Ar mėgstate ožkų pieno sūrį? Man atrodo, retas lietuvis su tokiu sūriu draugauja. Manau prie jo, kaip ir prie kitų mums ne itin įprastų skonių, reikia priprasti. Kažkada retas mėgo alyvuoges, mėlynojo pelėsio sūris atrodė lyg anekdotas, o šiandien tai visai nebe naujiena.
Kai augau, man niekada neteko ragauti ožkų pieno sūrio, tad kai atvykau į Prancūziją, iš pradžių jis man taip pat atrodė keistas – su keistu kvapu ir dar keistesnio skonio, bet neilgai trukus aš jį prisijaukinau. Šviežias ožkų pieno sūris gali būti labai gera draugystės su šiuo skoniu pradžia. Gaivus, labai lengvas, beveik kaip varškė, tik su lengvučiu ožkų pieno skoniu. Iškepus su pomidorais bei lengva medaus nata šis sūris tampa itin gero skonio – visai nesijaučia ir neįprasto kvapo, tai lyg mums taip gerai žinoma varškė su nauju prieskoniu. Na, o jeigu jūs visai nusistatę prieš ožkų pieno sūrį, naudokite tiesiog gerą, riebią varškę, neabejoju, kad tarta taip pat bus labai vykusi.
Ingredientai (4–6 asm.):
- 250 g bemielės sluoksniuotos tešlos;
- 200 g šviežio ožkų pieno sūrio (varškės tipo);
- 1 kiaušinis;
- 6 baziliko lapeliai, smulkiai sukapoti;
- druskos;
- pipirų;
- 400 g vyšninių pomidorų;
- 1 valg. šaukšt. skysto medaus;
- 1 valg. šaukšt. migdolų skiltelių.
Gaminimas:
1. Tešla išklokite pailgą 37x12 cm dydžio ar panašią tartos formą, šakute subadykite dugną ir dėkite į šaldytuvą 30 min.
2. Orkaitę įkaitinkite iki 210°C.
3. Ožkų pieno sūrį ištrinkite šakute, sumaišykite su kiaušiniu, smulkintu baziliku, pagardinkite druska, pipirais.
4. Sūrio mišinį tolygiai paskleiskite ant tešla išklotos tartos formos dugno, ant viršaus išdėliokite vyšninius pomidorus, apšlakstykite medumi, apiberkite migdolų skiltelėmis.
5. Kepkite gerai įkaitintoje orkaitėje 30 minučių. Ištraukus iš orkaitės prieš mėgaujantis leiskite tartai pastovėti 10 min.
Dangira Šimašiutė – tinklaraštininkė, aistringa kulinarijos gerbėja, jau 15-a metų gyvenanti saulėtoje Pietų Prancūzijoje. Jos maisto atradimus ir keliones galite sekti tinklaraštyje „Duok druskos“, o pernai pasirodė D.Šimašiutės knyga „Prancūzijos virtuvė“. Joje – daugiau kaip 100 receptų, supažindinančių su skirtingų regionų Prancūzijos patiekalais.