Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Sočiai pamaitins: burokėlių salotos su karštai rūkyta skumbre

„Pasibaigęs šviežių daržovių sezonas tikrai ne priežastis atsisakyti salotų. Šaltuoju metų laiku daugiau dėmesio skirkite šakniavaisiams bei sezoniškumui. Taip be vargo pasigaminsite ne vienas gardžias salotas“, – rašo Vaida Bernatavičienė, „Karšta košė“ tinklaraščio kūrėja.
Burokėlių salotos su karštai rūkyta skumbre
Burokėlių salotos su karštai rūkyta skumbre / Vaidos Bernatavičienės, „Karšta košė“ tinklaraščio kūrėjos nuotr.

„O papildę jas, kaip šiuo atveju, rūkyta skumbre, gausite pakankamai sočią, maistingą, bet lengvą vakarienę. Nors ir negreitai pagaminamos, šios salotos labai skanios ir vertos jūsų laiko. Traškios šparaginės pupelės, saldūs burokėliai, dūmo skonio riebi skumbrė, su lupena virtos bulvytės bei sodrus padažas sukuria tobulą skonių bei tekstūrų harmoniją.

Šį receptą priskirčiau sveikų patiekalų kategorijai, nors dėl rūkytos žuvies ir kyla ginčų. Vis tik, tokios riebios žuvys kaip skumbrė, silkė, sardinė ar lašiša, net ir rūkytos, turi daug organizmui naudingų medžiagų: geležies, vitamino D bei B. Taip pat, jose gausu omega-3 riebalų rūgščių, kurios mažina blogąjį cholesterolį, kraujo spaudimą, gerina regėjimą, stiprina imunitetą, teigiamai veikia nervų sistemą, lėtina senėjimo procesą ir t. t. O kadangi žmogaus organizmas pats jos nepasigamina, todėl būtina omega-3 gauti su maistu ir karštai rūkyta skumbrė tam puikiai tinka.

Vaidos Bernatavičienės, „Karšta košė“ tinklaraščio kūrėjos nuotr./Burokėlių salotos su karštai rūkyta skumbre
Vaidos Bernatavičienės, „Karšta košė“ tinklaraščio kūrėjos nuotr./Burokėlių salotos su karštai rūkyta skumbre

Kaip jau minėjau, salotos nėra greitai pagaminamos, bet šį tą galite pasiruošti iš anksto: burokėlius galite išsikepti prieš kelias dienas, padažą pasiruošti iš vakaro ir laikyti sandariame indelyje šaldytuve (tik 20 minučių prieš tiekiant išimkite, kad sušiltų ir įgautų daugiau skonio), iš vakaro galite nuplauti bei nusausinti salotų lapus ir laikyti švariame maišelyje šaldytuve, o skumbrę išsidarinėti taip pat galite prieš dieną.

Burokėlių salotos su karštai rūkyta skumbre ne tik sočiai pamaitins du asmenis, bet puikiai tiks ir kaip užkandis vakarėlių metu. Jos ilgai nepraranda patrauklios išvaizdos ir skonio, na, tik bulvės gali šiek tiek parausti nuo burokėlių. Ruošdami salotas vakarėliui naudokite ne salotų mišinį, o rinkitės tvirtesnes salotas, pavyzdžiui romanines, kad jos ilgiau išliktų traškios. Skanaus“, – linki V.Bernatavičienė.

Jums reikės:

  • 4 saujų įvairių salotų mišinio;
  • 2 nedidelių burokėlių (kiekvienas apie 120 g);
  • 2-3 vidutinio dydžio bulvių;
  • 1 vidutinio dydžio raudonojo svogūno;
  • apie 70 g žalių šparaginių pupelių;
  • 1 šaukšto konservuotų kaparėlių;
  • 1 vidutinio dydžio karštai rūkytos skumbrės.

Padažui:

  • 1,5 šaukšto balzaminio acto;
  • 1 arbatinio šaukštelio Dižono (Dijon) garstyčių;
  • 3 šaukštų alyvuogių aliejaus;
  • druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų.

Kaip gaminti:

1. Įkaitinkite orkaitę iki 190'C. Burokėlius nuplaukite ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Kiekvieną burokėlį atskirai suvyniokite į folijos lakštą, dėkite į įkaitintą orkaitę ir kepkite apie 40 minučių.

2. Iškeptus burokėlius sudėkite į lėkštę ir šakutės pagalba labai atsargiai atvyniokite foliją, kad greičiau atvėstų. Atvėsusius nulupkite, perpjaukite per pusę ir supjaustykite plonais griežinėliais.

3. Bulves nuplaukite (nenuskustas), sudėkite į nedidelį puodą ar prikaistuvį, užpilkite šaltu vandeniu ir užvirkite ant aukštos ugnies. Vandeniui užvirus įberkite druskos, ugnį sumažinkite iki vidutinės ir virkite, kol bulvės bus minkštos. Ar bulvės išvirusios galite patikrinti įbedę ploną peilį, jeigu jį ištraukiate lengvai, be jokio pasipriešinimo, jos išvirusios.

4. Bulves nukoškite ant metalinio sietelio (plastikinis išsilydys), jį uždėkite ant puodo, kuriame virė ir ant vidutinės ugnies garinkite apie 5 minutes. Vėliau perdėkite į lėkštę, kad atvėstų. Atvėsusias bulves nulupkite ir supjaustykite nedidelėmis riekelėmis.

5. Į nedidelį puodą pripilkite šalto vandens, įberkite druskos ir užvirkite ant aukštos ugnies. Šparagines pupeles nuplaukite ir nupjaukite galiukus tik iš tos pusės, kuria jie buvo prisitvirtinę prie stiebo, ploną bei riestą uodegėlę palikite. Pupeles sudėkite į verdantį vandenį, šiek tiek sumažinkite ugnį ir vandeniui pakartotinai užvirus virkite: labai plonas apie 1 minutę, storesnes apie 2-3 minutes.

6. Ar pupelės išvirusios galite patikrinti išgriebę vieną ir paragavę (aš visuomet taip darau), jos neturi būti visiškai minkštos, o su vos vos jaučiamu kietumu/ traškumu. Išvirusias nupilkite ant sietelio ir minutėlę skalaukite po labai šaltu vandeniu, kad sustabdytumėte virimo procesą. Pupeles palikite ant sietelio, kad nuvarvėtų ir visiškai atvėstų. Mažesnes įstrižai perpjaukite per pusę, didesnes į dvi ar tris dalis.

7. Svogūną nulupkite, nuplaukite ir supjaustykite plonais pusžiedžiais. Išdarinėkite rūkytą skumbrę. Kaparėlius išimkite iš stiklainio ir nusausinkite ant popieriniu rankšluosčiu.

8. Salotų mišinį nuplaukite šaltu vandeniu (jeigu ant pakuotės parašyta, kad jos plautos, tuomet tik nuskalaukite) ir nusausinkite salotų džiovyklėje arba ant rankšluosčio.

9. Pasiruoškite padažą: į dubenėlį sudėkite visus ingredientus ir plakite šluotele, kol jis taps vientisas bei tirštas. Paragaukite, ar netrūksta druskos, pipirų.

10. Į didesnę lėkštę, kurioje tieksite salotas, sudėkite salotų mišinį, ant viršaus išdėliokite visus likusius produktus ir užpilkite padažą. Šaukštu bei šakute labai švelniai kilnodami išmaišykite salotas. Paragaukite ar netrūksta druskos, pipirų ir jeigu salotos atrodo šiek tiek sausos, įpilkite šlakelį alyvuogių aliejaus. Skanaus!

Receptu pasidalino Vaida Bernatavičienė, „Karšta košė“ tinklaraščio kūrėja

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas