Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nuo muzikos prie gėrimų verslo pasukęs L.Lisauskas: „Esu vadinamas ir drąsuoliu, ir bepročiu“

Kaunietis verslininkas Laurynas Lisauskas – vienas iš tų, kurie patys apie save kalbėti nemėgsta, verčiau tegul kalba darbai. O šie išties įdomūs: prieš gerą dešimtmetį dalį jaunų žmonių Laurynas užkrėtė meile šokių muzikai ir „RyRalio“ vakarėliams. Kiek vėliau, kartu su partneriu jis lietuvius ėmė pažindinti su viskio kultūra, o pastaruoju metu jo „Facebook“ paskyra mirga nuo žinučių apie alų.
Laurynas Lisauskas
Laurynas Lisauskas / Asmeninio albumo nuotr.
Temos: 2 Muzika Alus

Nuo muzikos prie viskio, nuo šio – prie alaus. Jei dar neteko girdėti, Laurynas yra naujo alaus bravoro „Genys Brewing“ įkūrėjas. Su L.Lisausku kalbėjomės apie naujovių alkį, darbą, keliones ir nuolatinį ėjimą prieš srovę.

– Muzika, viskis, alus – trys skirtingi virusai, skirtingos kultūros. Kas juos sieja?

– Niekada nieko nedariau galvodamas, kad „va, dabar išmokysime žmones suprasti gerus dalykus“, tad specialiai kultūros nevysčiau. Ji galbūt yra to viruso, kuriuo pats vis užsikrėčiu padarinys. Esu labai aistringas žmogus – ir myliu, ir dirbu šimtu procentu. Vertinu išskirtinius daiktus, patirtis, skonius, o toks man yra kokybiškas craft alus, kurio bacila šiuo metu ir esu užsikrėtęs. Jį atradau atostogų San Franciske metu ir niekaip negalėjau suprasti, kodėl Lietuvoje, kur alus užima tokią svarbią vietą mūsų kultūroje, mes vis geriame tą patį industrinį nuobodų alų. Juk yra tokia skonių įvairovė!

San Franciskas – užburiantis miestas. Pažįstu jį taip gerai, kaip gimtąjį Kauną. Gatvės, žmonės, galerijos, kraštovaizdžiai, geriausi pasaulio restoranai – viskas viename salyginai nedideliame mieste. Galiu drąsiai teigti, kad šis miestas yra mano mūza, inspiracijos šaltinis. Todėl dar kelionėje nusprendžiau, kad savo atradimą, naują idėją pristatysiu ir lietuviams. Pirmiausiai duris atvėrė „Genys“ gastropub’as Kauno senamiestyje, svajojau derinti alų su maistu, virti savo alų ir jį pardavinėti visiems šalies barams. Tik neįvertinau barų tarpusavio konkurencijos... Tad barą teko parduoti, tačiau prekės ženklo atsisakyti nenorėjau.

– Kodėl būtent „Genys“? Netikėtas pavadinimas, kai, rodos, visi Lietuvoje stengiasi rinktis pavadinimus anglų kalba.

– O man atrodo, kad mūsų kalba labai graži, išmokysime ir visą pasaulį tarti lietuviškus žodžius. Genys yra miško chuliganas, o būtent taip su partneriu Jonu (aludaris Jonas Miežys – aut.) šiuo metu matome savo poziciją tarp aludarių. Mes įsiveržėme į rinką tarsi chuliganai, nepaisome jokių taisyklių, pasistatėme patį moderniausią bravorą šalyje ir verdame tokį alų, kokio Lietuvoje dar niekas nedarė, tokį, koks atitinka būtent mūsų įsivaizdavimą.

– Jūsų negąsdina tai, kad nuolat tenka eiti „prieš srovę“?

Kas pasakė, kokia yra verslo sėkmės formulė? Kokia sėkmingų žmonių formulė? Tai, kas buvo veiksminga prieš dešimt metų, dabar yra visiškai pasenę.

– O kas yra „pagal srovę“? Kas pasakė, kokia yra verslo sėkmės formulė? Kokia sėkmingų žmonių formulė? Tai, kas buvo veiksminga prieš dešimt metų, dabar yra visiškai pasenę. Net ir tai, kas atrodė normalu prieš metus, dabar gali būti visiška seniena, kai pasaulis taip sparčiai vystosi pirmyn. Elono Musko sukeltos revoliucijos, Donaldo Trumpo pergalė rinkimuose parodo, kad „tradicinės“ idėjos niekam nėra įdomios. Ir patys tuo įsitikinome – „Genys“ alų kukliai pristatėme baruose prieš metus, galvojome tarsi čigonai glaustis viename iš šalyje jau esančių bravorų, o po kelių metų, kai jį išaugsime, jau būsime atradę geresnę formulę. Nė velnio! Poreikis mūsų pirmajam alui „Kalifornikacija“ buvo didesnis už pasiūlą jau po pirmųjų trijų mėnesių, buvome priversti rekordiniu greičiu, vos per pusmetį, pastatyti savo bravorą. Dabar jame jau užraugta pirmoji alaus partija, tai – didžiulė pergalė, tačiau atsipūsti kol kas nėra kada. Gal 2020-aisiais...

Asmeninio albumo nuotr./Laurynas Lisauskas (kairėje)
Asmeninio albumo nuotr./Laurynas Lisauskas (kairėje)

– Skamba, lyg jums viskas labai lengvai einasi. Ką darote, kai susiduriate su kliūtimis?

– Jeigu pasiklausytumėte, ką apie mane kalba, išgirstumėte visko. Esu vadinamas ir drąsuoliu, ir bepročiu. Su kliūtimis mes susiduriame kasdien, kiekviename žingsnyje, bet pasiduoti man niekuomet neatrodė kaip viena iš galimybių. Esu girdėjęs, kad Lietuvoje house muzika niekam nebus įdomi, buvau mokytas, kad viskiu prekiauti neapsimokės, nes degtinę perka geriau, girdėjęs atsakymus iš bankų, kad mano idėja statyti bravorą niekada nebus sėkminga, todėl paskolos jai negausiu. Man tai – tik nuomonės. Mano nuomonė kitokia, todėl darau taip, kaip man atrodo teisinga. Tai reikalauja daug energijos ir užsispyrimo, bet pasiduoti visada lengviausia.

– Tai taip nieko ir nebijote?

– Žinoma, bijau! Bijau nespėti patirti, išbandyti, nepastebėti svarbių ar svarbiausių dalykų gyvenime. Gyvenimas – lyg greitkelis, visi skubame į tašką, kuris neegzistuoja, o apsidairyti kartais nelieka laiko ar noro, o gal tiesiog nesugebame pasukti galvos ir pažiūrėti iš kitos perspektyvos. Tad labiausiai bijau, kad nenuvažiuočiau į klaidingą pusę, nes kuri iš jų išties teisinga, sužinosime tik ateityje.

– Jūsų žmona Kristina – sėkmingo prekės ženklo „Gėda Pelėda“ kūrėja. Ar namuose kalbate apie darbą?

– Taip ir, manau, tai gerai. Mes abu gyvename intensyvų gyvenimą, kuriame, ieškome ir randame, tad dalintis yra kuo. Vakariniai pokalbiai mus jungia. Žmona yra geriausias mano patarėjas, tikiu, kad ir apie mane ji pasakytų tą patį. Juk visi darbai ir veiksmai turi emocinę pusę, net ir tie, kurie iš pažiūros atrodo patys stipriausi – sėkmingi verslininkai, sportininkai ar politikai yra tik žmonės ir visi jie nori tų pačių dalykų – meilės, dėmesio, supratimo ir palaikymo. Aš taip suprantu šeimą. Tai – supratimas ir palaikymas.

Asmeninio albumo nuotr./Laurynas Lisauskas ir Kristina Lisauskė
Asmeninio albumo nuotr./Laurynas Lisauskas ir Kristina Lisauskė

– Prieš penkioliką metų buvote populiariausias šalies didžėjus. Ar su muzika atsisveikinote visam laikui?

– Tai buvo nuostabus etapas. Didžiuliai festivaliai, geriausi pasaulio naktiniai klubai, kelionės nuo Islandijos iki JAV. Tačiau esu tikras, kad nereikia bandyti atkartoti to, kas jau buvo. Tai buvo nuostabus etapas ir jo niekada nebepakartosi. Kiekvienas gyvenimo tarpsnis yra savitai žavus, net jei emocijos ir euforijos jame mažiau. Svarbiausia nesustoti mėgautis tuo, ką darai ir bednrauti. Žmonės yra nuostabus, bendraudamas su jais gali išgyventi tai, ka įšgyveno jie. Tad kiek turi artimų žmonių – tiek gyvenimų gali nugyventi.

Asmeninio albumo nuotr./Laurynas Lisauskas
Asmeninio albumo nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos