Renatos Ničajienės „Sezoninė virtuvė“: vaikystės obuolių pyragas be kvietinių miltų

Rudenį labiausiai norisi obuolių pyrago, tokio visai paprasto ir jaukaus, greitai iškepamo ir primenančio nerūpestingą vaikystę. Šį obuolių pyragą patį pirmąjį išmokau vaikystėje išsikepti pati. Originalų vaikystės obuolių pyrago receptą esu surašiusi savo knygoje „Nostalgiški skanumynai“, bet receptas, kuriuo šiandien dalinuosi, kiek kitoks.
Renata Ničajienė ir jos keptas obuolių pyragas
Renata Ničajienė ir jos keptas obuolių pyragas / Autorės ir studijos „Fotopastelė“ nuotr.

Jis keitėsi kartu su manimi, iš seno tradicinio, kepamo su kvietiniais miltais, pavirto į šiuolaikišką ir naudingesnį kepinį, kurio kepimui visiškai nenaudojami kvietiniai miltai. Eksperimento būdu jį kepiau ne vieną ir ne du kartus, kol radau geriausią skirtingų miltų rūšių derinį, galintį pakeisti įprastus miltus. Stiklinę kvietinių miltų jame atstoja malti lazdynų riešutai, ryžių, kukurūzų miltai ir bulvių krakmolas. Taip pyragas išeina be glitimo.

Skoninės pyrago savybės beveik tokios pat, kaip ir tradicinio, tik šis kiek trapesnis. Obuolių pyragas lygiai toks pats skanus ir neatsivalgomas, kaip ir keptas pagal tradicinį receptą. Nei vaikai, nei vyras, kol nepasakiau, nesuprato, jog jis iškeptas kažkaip kitaip nei anksčiau.

Beje, šiam pyragui visiškai nenaudojami riebalai ir kepimo milteliai, o vietoj tradicinių cukraus miltelių, jį papuošti ir apiberti patariu kuo įvairesnėmis sėklomis: aguonomis, sezamais, saulėgrąžomis, riešutais. Gražu, skanu ir sveika!

Ingredientai:

  • 500 g saldžiarūgščių obuolių;
  • 4 kiaušinių;
  • 1 stiklinės nerafinuoto rudojo cukranendrių cukraus;
  • 2 šaukštų kukurūzų miltų;
  • 2 šaukštų ryžių miltų;
  • 2 šaukštų maltų lazdynų riešutų;
  • 2 šaukštų bulvių krakmolo;
  • 1 šaukštelio vanilės ekstrakto;
  • 2 šaukštelių cinamono;
  • 1 šaukšto aguonų;
  • 1 šaukšto kapotų lazdynų riešutų.
Autorės nuotr. /Obuolių pyragas be kvietinių miltų
Autorės nuotr. /Obuolių pyragas be kvietinių miltų

Gaminimas:

1. Pyrago kepimo formą ištepkite sviestu, jei reikia, jos dugne patieskite kepimo popieriaus.

2. Obuolius supjaustykite vidutinio storio riekelėmis, prieš tai išpjaukite jų sėklas, bet obuolių nenulupkite. Beje, obuolius galite pjaustyti tiesiai į kepimo formą. Ant obuolių užbarstykite cinamono.

3. Paruoškite pyragui tešlą. Kiaušinius (trynius ir baltymus kartu) labai gerai išplakite su cukrumi, kol net pabals. Tada supilkite po du šaukštus maltų riešutų, kukurūzų, ryžių ir bulvių miltų, užmaišykite vidutinio tirštumo tešlą.

4. Paruoštą tešlą užpilkite ant obuolių, apibarstytų cinamonu. Ant viršaus barstykite aguonas, sezamus, smulkintus riešutus, jie ne tik suteiks skonio, bet ir papuoš.

5. Pyragą dėkite į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepkite 30 minučių. Ar pyragas iškepęs, tikrinkite mediniu pagaliuku – ištraukus jis turi būti sausas, neaplipęs tešla.

6. Iškepusį pyragą palikite, kad praauštų. Jį pjaustykite ir valgykite jau atšalusį.

Autorės nuotr. /Obuolių pyragas be kvietinių miltų
Autorės nuotr. /Obuolių pyragas be kvietinių miltų

Populiaraus tinklaraščio sezoninėvirtuvė.lt ir jau 7 kulinarinių knygų autorė Renata Ničajienė su portalo skaitytojais dalinasi sezoniniais receptais ir patarimais. Savo tinklaraštyje bei knygose autorė skatina rinktis vietinį sezoninį maistą, valgyti skaniai ir sveikai, pagal metų laikus. Naujausia jos knyga „Sezoninių skanumynų istorijos“ skirta skaniems ir maistingiems desertams.

Tinklaraščio paskyros socialiniuose tinkluose: Facebook ir Instagram

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis