Laiko stoka – ne kliūtis maitintis sveikai

Nors sveikos mitybos principai atrodo sunkiai integruojami kasdienybėje, nes dažniau pasirenkame greitą ir sunkų maistą pasiteisindami laiko trūkumu, akivaizdu – šiuolaikiniai kavinių ir restoranų įstaigų vadovai prisitaiko prie šiandieninio žmogaus poreikių, ne tik laiko, bet ir pačių produktų kokybės atžvilgiu.
Blynas
Blynas / „52 kartai” nuotr.

Teikdami dėmesį mažesniems mėsos, vaisių ar daržovių kiekiams, kurių gausu čia pat, Lietuvoje, bei atrasdami greitą maistą naujuose, sveikos mitybos rėmuose, nepalieka kitos išeities, kaip tik gyventi sveikiau taupant savo paties laiką.

Svarbiausia – šviežia ir maistinga

„52 kartai” nuotr./Edgaras Rutkauskas
„52 kartai” nuotr./Edgaras Rutkauskas

Vieno iš geriausių restoranų Kaune „DIA“ virtuvės šefas Edgaras Rutkauskas teigia, kad gaminant bet kokius patiekalus, neabejotinai svarbu šviežumas ir maistingųjų savybių išsaugojimas. Ne veltui šiame restorane kasdien kepama duona, verdama šviežia mėsa ar žuvis sultiniams. Ir tai ne viskas, į ką orientuojasi šis restoranas: restoranas „DIA“ ugdo ir socialinę atsakomybę, prisidėdamas prieChangeMakers‘ON“ stovyklos dalyvių ir kūrėjų sveikos mitybos užtikrinimo. „Mums svarbu prisidėti prie jaunų kūrėjų tobulėjimo tuo, kuo tik galime. Dėl tos pačios priežasties ir savo restorane nuolat priimame praktikantus, nes norime, kad jauni žmonės dirbtų, augtų ir tobulėtų“, – sako restorano vadovė Vaiva Gumbienė.

Tačiau kaip pavyksta įgyvendinti tokius šviežumo standartus?

„Be to, kad šviežią mėsą bei jūros gėrybes vežamės tiesiai iš Berlyno terminalo, kur iš viso pasaulio suskraidinami šviežiausi produktai, bendradarbiaujame ir su smulkiais Lietuvos ūkiais. Taip ne tik juos palaikome, bet ir turime galimybę greitai gauti produktus tiesiai „iš lysvės“. Tokie ūkiai augina mažesnius derlius, tačiau skiria jiems išskirtinę priežiūrą. O mes savo ruožtu galime išsaugoti ne tik skonines savybes, bet ir ryškesnes spalvas. Dėl šių priežasčių savo gaminiuose nenaudojame jokios šaldytos produkcijos“, – sako E.Rutkauskas.

„52 kartai” nuotr./Virtuvė
„52 kartai” nuotr./Virtuvė

Tiems, kurie nori išsaugoti daržovių maistingumą ir spalvą namuose, restorano „DIA“ virtuvės šefas rekomenduoja savo paties patikrintą metodą – daržovių „blančiravimą“. Norint tai padaryti, pirmiausia daržoves reikia sudėti į verdantį vandenį, palaikius jame keltą sekundžių, perkelti į ledinį vandenį. Paprastas būdas, kurį kiekvienas gali išbandyti ir savo virtuvėje. Kai atrodo, kad sveika gyvensena – tarsi aukštasis mokslas ir restoranuose žavimės gardžiais patiekalais, pasirodo, kad tai iš tiesų nėra taip sudėtinga. Tereikia ieškoti ir atrasti tokius produktus, kokie yra tinkamiausi. Jeigu nėra galimybės to daryti pačiam, kodėl nepasinaudoti profesionalų sukauptomis žiniomis?

Ar greitas maistas gali būti sveikas?

Mūsų šeima jau seniai nevartoja kviečių produktų

Kai kalbama apie tikrai sveiką mitybą, svarbu ne tik produktų maistingumas. Mityba turi būti gausi ir, be jokios abejonės – įvairi. Taip ne tik papildysime savo organizmą visomis reikalingomis medžiagomis, bet ir patys pasimėgausime ragaudami naujus patiekalus. Įvairios kavinės, restoranai ir užkandinės suteikia galimybę rinktis iš gausybės skirtingų šalių virtuvių. Todėl mitybos paįvairinimas nėra sunkiai įgyvendinama misija. Tereikia pasidomėti, kas konkrečiai atitinka kiekvieno individualius mitybos principus. „Mūsų šeima jau seniai nevartoja kviečių produktų“ – sako restorano „Awokado Noodle Bar“ vadovas Rolandas Vaškevičius, kuris su azijietiška virtuve taip pat supažindins ir „ChangeMakers‘ON“ stovyklos dalyvius. Šis restoranas sujungia du skirtingus konceptus į vieną ir patvirtina: greitas maistas gali būti sveikas.

R.Vaškevičius atskleidžia, kuo išskirtinė būtent azijietiška virtuvė: „iš esmės azijietiška virtuvė yra visiškai tinkama sveiką gyvenimo būdą vedantiems žmonėms, nes joje praktiškai nėra kviečių, taigi tinka ir tiems, kurie netoleruoja gluteno.“

„52 kartai” nuotr./Virtuvė
„52 kartai” nuotr./Virtuvė

Sukantiems galvą, kuo pakeisti tradicinius makaronus, suteikiama galimybė valgyti makaronus, kurie pagaminti iš ryžių miltų. „Dažniausiai bent pusę porcijos užima daržovės. Paprastai jos būna bent šešių rūšių. O pagrindinis išskirtinumas – pačiame maisto gaminime. Wok‘ai – didelėje azijietiškoje keptuvėje pagaminami patiekalai, o kaitinami jie net ant 300 laipsnių karščio, tačiau taip kaitriai laikomi yra trumpą laiką. Tokiu būdu pilnai išsaugomas natūralus jų skonis, maistingumas, spalva“, – virtuvės subtilybėmis dalinasi restorano vadovas.

Sveika mityba nereikalauja didelių pastangų

Mes turime galimybę rasti daug informacijos apie sveikos mitybos principus ir ji neretai sudaro klaidingą įspūdį, kad tai per daug sudėtinga, jei negali kiekvieną dieną skirti laiko maisto produktų analizei ir derinimui. Tačiau besikeičiant mūsų gyvenimo būdui, keičiasi ir viešojo maitinimo įstaigų teikiamos paslaugos – jos vis palankesnės sveikesniam gyvenimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis