Varškė, miltai, kiaušiniai, truputis cukraus ir druskos – tai pagrindinis varškėčių ingredientų penketukas, dar reikės aliejaus jiems kepti, taip pat pasirinktų priedų, kurie juos paskanins ir pakvėpins – vanilės, galbūt – apelsino žievelės ar aguonų. Tačiau svarbiausia vadovautis keliomis svarbiomis taisyklėmis, o tada jau galėsite žongliruoti pačiais įvairiausiais receptais.
- Varškė. Ją verčiau rinktis pusriebę ar riebią, o ne liesą – varškėčiai bus minkštesni ir skanesni.
- Šilkinė tekstūra. Jei mėgstate, kad varškėčių vidus būtų labai švelnus ir vientisas, varškę verta pertrinti per sietelį ar sutrinti elektriniu smulkintuvu (blenderiu). O jei varškėtukuose mėgstate dar jaučiamas varškės „kruopeles“, tuomet ją patrinkite šakute, tačiau persistengti nebūtina;
- Kėlikiai. Daugelis mėgsta purius, išsipūtusius varškėtukus. Kad jie tikrai tokie būtų, kiaušinius pirmiausiai gerai išsukite su cukrumi iki balkšvos, purios masės, o tik tada maišykite su varške (šioji jau turėtų būti pertrinta). Kitas kildintojas yra kepimo milteliai, galima be jų apsieiti, tačiau varškėtukai bus ne tokie išsipūtę, labiau primins blynelius. Jei naudojate kepimo miltelius, geriausiai juos sumaišyti su miltais, o tada berti į varškės ir kiaušinių masę.
- Miltai. Jų varškėtukų masei stenkitės naudoti tik tiek, kiek būtina – kuo miltų daugiau, tuo bus kietesni, gumiškesni varškėčiai. Apie tai, ką daryti, jei tešla atrodo itin šlapia, lipni, kiek vėliau.