Šie, žinokit, kitokie. Sultingi ir minkšti viduje, itin traškūs išorėje ir jokio įkyraus kvapo! Žinoma, rašau čia savo įspūdžius, nes kotletams naudojau kokybišką menkės filė. Besiruošdama karantinui, buvau prisipirkusi jos šaldytos. Per porą valandų žuvis atitirpo, dar turėjau iš vakaro virtų bulvių, taigi lengvą vakarienę paruošti buvo gana paprasta ir greita.
Jums turbūt jau kirba klausimas, kur ta paslaptis, kodėl teigiu, kad šie kotletai neturi įkyraus žuvies kvapo? Paslaptis tame, kad žuvis kotletams pirmiausia išverdama garuose! Per kelias minutes ji tampa sultinga ir minkšta (šiukštu nepervirkit, nes su laiku žuvis tik kietės!), tada ją nors ir rankomis galima sutrupinti į masę kotletams. Jei netingit, galit ir sumalti. Arba sukapoti peiliu. Tiks viskas.
Aš savo žuvies kotletus patiekiau su žiedinių kopūstų koše ir raugintais agurkais. Tačiau tiks bet kokie jūsų mėgstami garnyrai.
Žuvies ir bulvių kotletai
Ingredientai (4 asm.):
- 300 g žuvies (naudojau šaldytą menkę);
- 300–400 g bulvių (virtų);
- ½ svogūno, supjaustyto labai smulkiai;
- 1 kiaušinis;
- žalumynų (petražolių, krapų);
- druskos;
- juodųjų pipirų;
- citrinos sulčių;
- miltų arba manų kruopų;
- džiūvėsėlių;
- aliejaus (kepimui).
Gaminimas:
1. Žuvį išvirkite garuose (galite panaudoti ir anksčiau pagamintą ir nesuvalgytą žuvį). Virkite vos kelias minutes, tik kol žuvis pakeis spalvą, bet išliks labai minkšta ir trapi. Išimkite visus kaulus, jei žuvis su oda, ją nulupkite ir išmeskite. Garuose virtą žuvį pirštais sutrupinkite arba sumalkite (galite su kitais ingredientais), arba sukapokite peiliu.
2. Bulves išvirkite iki minkštumo ir sutrinkite grūstuve. Galite panaudoti ir jau turimas likusias nesuvalgytas virtas bulves, galite bulves sumalti kartu su žuvimi.
3. Svogūnus trumpai apkepinkite šlakelyje aliejaus, tik kol jie suminkštės ir taps permatomi.
4. Dubenyje sumaišykite žuvį, trintas bulves, apkepintus svogūnus, kiaušinį, suberkite smulkiai sukapotus žalumynus, įberkite druskos ir pipirų. Sumaišykite visą masę, ji turi būti gana šlapia. Įdėkite truputį miltų (arba manų), jei manote, kad masė pernelyg minkšta, bus sunku ją formuoti. Kuo daugiau dėsite miltų, tuo kotletai bus kietesni, tad nepadauginkite.
5. Šlapiomis rankomis formuokite iš šios masės kotletukus. Į gilesnę lėkštę įberkite džiūvėsėlių ir gausiai išvoliokite juose kotletukus iš visų pusių.
6. Kepkite ant vidutinės ugnies, gilesnėje keptuvėje, su pakankamai įkaitinto aliejaus, kad kotletukai gražiai apskrustų iš visų pusių.
7. Patiekite su bulvių koše (aš tiekiau su žiedinių kopūstų koše) ir raugintais agurkėliais, čia tiks ir krienų padažas, ir tartaro padažas – tai, ką mėgstate labiausiai!
Su 15min skaitytojais savo receptais besidalijanti Nida Degutienė puikiai pažįstama daugybei lietuvių, besidominčių kūrybišku maisto gaminimu namie. Nida rašo populiarų maisto tinklaraštį Nidos receptai, yra išleidusi dvi kulinarines knygas „Izraelio virtuvė“ ir „Žuvis pasaulio virtuvėse“. Kiekvieną savaitę 15min ieškokite naujų Nidos receptų ir įdomių skaitinių apie maistą.