Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Maltos mėsos šniceliai su svogūnų padažu: tikri kotletų karaliai

„Mūsų šeimoje yra tradicija – kiekvienas gimtadienio proga užsisako savo patį mėgstamiausią patiekalą. Šie maltos mėsos šniceliai jau daugiau nei dešimt metų mano vyro pageidavimų sąraše yra nepajudinami“, – rašo Vaida Bernatavičienė, „Karšta košė“ tinklaraščio kūrėja.
Maltos mėsos šniceliai su svogūnų padažu
Maltos mėsos šniceliai su svogūnų padažu / Vaidos Bernatavičienės, „Karšta košė“ tinklaraščio kūrėjos nuotr.

Šis patiekalas nostalgiškas, atkeliavęs iš vaikystės, kuomet šniceliais buvo vadinami maltos mėsos kepsniai, o šniceliai – karbonadais.

Nepaprastai purūs ir sultingi maltos mėsos kepsneliai jus tikrai maloniai nustebins. Šis šnicelis – tikrų tikriausias visų kotletų, kotlečiukų karalius! Neįtikėtino mėsos minkštumo paslaptis yra tarkuoti svogūnai bei atskirai išplakti baltymai. Ir manau, kad skaitant receptą tai daugelį nustebins, na, juk ne biskvitą susiruošėte kepti. Bet virtuvėje dažnai taip nutinka, kai visiškai neįprasti dalykai visiškai paprastus patiekalus pakylėja į kitą lygmenį.

Vaidos Bernatavičienės, „Karšta košė“ tinklaraščio kūrėjos nuotr./Maltos mėsos šniceliai su svogūnų padažu
Vaidos Bernatavičienės, „Karšta košė“ tinklaraščio kūrėjos nuotr./Maltos mėsos šniceliai su svogūnų padažu

Padažas, kurio receptą siūlau prie šnicelių, fantastiškai gerai dera, todėl primygtinai raginu jo neatsisakyti. Bet jeigu norite sutaupyti laiko, galite jį pasigaminti iš vakaro. Porcijų skaičių nurodžiau 8 asmenims, nors kepsnelių iš viso nulipdysite 11, tad įvertinkite valgytojų pajėgumus ir ingredientų kiekį koreguokite pagal save.

Ko reikės:

  • 1 kg maltos kiaulienos,
  • 2 vidutinio dydžio svogūnų,
  • 3 kiaušinių,
  • 5 kaupinų šaukštų „Panko“ džiūvėsėlių,
  • 120 ml pieno,
  • 0,5 arbatinio šaukštelio džiovinto raudonėlio,
  • 0,5 arbatinio šaukštelio džiovinto čiobrelio,
  • nedidelio žiupsnelio džiovinto mairūno,
  • nedidelio žiupsnelio džiovinto rozmarino,
  • druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų,
  • „Panko“ džiūvėsėlių apvoliojimui (apytiksliai 3-4 didelių saujų),
  • 2 šaukštų sviesto,
  • alyvuogių aliejaus.

Padažui:

  • 2 labai smulkiai supjaustytų didesnių svogūnų,
  • 200 ml vandens,
  • 200 ml riebios grietinėlės 35 proc.,
  • 2 arbatinių šaukštelių Dižono garstyčių,
  • 1 arbatinio šaukštelio sojų padažo,
  • druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų,
  • 2 šaukštų sviesto

Kaip gaminti:

1. Į didelį dubenį burokine tarka sutarkuokite svogūnus. Tobulai to padaryti nepavyks, liks šiek tiek didesnių atplaišų, jas išimkite ir išmeskite. Į svogūnus sudėkite maltą mėsą, viską rankomis gerai išminkykite ir leiskite pastovėti (apie 5 minutes), kol išbrinks džiūvėsėliai.

2. Į kitą dubenėlį suberkite džiūvėsėlius, užpilkite pienu ir išmaišykite. Palikite 5-7 minutes, kad išbrinktų.

3. Atskirkite kiaušinių baltymus nuo trynių.

4. Į mėsą sudėkite išbrinkusius džiūvėsėlius, kiaušinių trynius, suberkite raudonėlį, čiobrelį, mairūną, rozmariną, įberkite druskos, juodųjų pipirų ir viską gerai išminkykite.

5. Baltymus išplakite iki standžių putų. Sudėkite juos į mėsą ir atsargiai, švelniais judesiais rankomis įmaišykite į masę. Jokiu būdu stipriai neminkykite, stenkitės baltymus labiau įlankstyti į mėsą, kad ji įgautų purumo. Šnicelių masė bus labai minkšta ir lengva, bet neišsigąskite ir nesumanykite papildomai įdėti džiūvėsėlių ar miltų.

6. Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi (kad šniceliai nepriliptų). Į vieną dubenėlį ar gilesnę lėkštę įpilkite džiūvėsėlius, o į kitą šalto vandens.

Vaidos Bernatavičienės, „Karšta košė“ tinklaraščio kūrėjos nuotr./Maltos mėsos šniceliai su svogūnų padažu
Vaidos Bernatavičienės, „Karšta košė“ tinklaraščio kūrėjos nuotr./Maltos mėsos šniceliai su svogūnų padažu

7. Rankas suvilgykite šaltame vandenyje (lengviau formuosis) ir paėmę saujelę faršo formuokite pailgus, plokščius šnicelius. Stenkitės, kad jie būtų vienodo dydžio. Kad būtų paprasčiau, aš naudoju svarstykles, kiekvienas šnicelis turi būti apie 135 g, bet ne didesnis nei 140 g, iš viso gausite 11 vienetų.

8. Šnicelį įdėkite į lėkštę su džiūvėsėliais ir apibarstykite jais viršų bei šonus. Paimkite kepsnį tarp delnų ir švelniai apspauskite džiūvėsėlius, jeigu reikia, ant trūkstamų vietų užberkite papildomai. Kadangi mėsos masė yra labai puri, gali „pabėgti“ šnicelio forma, nesijaudinkite, tiesiog suformuokite ją iš naujo. Paruoštą šnicelį įdėkite į kepimo popieriumi išklotą skardą. Nusiplaukite rankas (kad į mėsos masę nepatektų per daug džiūvėsėlių), suvilgykite šaltu vandeniu ir tęskite toliau.

9. Paruoštus šnicelius dėkite bent pusvalandžiui į šaldytuvą (iki 2 valandų), kad masė sustandėtų ir geriau priliptų džiūvėsėliai.

10. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių. Paimkite antrą skardą ir truputį aptepkite aliejumi. Į keptuvę arba dvi (aš kepu dviejose, nes taip greičiau) įdėkite šaukštą sviesto, įpilkite kelis šaukštus aliejaus ir įkaitinkite ant vidutinės aukštos ugnies.

11. Į įkaitintą keptuvę dėkite šnicelius (neperkraukite, jie neturi liestis tarpusavyje) ir kepkite po 2-3 minutes iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Apkeptus šnicelius sudėkite į skardą išteptą aliejumi.

12. Skardą su šniceliais šaukite į orkaitę ir kepkite apie 15 minučių. Jeigu nesate tikri, ar mėsa iškepusi, išimkite skardą iš orkaitės ir įpjaukite vieną, turi bėgti skaidrios sultys, jeigu sunkiasi rausvas skystis, kepkite papildomai 5 minutes. Iškeptus šnicelius traukite iš orkaitės ir prieš tiekiant leiskite skardoje 2-3 minutes pailsėti, kad „susivaikščiotų“ mėsos sultys.

Padažas

Aš padažą ruošiu iš anksto, prieš formuojant šnicelius arba jų „poilsio“ šaldytuve metu. Jeigu norite galite jį pagaminti iš vakaro, bet tuomet nesutirštinkite per daug, palikite truputį skystesnės konsistencijos. Būtinai atvėsinkite iki kambario temperatūros ir sandariai uždengę laikykite šaldytuve. Padažą šildykite ant vidutinės mažos ugnies ir dažniau pamaišydami. Jeigu vis tik padažas per daug sutirštėjęs, praskieskite jį šlakeliu verdančio vandens.

1. Į nedidelį prikaistuvį arba keptuvę įdėkite 2 šaukštus sviesto ir įkaitinkite ant vidutinės mažos ugnies. Suberkite labai smulkiai supjaustytus svogūnus ir retkarčiais pamaišydami kepkite apie 20 minučių, kol taps švelniai auksinės spalvos. Artėjant kepimo laikui į pabaigą, maišykite dažniau.

2. Į prikaistuvį ar keptuvę supilkite vandenį bei grietinėlę. Truputį padidinkite ugnį ir viskam užvirus, sumažinkite iki mažos. Būtinai stebėkite užvirimo procesą, nes grietinėlė labai greitai gali „perlipti“ puodo kraštus pridarydama neplanuotų rūpesčių. Retkarčiais pamaišydami padažą virkite apie 20-25 minutes, kol pradės tirštėti. Tuomet įdėkite garstyčias, įpilkite sojų padažą ir pagardinkite druska bei pipirais. Nuolat maišydami virkite dar keletą minučių, kol padažas sutirštės ir bus norimos konsistencijos. Būtinai paragaukite ar netrūksta druskos, pipirų.

3. Iškeptus šnicelius tiekite su padažu, virtomis bulvėmis ar bulvių koše bei mėgiamomis salotomis. Skanaus!

Receptu pasidalino Vaida Bernatavičienė, „Karšta košė“ tinklaraščio kūrėja

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos