Sočiai vakarienei – vištienos, grikių ir daržovių kotletukai, kurie nekainuos nė 4 eurų

Orui vėstant vis labiau norisi šilto ir sotaus maisto, o jeigu po darbo esame pavargę – svarbu, kad galėtume jį greitai pasigaminti bei praturtinti mitybą neišleisdami daug pinigų. Prekybos tinklo „Rimi“ kulinarijos technologė Lina Barčaitė tokiu atveju siūlo išbandyti netradicinius vištienos ir daržovių kotletukus su grikiais. Tam, kad tilptume į biudžetą ir suteiktume naudos organizmui, gydytoja dietologė dr E.Gavelienė rekomenduoja į valgiaraštį įtraukti viso grūdo avižas, miežius, ruduosius ryžius ir grikius, kurie tinkami tiek pusryčiams, tiek vakarienei.
Vištienos, grikių ir daržovių kotletukai
Vištienos, grikių ir daržovių kotletukai / RIMI nuotr.

Vištiena – palankesnė sveikatai už raudoną mėsą

Pasak sveikatai palankios mitybos konsultantės, gydytojos dietologės dr.E.Gavelienės, vištiena laikoma sveikatai palankesne nei bet kokia kita raudona mėsa dėl joje esančių lengvai virškinamų ir pasisavinamų baltymų, organizmui reikalingų vitaminų ir mineralų, taip pat mažo kiekio riebalų.

„Vištienoje yra gerai subalansuotų, žmogaus organizmui būtinų aminorūgščių, o vertingiausia vištienos dalis yra krūtinėlė. Ji liesesnė už kitas vištos dalis, ypač jei valgoma be odos. Geriausia rinktis ekologiškuose ūkiuose užaugintą vištieną, nes tokios mėsos įtaka yra sveikatai palankiausia, lyginant su neekologiškuose ūkiuose užaugintos mėsos sudėtimi. Ypač į tai rekomenduojama atsižvelgti perkant mėsą vaikams – jų mityboje neturėtų būti nereikalingų organizmui medžiagų“, – primena gydytoja dietologė.

RIMI nuotr./E. Gavelienė
RIMI nuotr./E. Gavelienė

Rekomenduoja lokaliai užaugintą paukštieną

Renkantis vištieną parduotuvėje, verta atsižvelgti į jos ženklinimą ir produkto pagaminimo šalį. Prekybos tinklo „Rimi“ kategorijos vadovė Ana Aleksiukienė atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje užtikrinamos geros vištų laikymo sąlygos, skiriama itin daug dėmesio mėsos kokybei.

„Kadangi kai kuriuose ūkiuose vištų auginama, palyginus, mažiau, jų gyvenimo kokybė yra geresnė, be streso, o tai turi reikšmės ir mėsos kokybei. Be to, vietinių gamintojų produkcija parduotuvių lentynas pasiekia per trumpiausią laiką, tad ji yra šviežiausia, patyrusi mažiau aplinkos sąlygų pokyčių. Pavyzdžiui, kai kuriuose paukštynuose broileriai pradedami ruošti 2 val. nakties, kad išaušus dienai šviežia paukštiena atsidurtų parduotuvių lenktynose“, – sako A.Aleksiukienė.

„Rimi“ kategorijos vadovė pastebi, kad pirkėjai itin vertina lietuvišką produkciją, jos šviežumą, naudą šalies verslo sektoriui, o prekių asortimentas nuolat peržiūrimas ir atnaujinamas, plečiamas bendradarbiavimas su vietos gamintojais bei ūkiais.

Kaip mėsą laikyti ir apdoroti

Parsinešus vištieną namo, A. Aleksiukienė rekomenduoja patikrinti jos galiojimo terminą ir atkreipti dėmesį į tinkamas paukštienos laikymo sąlygas – mėsą reikėtų nedelsiant padėti į šaldytuvą, kur svarbu ją laikyti ne aukštesnėje nei +4 laipsnių temperatūroje.

RIMI nuotr./Lina Barčaitė
RIMI nuotr./Lina Barčaitė

Gydytoja dietologė dr.E.Gavelienė įspėja, kad, gaminant paukštieną, svarbu ją tinkamai apdoroti. „Jokiu būdu nevalgykite termiškai neapruoštos ar iki galo neiškepusios vištienos, nes taip didėja infekcijos rizika. Sveikatai palankiausias šios mėsos paruošimas – lėtai ją kepant ant silpnos ugnies orkaitėje, prieš tai pamarinavus švelniai rūgščiame padaže arba gaminant paukštieną garuose. Geriau vengti valgyti keptus vištienos gabaliukus, apvoliotus miltuose, džiūvėsėliuose ar tešloje“, – pastebi E.Gavelienė

Kartais parduotuvėse pastebime specialų vištienos ženklinimą – „Užauginta be antibiotikų“. Tokiu ženklu jau dvejus metus žymima ir „Rimi“ gamybos marinuota vištiena. „Tai mėsa, priskiriama liesų mėsų rūšiai, turinti visas tas pačias maistines medžiagas, kaip ir įprasta vištiena. Be to, papildomų ir mėsoje nebūtinų medžiagų tokioje paukštienoje yra mažiau“, – sako gydytoja dietologė.

Grikiai – ne tik košei

Nors grikių košė yra viena mėgstamiausių daugelio šeimų pusryčių patiekalų, kulinarijos technologė Lina Barčaitė siūlo tiek skrudintus, tiek neskrudintus grikius panaudoti ruošiant daugybę kitų patiekalų: troškinius, salotas, apkepus su daržovėmis, rizotą. Nebrangios kruopos ne tik padeda sutaupyti, bet ir atskleidžia skirtingus skonių niuansus, ruošiant jas įvairiais būdais.

Prekybos tinklo „Rimi“ produktų vadovė Diana Špūrienė pastebi, kad pirkėjai ieško pigesnių arba vidutinės kainos kruopų, o brangesnes perka akcijų metu. „Tai dažno pasirinkimo produktas, kuris daugeliui patinka tiek dėl prieinamos kainos, tiek dėl skonio ir plačių pritaikymo galimybių kulinarijoje. Pirkėjų mėgstamiausi – Lietuvoje užauginti grikiai. Savo asortimente už prieinamą kainą siūlome vietoje užaugintų šių kruopų, pažymėtų „Rimi Basic“ ženklu. Be to, pastaraisiais metais auga susidomėjimas ir ekologiškomis grikių kruopomis“, – pastebi D. Špūrienė.

Rimi“ technologai siūlo pasigaminti sočiai vakarienei vištienos, grikių ir daržovių kotletukus, nekainuosiančius nė 4 eurų.*

Patiekalui reikės:

200 g vištienos šlaunelių mėsos – 2,69 eur/500g

150 g virtų „Rimi Basic“ grikių – 2,19 eur/800g

1vnt. nedidelės morkos – 1,19 eur/1kg

1 vnt. nedidelio svogūno – 0,59 eur/1kg

100g cukinijos – 0, 99 eur/1vnt.

1 vnt. „Rimi Basic“ kiaušinio – 1,39eur/10 vnt.

2 šaukštų miltų;

Druskos, pipirų ar kitų prieskonių;

Aliejus kepimui.

*Šios produktų kainos užfiksuotos rugsėjo 21 d. e. parduotuvėje „Rimi.lt“.

Gamybos eiga:

  1. Grikius išverdame, morkas stambiai sutarkuojame ir apkepiname. Svogūną supjaustome kubeliais ir taip pat apkepiname.
  2. Vištienos šlaunelių mėsą ir virtus grikius sumalame mėsmale.
  3. Dedame keptas daržoves, šiaudeliais sutarkuotą cukiniją, kiaušinį, miltus ir prieskonius, viską gerai sumaišome.
  4. Formuojame apvalios formos kotletukus ir apkepame juos aliejuje.

Skanaus!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai