„Naujausios pasaulinės tendencijos labai greitai patraukė ir mūsų tautiečių dėmesį, tapome šalimi, kurioje kombučos daryklų koncentracija yra viena didžiausių Europoje. Tačiau vidaus rinka, nors labai sparčiai auganti, yra gan maža, todėl didesnė dalis Lietuvoje pagamintos kombučos yra sėkmingai eksportuojama į aplinkines šalis“, – teigiama festivalio organizatorių pranešime žiniasklaidai.
Renginys vyks liepos 20–21 dienomis Užupyje, šalia „Baltic Shamans“ galerijos, Užupio meno inkubatoriaus ir baro „Pakrantė“ terasoje. Ši nestandartinė vieta puikiai tinka jaukiai praleisti laiką su sveiku maistu, desertais, muzika ir, žinoma, pagrindiniais herojais – fermentuotais gėrimais.
Festivalio metu vyks degustacijos, prezentacijos, gamintojai pasakos apie savo gaminamų gėrimų subtilybes, naudą sveikatai, derinimą su maistu, žinoma, bus galima sužinoti, kaip jį patiems pasigaminti namuose, bus galimybė įsigyti paties kombučos grybo. Organizatoriai žada, jog festivalio metu koncertuos „Baltasis Kiras“ ir Lukas Pilkauskas. Be to, bus netgi renkamas „Metų kombučos skonis“, prie šio gėrimo tinka ir fermentuotas maistas, taip pat desertai, viso to taip pat netrūks festivalio metu.
Vieninteliai pasaulyje kuria premium kombučą
„Fermentuotos arbatos gėrimas kombuča išgyvena tikrą renesansą: JAV kiekvienoje didesnėje parduotuvėje rasime kombučos skyrių, o Europoje ir Lietuvoje tai sparčiai populiarėjanti naujiena. Nors vyresni žmonės dar gerai žino, reikia tik šiek tiek priminti: didelis stiklainis, uždengtas balta drobule, ir jame plaukiojantis baltas gyvis – taip, mes kalbame apie tą patį gėrimą“, – rašoma pranešime.
Šį gėrimą galima subrandinti taip, kad skonis ir išvaizda bus sunkiai atskiriama nuo sauso ar putojančio vyno.
„Kombuča – tai ateities šampanas. Šį gėrimą galima subrandinti taip, kad skonis ir išvaizda bus sunkiai atskiriama nuo sauso ar putojančio vyno. Tokia kombuča, supilstyta į prabangius butelius, tampa net solidžia dovana kiekvienai progai. Labai džiugu, jog Lietuvos gamintojų kuriamų produktų kokybė garsina Lietuvą už jos ribų. Kombučos ACALA kūrėjai pirmieji išpilstė šį gėrimą į specialiai šampanui skirtus 1,5 l talpos magnum butelius. Tuo pačiu galime pasigirti, jog šiuo metu esame vienintelė šalis, pasaulyje turinti premium ženklu klasifikuojamą kombučą“, – pasakoja šio gėrimo entuziastas Martynas.
Beje, gamintojai akcentuoja, jog renkantis kombučą labai svarbu atkreipti dėmesį, ar tai tikra kombuča, ar tik kombučos gėrimas. Tam, kad bakterijos išliktų gyvos, gėrimas turi būti nepasterizuotas – termiškai neapdorotas, taip jame išlieka visos bakterijos ir fermentai. Antras svarbus faktorius: gėrimas turi būti tinkamai fermentuotas. Fermentacijos metu gėrimas savaime įgauna burbuliukų – šampanizuojasi, o cukrus ar medus bakterijų yra suskaidomas, tad galima sakyti, šis gėrimas neturi pridėtinio cukraus.