Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„La pasta“ kasdienybė: 18 tonų miltų, tūkstančiai porcijų ir neblėstanti meilė makaronams

„La pasta“ makaronų namai – realybe virstanti svajonė sukurti Lietuvoje vietą, kurioje gimtų aukščiausios kokybės makaronai, ravioli, lazanija, pagaminti iš produktų, auginamų ir gaminamų tik saulėtoje Italijoje, laikantis griežtų per amžius išsaugotų šio krašto tradicijų. Ogmios mieste vos prieš dvejus metus įsikūręs restoranėlis stebina išskirtiniais skaičiais – štai itališkų kietųjų kviečių miltų nuo įsikūrimo dienos čia buvo sunaudota net 18 tonų, o pagamintos porcijos skaičiuojamos dešimtimis tūkstančių!
„La pasta“ kasdienybė: 18 tonų miltų, tūkstančiai porcijų ir neblėstanti meilė makaronams
„La pasta“ kasdienybė: 18 tonų miltų, tūkstančiai porcijų ir neblėstanti meilė makaronams / Partnerio nuotr.

Apie tai, kas lemia tokią ypatingą lietuvių meilę makaronams, kokie jie yra sveikiausi bei kokią reikšmę turi makaronų forma, kalbamės su viena iš restorano savininkių Sandra Jaraityte-Scippa.

Sveikiausi – kietųjų kviečių makaronai

„La pasta“ naudojami ir parduodami visų populiariausių formų makaronai – fusilli, penne, spaghetti, papardelle, tagliatelle, o juos gaminant naudojami tik tikri itališki kietagrūdžiai kviečiai bei švieži, laisvėje augančių vištų kiaušiniai. Šviežiai pastai, ravioliams ir lazanijoms gaminti naudojama tiesiai iš Italijos atsivežta bene vienintelė Lietuvoje naudojama profesionali pastos gamybos įranga, kurios dėka visi klientams paruošiami bei parduodami produktai nė kiek nesiskiria nuo įsigyjamų Romos širdyje.

Anot S.Jaraitytės-Scippos, restorane gaminami ir parduodami makaronai yra ne tik skanūs, bet ir itin sveiki bei naudingi žmogaus organizmui. „Kietųjų grūdų makaronuose daug augalinės ląstelienos, kuri pašalina iš organizmo toksinus, gerina virškinimą. Makaronuose taip pat daug mineralų – kalio, geležies, fosforo, kalcio, tačiau svarbiausia, jog juose gausu baltymų, tad sotumo jausmas tęsis dvigubai ilgiau, nei skanaujant įprastus makaronus“, – tikina pašnekovė ir pažymi, jog kietųjų kviečių makaronai pasižymi ženkliai mažesniu kiekiu kalorijų, o pačioje Italijoje, kur iš jų gaminami patiekalai valgomi bent kartą per dieną, nutukusių žmonių skaičius yra mažiausias Europoje.

Partnerio nuotr./„La pasta“ kasdienybė: 18 tonų miltų, tūkstančiai porcijų ir neblėstanti meilė makaronams
Partnerio nuotr./„La pasta“ kasdienybė: 18 tonų miltų, tūkstančiai porcijų ir neblėstanti meilė makaronams

Kaip pasirinkti tinkamą makaronų formą?

„Vienas iš makaronų privalumų yra laimingas sambūvis scenoje su palaikančiaisiais aktoriais, iš kurių jis žino, kaip sustiprinti subtiliausių ir rafinuotų padažų skonius ar ištirpinti tvirtesnių, skanesnių pagardų tonus“, – tikina S.Jaraitytė-Scippa ir priduria, jog būtent dėl šios priežasties makaronų forma – ne tik skonio reikalas.

„Tinkamai parinkta makaronų forma pabrėžia padažo skonį ir tekstūrą. Štai platūs, plokšti makaronai, tokie kaip tagliatelle ir papardelle, puikiai tinka su mėsos (ragu), grybų, pomidorų padažais ir jūrų gėrybėmis. Tuo metu spagečiai turėtų būti patiekiami sausi arba su pomidorų filė, aliejaus, žuvies, carbonara padažais. Pasta Carbonara kadaise netgi buvo laikyta vargingai gyvenančių žmonių patiekalu, nes buvo gaminama vos iš 3 ingredientų, kuriuos dažniausiai būdavo galima aptikti kiekvieno italo namuose. Tai – kiaušiniai, šoninė ir sūris“, – pasakoja specialistė.

„Trumpi makaronai labiau tinka su lengvesniais pomidorų padažais, paskanintais baziliku ir mocarela, kuri išsilydo susilietusi su karštais makaronais. Na, o vamzdelio formos makaronai puikiai išlaiko padažus. Žinomiausi – penne, paruošti klasikiniu būdu ir patiekiami kaip penne all'arrabbiata, su aštria aitriąja paprika ar klasikiniu 4 sūrių padažu. Fusilli puikiai dera su švelniais padažais ir daržovėmis: brokoliais, žiediniais kopūstais, pankoliais, cikorijomis ir artišokais, jūrų gėrybėmis“, – teigia pašnekovė.

Partnerio nuotr./„La pasta“ kasdienybė: 18 tonų miltų, tūkstančiai porcijų ir neblėstanti meilė makaronams
Partnerio nuotr./„La pasta“ kasdienybė: 18 tonų miltų, tūkstančiai porcijų ir neblėstanti meilė makaronams

Porcijos skaičiuojamos dešimtimis tūkstančių

Moteris džiaugiasi, jog nuo restorano atidarymo dienos „La pasta“ sunaudojo net 18 tonų itališkų kietųjų kviečių miltų, o mėgstamiausio klientų patiekalo – Spaghetti Carbonara – pagamino nuostabą keliantį skaičių – daugiau nei 10 000 porcijų.

Skaičiai stebina net patį išrankiausią, o makaronų namų bendrasavininkė pateikia ir liaudies išminties. „Sakoma, jog mėgstantys spagečius yra draugiški ir nuoširdūs. Bebaimiai mėgsta penne makaronus, o tagliatelle skirti užsispyrusiems ir ryžtingiems. Pastariesiems daugiausiai porcijų pagaminome su klasikiniu itališku Bolonijos padažu, o bebaimiai neatsispyrė 4 sūrių skoniui“, – tikina S.Jaraitytė-Scippa. Anot jos, klientai ne mažiau nei makaronus mėgsta ragauti ir raviolius bei lazaniją – šių patiekalų porcijų skaičius per dvejus metus pasiekė net 70 000!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos