Arbatos ruošimo patarimai:
- Tik atrodo, kad arbata pakeliuose pigesnė, o jos paruošimo būdas trumpesnis. Tačiau iš tiesų būtent biri arbata dažnai būna ne tik kokybiškesnė, skanesnė, tačiau ir pigesnė už parduodamą pakeliuose. Nemažą arbatos, parduodamos pakeliuose, kainos dalį sudaro pakuotė. O ką jau kalbėti apie įvairius priedus. Be to, palyginę arbatų – birios ir pakeliais parduodamos – kainas, galime įsitikinti, kad būtent biri yra pigesnė.
- Juodąją arbatą rekomenduojama plikyti užvirusiu ir „nurimusiu“, t. y. ne verdančiu, vandeniu. Biri juodoji arbata pritrauks per 4–5 min. Idealu, jei arbatžolės bus nukoštos ir nebemirks vandenyje. Priešingu atveju arbata po truputį ims kartėti.
- Nei žaliosios, nei baltosios arbatos negalima plikyti verdančiu vandeniu, nes jos yra jautriausios. Priešingu atveju praranda savo skonį ir aromatą. Arbatas reikėtų užpilti užvirusiu ir iki 70–85 °C atvėsusiu vandeniu. Arbatžoles užtenka palaikyti 2–3 min.
- Žaliąją arbatą, priešingai nei juodąją, galima plikyti 2–3 kartus. Tiesa, plikant tas pačias žaliosios arbatos arbatžoles kelis kartus, svarbu neleisti joms išdžiūti.
- Arbata negali būti laikoma labai ilgai. Pagal higienos normas ji turėtų būti suvartojama per 2 metus, nors gamintojai dažnai nurodo 5 metų laikotarpį. Tiesa, yra išimtis – tai pu-erh arbata, kuri net neturi galiojimo laiko. Kuo ji senesnė – tuo tampa vertingesnė.
- Kai kurie žmonės mano, jog tonizuoja tik juodoji arbata. Nieko panašaus – lygiai taip pat žvalumo suteikia ir žalioji arbata, todėl mėgaukitės ja pirmoje dienos pusėje. O štai vakarui rinkitės raudonąją ar įvairių žolelių arbatas, taip pat gėrimus, paruoštus įvairių uogų tyrių pagrindu.