Šie blynai labai panašūs į japoniškus okonomiyaki. Tai vienas tų receptų, pagal kuriuos pirmiausia gaminti išmoksta patys mažiausi japoniukai (ne, jie tikrai savo kulinarinės karjeros nepradeda nuo sušių sukimo, kaip daug kam gali atrodyti). Pagrindinis to japoniško blyno ingredientas yra smulkiai supjaustyti kopūstai.
Kuo kopūstai šviežesni, tuo skanesnis patiekalas, tačiau esu mėginusi kepti ir su kaip reikiant subrendusiais lietuviškais rudeniniais kopūstais, ir juos sučečkavojus (patinka man šitas žodis!) labai labai smulkiai, išeina irgi ne prastesnis rezultatas.
Šie rudeniniai daržovių blyneliai – tikra derliaus šventė lėkštėje! Juos galite sumaišyti iš savo sukurtos daržovių kombinacijos, svarbiausia, kad daugmaž laikytumėtės proporcijų. Blynelių pagrindui visuomet naudokite kopūstus, o likusius ingredientus rinkitės pagal tai, kas „užderėjo“ jūsų namų spintelėse, sandėliukuose ir šaldytuve...
Manau, šis patiekalas – vienas geriausių būdų mėsišką vakarienę pakeisti vegetariška ir sugundyti ja net ir užkietėjusius mėsavalgius.
Ingredientai:
- 100 g kopūsto, smulkiai supjaustyto (rinkitės jaunesnį, minkštesnį, pvz., Savojos);
- 1 ryšelis lapinių kopūstų (kale), nuo stiebų nuplėštais lapais ir labai smulkiai supjaustytų;
- 10 briuselinių kopūstų, smulkiai supjaustytų;
- 1 morka, stambiai sutarkuota;
- 4 žali svogūno laiškai, smulkiai supjaustyti;
- 1 šaukštelis rupios druskos;
- 1 kiaušinis;
- 1 stiklinė savikėlių (self-rising) miltų*;
- ½ stiklinės šalto vandens;
- aliejaus, kepti;
- grietinės, patiekti;
- žalių svogūno laiškų, patiekti.
Gaminimas:
1. Visas smulkiai supjaustytas ir sutarkuotas daržoves sudėkite į dubenį ir, pabarstę 1 šaukšteliu druskos, išmaišykite. Palikite pastovėti apie 10 min., kol daržovės išleis skysčio.
2. Kitame mažame dubenėlyje sumaišykite miltus su vandeniu (nemaišykite pernelyg intensyviai, tik kol susijungs ingredientai).
3. Į daržovių dubenį įmuškite kiaušinį ir šaukštu intensyviai sumaišykite, negailėdami patraiškykite daržoves (blyneliai bus sultingesni). Tada sukrėskite miltų ir vandens mišinį ir sumaišykite vėl (švelniau, nei maišydami kiaušinį). Jei daržovės labai sausos ir skysčio pabarsčius druska išsiskyrė nedaug, gali prireikti įpilti dar kelis šaukštus vandens, kad masė tikrai susilipdytų.
4. Didelėje keptuvėje įkaitinkite apie 2 šaukštus aliejaus. Dėkite tešlos tiek, kad suformuotumėte didelį blyną per visą keptuvės plotą (jo storis turėtų būti apie 1 cm). Šaukštu paspauskite masę, kad jis susiklijuotų, kepant nesuirtų. Uždenkite keptuvę dangčiu, nustatykite vidutinę kaitrą ir kepkite blyną iš vienos pusės apie 7–8 minutes, tada apverskite blyną kita puse (jei trūksta, galite įpilti trupučiuką aliejaus). O uždengę kepkite kitą pusę blyno dar apie 6–8 minutes, t. y. kol gražiai apskrus ir visas vidus bus visiškai iškepęs ir daržovės suminkštėję.
5. Išimkite blyną iš keptuvės, laikykite šiltai, kol kepsite likusius blynus. Blynus galite kepti ir mažesnius, nebūtinai per visą keptuvę.
6. Patiekite šiuos blynus su grietine, paskaninta smulkiai sukapotais krapais ir svogūno laiškais. Jei trūksta pabarstykite druska, būtinai pagardinkite pipirais ir pašlakstykite citrinų sultimis.
Pastaba:
*Savikėliai (self-rising) miltai – tai miltai, kuriuose įmaišyta šiek tiek kildinančių medžiagų (kepimo miltelių). Tokių miltų galite nusipirkti, jie puikiai tinka įvairiems blyneliams. Tačiau galite labai lengvai pasidaryti savo self-rising miltų mišinį: į 1 stiklinę miltų įmaišykite 1,5 šaukštelio kepimo miltelių ir ¼ šaukštelio smulkios druskos.
Su 15min skaitytojais savo receptais besidalijanti Nida Degutienė puikiai pažįstama daugybei lietuvių, besidominčių kūrybišku maisto gaminimu namie. Nida rašo populiarų maisto tinklaraštį Nidos receptai, yra išleidusi tris kulinarines knygas „Izraelio virtuvė“ , „Žuvis pasaulio virtuvėse“ ir „Nidos receptai. 10 metų drauge“ o šiuo metu gyvena Australijoje. Kiekvieną savaitę 15min ieškokite naujų Nidos receptų ir įdomių skaitinių apie maistą.