Prekės ženklo „Kimbo“ stende renginio lankytojai taip pat turi galimybę pasivaišinti tradiciniais itališkais būdais paruošta kava.
Turbūt nesuklysime sakydami, kad apie „Cuccuma“ kavinuką retas kuris esate girdėjęs. O iš tiesų tai jau bene 200 metų skaičiuojantis kavos ruošimo prietaisas, kurį ir šiandien galima išvysti italų senolių virtuvėse. Beje, siekiant atgaivinti senąsias kavos ruošimo tradicijas, supažindinti su jomis kuo daugiau žmonių, išsaugant šią italų kultūros atmintį, „Cuccuma“ kavinuku pagamintos kavos galima paskanauti ir Italijos kavinėse.
La cucumma, la cuccumella, arba neapolietiškas kavinukas, yra vienas seniausių prietaisų itališkai kavai ruošti. Italai jį vadina napoletana, neapoliečiai – cuccumella. Nors šie kavinukai sukurti Prancūzijoje, jie neįtikėtinai greitai paplito visoje Italijoje, ypač Neapolyje. Čia šis kavinukas tapo tikra ikona, o kavos ruošimo menas (šalia kitų italų virtuvės bei muzikos šedevrų), anksčiau buvęs išskirtinai aristokratų privilegija, virto kasdieniu visų malonumu.
„Cuccuma“ kavinuku paruošta kava yra gerokai stipresnė bei intensyvesnio skonio, nei paruošta kitu aparatu ar prietaisu, naudojant filtrą. Šį virduliuką sudaro trys dalys: vandens talpa su rankenėle, cilindro formos filtras kavai ir kavos talpa su snapeliu ir rankenėle. Italai žino, kad virti kavą „Cuccuma“ kavinuke – ne tik paprasta, bet ir smagu.
Kaip pasakojo „Kimbo“ atstovė Jurgita Vaitiekė, namų sąlygomis dažniausiai itališkai kavai virti naudojamas tradicinis kavinukas – garsusis Bialetti moka, kuris dar vadinamas macchinetta arba caffettiera. Mokos kavinukų būna įvairaus dydžio: vienam, dviem, trims, keturiems ar dešimčiai kavos puodelių. Italijoje tas pats kavos virduliukas paprastai perduodamas iš kartos į kartą kaip šeimos relikvija.
Tiek su tradiciniais, tiek su pačiais moderniausiais kavos ruošimo būdais, madingais skoniais ir jų ekspertais galima pabendrauti visą savaitgalį Vilniuje vyksiančiame didžiausiame Baltijos šalyse kavos festivalyje „Vilnius Coffee Festival“.