1. Į didelį puodą sudėkite visus ingredientus ir užvirinkite ant didelės ugnies.
2. Virkite retkarčiais pamaišydami (žiūrėkite, kad neprisviltų), nugriebdami putas, apie 1 valandą, arba kol masė sutirštės, įgaus džemo konsistenciją.
3. Supilstykite į sterilizuotus stiklainius ir iškaitinkite prieš padėdami žiemai į vėsų rūsį (jei džemą ketinate suvalgyti per 2–3 savaites, galite jį tiesiog supilti į stiklinius indelius ir sandariai uždarę laikykite šaldytuve).
1. Orkaitėje įjungiame grilio funkciją ir kepame pomidorus apie 10-15 min, kol odelės pajuoduos. Sutriname juos elektriniu smulkintuvu (blenderiu) iki vientisos masės.
2. Gautą tyrę pilame į puodą, dedame visus likusius ingredientus ir periodiškai pamaišydami verdame ant mažos ugnies apie valandą. Masė turi sutirštėti.
3. Į virimo pabaigą pakabinkite šaukšteliu džemo ir palikite ant lėkštės atvėsti. Tuomet paragaukite. Gali būti, kad trūks šiek tiek rūgšties – įpilkite dar šiek tiek acto. Arba gali trūkti druskos. Subalansuokite skonį iki jums tinkamo. Pavirkite dar kelias minutes ir supilstykite į paruoštus stiklainius.
Visus ingredientus sudėkite į puodą, užvirinkite. Tuomet sumažinkite ugnį iki vidutinės, vis pamaišydami virkite apie 45–60 min. – masė turėtų pasidaryti lipni, pomidorai suvirti. Dar karštus pomidorus supilkite į sterilizuotus stiklainius. Laikykite šaltai.
1. Pirmiausiai pomidorų viršūnėlėje įpjaukite nedidelį „x“. Tada sudėkite pomidorus į didelį puodą verdančio vandens ir palaikykite apie 3 minutes. Po to pomidorus iš karšto vandens greitai išimkite ir sudėkite juos į šaltą vandenį, o kad jis būtų dar šaltesnis galite įdėti ledukų.
2. Pomidorams kiek atvėsus, nulupkite jų odeles, perpjaukite perpus ir išimkite sėklų masę (jos neprireiks). Likusius pomidorus smulkiai supjaustykite.
3. Tuomet visus paminėtus ingredientus sudėkite į didelį puodą ir virkite ant stipriai įkaitintos ugnies iki masė pradės „burbuliuoti“, tada sumažinkite ugnį iki vidutinio kaitrumo.
4. Viską virinkite apie valandą nuolat pamaišydami arba kol padažas pradės įgauti tirštą ir spindinčią konsistenciją.
5. Iš ruošiamo džemo išimkite cinamono lazdelę, česnako skilteles ir citrinos žievelę. Dar kaitinkite apie 10 minučių, kol jis taps tirštas. Tačiau jei džemas bus vis dar skystokas, virkite toliau, kas 10 minučių patikrindami jo konsistenciją.
6. Sutirštėjusią masę išpilstykite į sterilius stiklainius. Kai ji atvės, galite sudėti į šaldytuvą – džemas nesuges apie mėnesį. O norėdami džemu mėgautis ir ilgiau, prieš stiklainius pripildydami, 5 minutėms juos sudėkite į puodą su verdančiu vandeniu ir taip dezinfekuokite.
7. Indus su džemu laikykite tamsioje bei vėsioje vietoje – taip džemas išsilaikys net metus.
Jeigu tokia „uogiene“ pagardinsite vaikų blynus, esu tikra, jie kiek keistai į jus pažiūrės. O jeigu ją patieksite prie sūrio arba žvėrienos patiekalų, manau, būsite maloniai nustebinti.
Jei esate pikantiško skonio mėgėjai, į šią pomidorienę dėkite truputį čilipipiro arba imbiero, o jei norite švelnesnio skonio, tada obuolį arba kriaušę. Čia taip pat labai tiks tokie prieskoniai, kaip cinamonas ir gvazdikėliai.
1. Pomidorus supjaustykite smulkiomis skiltelėmis, suberkite į puodą, apšlakstykite citrinos sultimis, apiberkite cukrumi, išmaišykite ir palikite stovėti per naktį vėsioje vietoje.
2. Rytojaus dieną puodą dėkite ant viryklės ir vis pamaišydama kaitinkite ant vidutinio stiprumo ugnies 20–25 minutes, kol uogienė sutirštės.
3. Supilkite į sterilizuotus stiklainiukus, užsukite, o atvėsusius dėkite į savo mėgstamiausių uogienių lentyną.
- Pomidorus supjaustykite kubeliais, svogūną – plonais pusžiedžiais.
- Actą su cukrumi užvirinkite, įmeskite svogūno gabalėlius ir kaitinkite 5–6 minutes. Kai svogūnai taps permatomi, sudėkite likusius produktus (išskyrus juodgrūdes).
- Užvirinkite, sumažinkite kaitrą ir virkite atsargiai maišydami, kol sutirštės.
- Galiausiai suberkite juodgrūdes. Pamaišykite ir virkite dar 3–4 minutes.
- Karštą masę sudėkite į švarius indelius ir laikykite šaldytuve.
- Pomidorus nuplaukite, nuliekite verdančiu vandeniu ir nulupkite. Išpjaustykite kietesnes vietas prie kotelių. Susmulkinkite norimo dydžio gabalėliais.
- Nutarkuokite citrinos žievelę ir išspauskite sultis, sumaišykite su pomidorais. Mišinį sukrėskite į puodą storu dugnu ir užvirinkite.
- upilkite uogienių cukrų ir nuolatos maišydami virkite apie dešimt minučių. Sumeskite migdolus ir dar kartą užvirkite. Nugriebkite susidariusias putas, išpilstykite į iškaitintus stiklainius.
- Tegul pusvalandį aušta, tada sandariai uždarykite ir laikykite šaltai.
Knyga „Konservuojame namie“ |
Receptas iš knygos „Konservuojame namie“, kulinarė Asta Žvikevičienė
- Išsivirkite marinatą: į puodą įpilkite vandens, suberkite prieskonius, druską ir cukrų. Užvirkite ir ant mažos ugnies kaitinkite 15 minučių. Palikite atvėsti.
- Pomidorus nuplaukite ir nusausinkite, česnaką nulupkite, žalumynus nuplaukite. Į atvėsusį marinatą įpilkite acto ir išmaišykite. Į sterilius indelius sudėkite pomidorus pramaišiui su česnakais, krapais ir petražolėmis.
- Užpilkite marinatu (jis turi būti kiek tąsus) ir pridenkite dangteliais, bet neužsukite. Dėkite indelius į didelį puodą su vandeniu, užvirinkite ir kaitinkite 20–25 minutes. Sandariai uždarykite.
Knyga „Konservuojame namie“ |
Receptas iš knygos „Konservuojame namie“, kulinarė Asta Žvikevičienė
1. Svogūnus nulupti ir supjaustyti, išvalyti paprikas. Pomidorus, paprikas, salierų ir petražolių šaknis supjaustyti kubeliais, žaliąją dalį susmulkinti žirklėmis.
2. Viską, išskyrus actą, sudėti į puodą ir ant mažos ugnies virti apie 2 val. Galiausiai supilti actą, sudėti česnakus. Karštą mišrainę išpilstyti į stiklainius, sandariai uždaryti.
- Pomidorus supjaustykite 1 cm storio griežinėliais ir sudėkite ant kepimo skardos.
- Nulupkite ir sukapokite česnakus, užberkite juos ant pomidorų.
- Susmulkinkite kadagių uogas ir užberkite ant pomidorų.
- Pabarstykite CHIPOTLE aitriosiomis paprikomis ir paskaninkite druska.
- Apšlakstykite viską vynuogių sėklų aliejumi ir kepkite 180 °C temperatūroje 8 min.
- Pomidorus į stiklainį dėkite sluoksniais. Tarp sluoksnių įdėkite laurų lapų ir smulkintų bazilikų.
- Po kepimo likusį aliejų supilkite ant pomidorų.
„Santa Maria“ receptas.