Miško grybai
Kol vieni skundžiasi, kad šie metai visai skurdūs grybų, kiti puikuojasi kilogramą ir daugiau sveriančiais miško karaliais baravykais. Kad ir kaip bebūtų, šviežutėlių grybų skanauti visai pravartu vien dėl to, kad juose aptiksime itin daug baltymų, B grupės vitaminų, kurie reikalingi gražiai odai, stipriems dantims, vešliems plaukams.
Taip pat skaitykite: Baravykai: kuo ypatingi ir kaip ruošti
Kitas mikroelementas kalis – geriausias širdies ir kraujagyslių sistemos draugas, o cinkas ne tik skaistina odą, saugo nuo spuogų, bet ir reguliuoja medžiagų apykaitą. Grybai – nepakeičiamas garnyras šalia mėsos ar žuvies, tinka valgyti ir su salotomis, daržovėmis, tačiau norėdami liesesnio patiekalo varianto, neskubėkite grybų „apdoroti“ riebalais, grietine ar sviestu – visad galite virti ir troškinti. Ir dar šis tas – verčiau grybus rinkite patys, o ne pirkite turguose. Taip gausite tikrai šviežų produktą.
Moliūgai
Daržo karaliai moliūgai atrandami iš naujo – iš jų galima paruošti ne tik nuostabiai gardžią sriubą, bet ir maišyti su bulvių koše ar sutrinti su prieskoniais, morkomis, kad gautume pikantišką užtepėlę. Moliūgai nėra kaloringi, kadangi 100 g – vos 23 kcal. Mikroelementų ir vitaminų taip pat gausu. Pavyzdžiui, karoteno net 4 kartus daugiau nei morkose, savijautą ir imunitetą stiprina ir B grupės, C, E vitaminai, kalis, magnis, cinkas.
Putino uogos
Putino uogas patariama skinti po šalnų. Sakoma, kad tada jos tampa saldesnės, be to, spalio mėnesį jau galite pradėti vis labiau rūpintis savo imunitetu. O putino uogose atrasite vitamino C, taip pat medžiagų, kurios stiprina virškinimo sistemą. Siūloma putino uogas dėti į arbatą, virti uogienę, spausti sultis, maišyti su medumi, ruošti įvairius antpilus, džiovinti.
Taip pat skaitykite: Kosmetiniai ledukai: atgaiva odai ir jaunystės puoselėjimas
Figos
Figos yra nuostabus pasirinkimas mėgstantiems riebų maistą, kadangi itin gerai veikia kepenis. Šiuose vaisiuose yra 80 proc. vandens, 0,5 proc. riebalų, 1,3 proc. baltymų, 13 proc. angliavandenių ir kitų naudingų medžiagų. Figos padeda, kai kamuoja virškinimo sutrikimai, širdies ir kraujagyslių ligos, peršalimas. Šie vaisiai tiks salotoms, desertams ar tiesiog kaip užkandžiai.
Vynuogės
Vynuogės spartina medžiagų apykaitą, skatina skysčių išsiskyrimą, gerina žarnyno peristaltiką. Be to, jei kasdien valgysite vynuogių, sustiprės sveikata, paskaistės oda, sumažės maišeliai po akimis, mažiau pastebimas pasidarys celiulitas. Jokios paslapties čia nėra. Kalis, kurio vynuogėse ypač gausu, skatina išsiskirti skysčius. Kartu su nereikalingais skysčiais iš organizmo pasišalina ir kenksmingos medžiagos. Be to, vynuogėse nemažai pektinų. Jie šiek tiek laisvina vidurius. Tai irgi padeda valyti organizmą. Vynuogėse gausu vitamino C, o jis, žinia, stiprina imunitetą.