Ingredientai:
- 225 g sviesto;
- 2 smulkiai supjaustyti šalotiniai svogūnai;
- 2 susmulkintos česnako skiltelės;
- 3 šakelės čiobrelio;
- 1 lauro lapas;
- 1 nedidelė kriaušė, nulupta, be sėklyčių, smulkiai supjaustyta;
- 500 g ančių kepenėlių;
- druskos ir šviežiai grūstų juodųjų pipirų;
- 60 ml riebios grietinėlės;
- 1–2 šaukštai šviežių citrinų sulčių;
- lydyto sviesto (paviršiui užpilti).
Gaminimas:
1. Keptuvėje ištirpinkite 2 šaukštus sviesto. Suberkite svogūnus ir šalotinius svogūnus ir kepinkite, kol jie suminkštės. Suberkite česnakus, čiobrelius ir lauro lapą ir dar pakepinkite apie 1–2 minutes. Suberkite kriaušes ir kepinkite apie 2–3 minutes. Išgriebkite iš keptuvės čiobrelius ir lauro lapą, o likusį turinį supilkite į elektrinį smulkintuvą.
2. Pabarstykite kepenėles druska ir pipirais. Toje pačioje keptuvėje, kurioje kepinote svogūnus, ištirpinkite dar 3 šaukštus sviesto, sudėkite kepenėles ir kepinkite apie 4 minutes.
3. Supilkite kepenėles kartu su visu skysčiu, susidariusiu keptuvėje, į tą patį elektrinį smulkintuvą, kuriame jau yra apkepinti svogūnai. Įpilkite grietinėlės ir plakite, kol masė bus labai tolygi ir gana skysta.
4. Likusį sviestą susmulkinkite ir sudėkite į paštetą, mediniu šaukštu trinkite kepenėles kartu su sviesto gabalėliais. Įpilkite citrinos sulčių ir pagardinkite druska bei pipirais pagal skonį.
5. Sudėkite paštetą į indą ir gerai išlyginkite visą paviršių. Ant viršaus užpilkite šilto lydyto sviesto ir įdėkite į šaldytuvą.
Šį kepenėlių paštetą reiktų suvartoti per 6–7 dienas.
Kaip dažnai pavalgius norisi ko nors skanaus? O ką skanaus receptai – apie tokius skonius, po kurių nesinori daugiau nieko, nebent pakartot. Tikiu, kad geri skoniai prasideda nuo rinktinių produktų. Kartais užtenka kelių produktų ir skoniai jau sproginėja burnoje. Tačiau maistas man turi būti ne tik skanus, bet ir gražus. Todėl valgymas – ne vien išgyvenimui. Man tai nauji potyriai, galimybė pažinti skonius, kultūras ir, svarbiausia, bendravimas.