. Popieriniu ir elektroniniu formatais išleistas nemokamas gidas pravers ir vilniečiams ar kitų Lietuvos miestų gyventojams, tačiau, akivaizdu, labiausiai jis orientuotas į turistus.
Kaip pristatymo metu teigė „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė, miesto svečiams jau seniai neužtenka tik apeiti žymius objektus, jiems norisi ir patirčių, o maistas ir kava – vienos iš ryškiausių ir svarbiausių tarp jų.
L.Bytautas prisipažino, jog rengdamas gidą buvo gana subjektyvus ir į jį įtraukė simbolinį kavinių dešimtuką – tai vietos, kurias jis aplankė, mėgsta, kurios puoselėja kavos kultūrą, tačiau tai visai nereiškia, jog daugiau tokių vietų nėra, o neįtrauktosios kuo nors prastesnės.
Kaip šypsodamasis sakė vaikinas, rengdamas gidą jis labiausiai nuogąstavo, kad kuri nors vieta iki gido išleidimo neužsidarytų, nes kavinių ir restoranų rinka Lietuvoje itin dinamiška.
Kone simboliška, jog kavinių gidas pristatytas pirmąsyk šiemet rengiamo „Vilnius Coffee Festival“ išvakarėse – visą šį savaitgalį jis kvies į menų fabriką „Loftas“. Gido pristatyme kalbėjęs festivalio organizatorius, „Specialty Coffee Association“ (SCA) koordinatorius Lietuvoje Nidas Kiuberis patvirtino, jog Lietuva jau tikrai nebėra aukštos kavos kultūros pasaulio paraštėse – pas mus gausu ir puikiai dirbančių kavinių, ir kavos profesionalų, ir didelis besidominčiųjų kava skaičius, sostinė tikrai turi ką parodyti miesto svečiams.
Pasidžiaugęs nauja kavos iniciatyva, N.Kiuberis visus, besidominčius kava, būtinai kvietė atkeliauti ir į kavos festivalį. „Neapsilankyti ten – tai lyg neišgerti rytinės kavos puodelio“, – juokavo kavos mėgėjas ir ekspertas.
Į pirmąjį „Geros kavos žemėlapį“ pateko šios vietos: „Backstage Cafe“, „Brew Kavos virėjai“, „Caffeine Roasters“, „Coffee1“, „Crooked Nose“, „Elska Coffee“, „Huracan Coffee“, „Italala Cafe“, „Strange Love“, „Taste Map“.
Kiekvienai jų skirtas gido atvartas, kuriame lakoniškai papasakota apie pačią kavinę ir sutartiniais grafiniais ženklais paaiškinta, ko ten galima tikėtis: kur įleidžiama su augintiniais, kur rasite nemokamą bevielį internetą, užkandžių ir ledų, kavos be kofeino ir daugybę kitų nedidelių, bet svarbių momentų.