„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pasakiškas kepinys rabarbarų mėgėjams: trapi galetė, kurią dar praturtins uogos

Rabarbarai – daugeliui suaugusiųjų nostalgiška gėrybė, kurią būdami vaikai vėlyvą pavasarį ir ankstyvą vasarą valgydavom tiesiog dažydami į cukrų. Ne visi šiuolaikiniai vaikai tokį pikantišką skonį ir atlaikytų, tačiau gali būti, jog yra ir skanėsnių būdų, kaip šiuos ryškius stiebus sunaudoti. Vienas jų – kepti nuostabų pyragą, kuriam nereikia jokių ypatingų įgūdžių. Jame trapus pagrindas nuostabiai kontrastuoja su drėgnu įdaru, o saldumą atskiedžia rūgštelė...
Galetė su rabarbarais
Galetė su rabarbarais / Vida Press nuotr.

Nors galetės gali būti kepamos su įvairiausiais įdarais, taip pat ir nesaldžiais, dabar, kai jau galima rasti rabarbarų, būtų tikra nuodėmė nepanaudoti jų įdarui. Beje, kompaniją rabarbarams gali palaikyti uogos – itin tinka šilauogės arba braškės, o pastarosios net ir tokios, kurios jums pasirodė kiek rūgštokos.

Keli patarimai prieš pradedant:

  • Galetės tešlą ruoškite kuo greičiau, pernelyg stropiai jos neminkydami. Be to, jai būtina šaltai pagulėti bent valandą, o galima – ir pernakt.
  • Galetės tešlos sudėtis įvairiuose receptuose paprastai pernelyg nesiskiria, o šiame recepte jai reikia trupučio kreminio sūrio. Neatsisakykite jo, nes būtent jis suteikia puikią tekstūrą, kepinys nėra toks sausas ir byrantis, geriau išlaiko formą.
Strelkabelka nuotr. /Rabarbarų „galetė“
Strelkabelka nuotr. /Rabarbarų „galetė“
  • Kad įdaras kepant pernelyg nesudrėkintų tešlos (tarp jų įsiterpia dar vienas sluoksnis), jam galima naudoti trupintus sausainius. Tačiau galima juos keisti ir migdolų miltais. Šis tarpinis sluoksnis ir sugers išsiskiriančias rabarbarų bei uogų sultis, ir suteiks papildomo skonio.
  • Į vaisių ir uogų įdarą būtinai įberkite krakmolo, kuris padės įdarui truputį sutirštėti, kad nebūtų itin skystas ir tekantis;
  • Galetės tešlą iškočiokite iki 2–3 mm lakšto, geriausiai – iškart ant kepimo popieriaus, su kuriuo lakštą ir perkelsite ant skardos. Tik tuomet dėkite ant jo visus kitus produktus.
  • Galetės formuojamos paprastai – užlankstant šonus link vidurio, kad dalis įdaro pasislėptų, o dalis liktų atvirai. Šonų nereikia kaip nors dailiai apipjautyti, galetės grubumas, nedailumas yra vienas iš jos charakteringų bruožų.
  • Galetę skanu valgyti ir dar kiek šiltą, ir jau visai atvėsusią. Geri kompanionai jai – ledai arba plakta grietinėlė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“