Penktadienio rytą lankytojų pirmoji laukė pasaže įsikūrusi kepykla „Grūdas“, kaip pristato projekto autoriai, įkvėpta daniškos kepinių tradicijos. Čia galima įsigyti ir saldžių kepinių, ir įvairiausios duonos, prisėdus čia pat lauke išgerti kavos. Kepykla pasaže savo darbą ir pradės anksčiausiai – 7.30 val.
Erdviame L formos kieme, į kurį galima patekti ir iš Dominikonų, ir iš Stiklių gatvių, taip pat galima rasti gatvės maisto vietą „Okayum“. Meniu čia dominuoja salotos, įvairūs jas papildantys priedai ruošiami ant grilio, o prisėsti prie aukštų staliukų galima ir erdvėje viduje, ir kieme.
Daržovių, uogų ir kitų daržo ir sodo gėrybių galima įsigyti parduotuvėje „Dirva“. Įdomu, kad dauguma produktų į ją atvyksta iš tų pačių investuotojų ūkio „Farmers Circle“ Ukmergės rajone arba kitų Lietuvos ūkių. „Dirvoje“ taip pat gausu įvairiausių gaminių iš daržovių, vaisių ir uogų – pradedant džemais, baigiant sirupais, sriubomis, šaldytuvuose išsirikiavo ir lietuvių ūkininkų ruošti pieno gaminiai, pavyzdžiui, nemažai kam jau žinomo „Sūrio džiazo“ ir kitų.
Priešais daržovių parduotuvę įsikūrė mėsinė „Muu“, kurioje gausu ir šviežios mėsos, ir įvairiausių mėsos gaminių. Tačiau, priešingai nei daugelyje panašaus profilio parduotuvių kitose vietose, ne atvežtinių, bet gamintų pagal lietuviškas receptūras ir tradicijas.
Senatorių pasaže taip pat veikia vyninė „Taurės“, dirbsianti ilgiausiai, iki 1 val. nakties.
Šalia maisto – knygos, gėlės, daiktai namams
Didžiuliais vitrininiais langais iš Dominikonų gatvės šviečia knygynas „Raidė“, įsikūręs legendinio Marijos Šlapelienės knygyno vietoje. Tiesa, naujasis knygynas pasakos kiek kitą istoriją – jame daugiausia vietos užims kulinarijai skirtos knygos anglų kalba, taip pat bus literatūros besidomintiems ekologija, tvariu gyvenimo būdu.
„Senatorių pasaže“ dar įsikūrė ir gėlių parduotuvė „Gėlynas“. Tai vienintelė vieta, kurios operatorius yra ne „Baltic Food Republic“, bet pakviestas iš šalies – „Gėlynu“ rūpinsis „Floristai ant ribos“. Ieškantys įdomių interjero, indų detalių ir besižavintys skandinavišku stiliumi, kviečiami į parduotuvę „Hygge“. Į šią parduotuvę, kaip ir į knygyną „Raidė“ galima patekti ir iš vidinio pasažo kiemo, ir iš Dominikonų gatvės.
„Prie šio projekto statybų ir vystymo prisidėjo daugiau nei 1000 žmonių, kurie dirbo nesuskaičiuojamas valandas, kad visa tai virstų „Senatorių pasažu“. Kurdami šį projektą mes vadovavomės principu „kas yra sena – išlieka sena“, o tai, kas pridėta naujo, tampa šiuolaikiška. Pavyzdžiui, perėjimas į Stiklių gatvę egzistavo jau labai seniai ir tai galima matyti senuosiuose dokumentuose, todėl mums norėjosi jį atkurti ir sukurti atvirą bei demokratišką vietą Vilniaus svečiams ir gyventojams. Pagrindinė mūsų architektūros ir dizaino idėja paremta „Wabi-sabi“ estetika, reiškiančia netobulumo tobulumą“, – apie projektą yra pasakojęs vienas svarbiausių jo kūrėjų, žinomas maisto antrepreneris Nielsas Peteris Pretzmannas.
Naujoje vietoje atgimę žinomi restoranai
Jau penktadienį pasaže pradeda dirbti restoranas „14 Horses“ su vyriausiuoju šefu Andriumi Kubiliumi priešakyje. Šeštadienį startuoja ir prabangiausias šios vietos restoranas „Nineteen 18“, vadovaujamas vyriausiojo šefo Mato Paulino. 15min primena, jog abu šie restoranai nėra naujokai Vilniaus restoranų scenoje, tik veikė kitose vietose ir savo laiku buvo užėmę aukštas pozicijas reitinge „30 geriausių restoranų Lietuvoje“.
Kaip penktadienio rytą džiaugėsi M.Paulinas, šeštadienio vakarui restorane „Nineteen 18“ jau buvo visiškai rezervuotas. „Laukiame dviejų pilnų užsėdimų, kas dar malonesnio gali būti šefui“, – šypsojosi jis.„Senatorių pasažas“ sostinės Senamiestyje veiks antradieniais–šeštadieniais. Anksčiausiai darbą pradės kepykla, parduotuvės bus atviros nuo 11 val., o norintiems vakaroti ilgai teks sukti į vyninę „Taurės“, veiksiančią iki 1 val. nakties.