1. Susitarkite su giminaičiais, kieno namai taps švenčių centru. Liko mėnuo iki Kalėdų, tad jau drąsiai galima ir verta su namiškiais bei giminaičiais nutarti, kieno namai taps švenčių centru. Juk per kūčias bei Kalėdas prie vieno stalo dažnai susirenka kone visa giminė, todėl verta pasidalinti ir kas ką gamina, kas už ką atsakingas. Gal namų, kuriuose visi rinksis, šeimininkai bus atsakingi už šventinį kepsnį ir garnyrus, o svečiai pasirūpins šaltaisiais žuvies/silkės patiekalais, kepiniais, gėrimais ir pan.
2. Suplanuokite (preliminarų) valgiaraštį. Jau dabar verta skirti laisvesnę valandėlę ir pavartyti receptų knygas, žurnalus, panaršyti mėgstamus tinklaraščius ir, žinoma, 15min Maistas receptų skiltį bei paieškoti šventinių receptų. Aišku, kai kurie patiekalai bus šeimos ar giminės klasika, tokia tradicija labai graži. Imkite popieriaus lapą ir susirašykite valgiaraščio planą. Apgalvokite, kuriuos patiekalus ruošite patys, o kuriuos, galbūt, užsisakysite jau paruoštus.
3. Nuspręskite, kur pirksite žuvį ir mėsą. Daugelis prekybininkų jau nuo gruodžio pradžios priims išankstinius užsakymus paukštienai, retesnei mėsai (ėriuko kumpis, triušiena ir pan.), žuviai, silkei. Ištirkite, kokia pasiūla bei kainos jums patinkančiose, patikimose vietose ir užsisakykite neatidėliodami paskutinei minutei. Jei sunku apsispręsti, panaršykite po šventinių kepsnių receptų rinkinį.
4. Išsikepkite ar pasigaminkite saldumynų, kurie gali stovėti ilgai. Prieš šventes daugelyje namų čirška kepsniai ir vos į orkaitę telpantys paukščiai, o ruošti desertą jėgų neretai ir pritrūksta. Vienas variantas – užsisakyti jų iš profesionalių konditerių, kitas – išsikepti iš anksto. Tai gali būti brandinamas vaisių pyragas, meduoliai taip pat gali stovėti porą-trejetą savaičių, kodėl nepradėjus šventinės ruošos nuo jų kepimo?
5. Pasirūpinkite valgomomis dovanomis. Kokios dovanos smagiausios ir nuoširdžiausios? Atvirukai, bučiniai, rankdarbiai ir kas nors skanaus! Nesidrovėkite ir apdovanokite bičiulius savo firminiais skanėstais – puikiai tinka įdomesnis džemas, stiklainėlis pikantiškų riešutų, karamelių ar dėžutė naminių sausainių, o gal zefyrų. Idėjų galite pasisemti panaršę šį rinkinį.
6. Iš anksto nusipirkite ilgai galiojančių produktų, kurių prireiks. Nesvarbu, ar ruošite baltą mišrainę, ar ką nors itin egzotiško, verta nusipirkti ilgai galiojančių produktų, kad nereikėtų prakaituoti sausakimšose parduotuvėse vėliau. O gal dar pavyks ir pasinaudoti akcijomis bei nuolaidomis. Greičiausiai, jums tikrai prireiks konservuotų gėrybių, aliejaus, džiovintų vaisių, uogų, sėklų, grybų, riešutų, cukatų, miltų. Visos šios gėrybės spintelėse ar sandėliuke gali stovėti ne vieną savaitę.
7. Atnaujinkite prieskonių ir pagardų atsargas. Kalėdos kvepia cinamonu, gvazdikėliais ir kitais šildančiais prieskoniais. Patikrinkite turimus prieskonius ir įsitikinkite, ar turite jų pakankamai, ar šios gėrybės nėra išsikvėpusios. Jei taip nutiko, nusipirkite kokybiškų šviežių.