Neturite? Neprašausite įsigiję, nes kainuoja nuo dvidešimties eurų, o naudos turėsite daug.
Bet dabar – apie sveikus užkandžius, kuriuos galite pasigaminti namuose. Be to, daržovių traškučius galima kramsnoti ne tik prie televizoriaus ilgais rudens ar žiemos vakarais. Jais galima papuošti antruosius patiekalus bei sriubas, kadangi tinkamai džiovinamos daržovės nepraranda savo spalvos ir, žinoma, vertingų maistingųjų savybių.
Tarkime, cukinijų traškučiuose gausu niacino ir tiamino – vitaminų, reikalingų plaukams ir nagams augti, morkų traškučiuose – beta karotino, burokėlių – antioksidanto betalaino, žinomo dėl priešuždegiminio ir detoksikuojančio poveikio.
Daržovių trakučiais galima pagardinti makaronų patiekalus ar patiekti su sūrio fondiu. O kur dar įvairūs dažiniai ir užtepėlės!
Daržovių traškučiai – per vieną dieną
Džiovinant orkaitės, laiko, elektros ir kantrybės reikia nemažai. Turint džiovyklę – vienas malonumas.
Svarbiausia – pasirinkti panašaus diametro daržoves ir supjaustyti jas vienodo storio riekelėmis.
Jei džiovinsite burokėlius, rinkitės saldžiąsias rūšis, t.y. pailgus šakniavaisius, nes juose yra daugiausia cukraus. Nuvalytas daržoves nuplaukite, nusausinkite ir supjaustykite. Tada išdėliokite vienu sluoksniu ant kiekvienos džiovyklės lentynėlės ir džiovinkite 40 laipsnių temperatūroje, ko, drėgmė visiškai išgaruos ir daržovės taps lengvos bei sausos.
Jeigu norite, prieš džiovinimą daržovių riekeles galite apibarstyti druska, maltais juodaisiais pipirais ir mėgstamomis prieskoninėmis žolelėmis, pavyzdžiui, baziliku.
Lygiai tokiu pat būdu galite pasiruošti džiovintų pomidorų. Na ir kas, kad jie bus džiovinti ne saulėje, o džiovyklėje? Jeigu pomidorų neperdžiovinsite, galėsite sudėti į stiklainį ir užpilti aliejumi – turėsite gardų užkandį.