Vilniaus pakraštyje, tarp išlakių pušų, jaukioje sodyboje su didžiuliu kiemu, įkurdintas naujas restoranas „Pušyne“ per visą Lietuvą iš Nidos, rodos, atskraidino jūros, vėjo, laukinės gamtos ir buvimo lauke džiaugsmą, rašome pranešime žiniasklaidai.
„Vasaros šiluma nesibaigia vasarą, tai, ką sukaupėme per šiltas dienas, – istorijas, šypsenas, apsikabinimus, žiemą privalome sugrąžinti šimteriopai. Štai kodėl pajūrio nuotaiką norėjome atvežti į Vilnių! Mūsų misija – Nidos atmosfera, aplink ošiančios pušys, jaukus, medinis namas ir ant tikros ugnies gamintas maistas“, – sako naujojo restorano šefas P. Zuoza.
Virtuvės šefas P. Zuoza teigia, kad natūrali ugnis ir jos skleidžiamas karštis tampa dar vienu patiekalo ingredientu. Daugybė virėjų pasaulyje – nuo Stokholmo iki Singapūro – grįžta prie vieno iš seniausių maisto gaminimo būdų, semiasi įkvėpimo iš skonių, kuriuos gali suteikti tik dūmai ir liepsna.
„Ugnis skleidžia ypatingą atmosferą, grąžina prisiminimus, pažįstamus skonius ir kuria namų jausmą. Svarbu tik ją suvaldyti, pažaboti, o tai – kiekvienam šefui yra nemenkas iššūkis“, – sako šefas. Ugnis ir kasdieniai patiekalai jam labiau prie širdies nei sofistikuotas fine dining’as.
Kalėdų šventėms restorano „Pušyne“ šefas P. Zuoza siūlo išmėginti ant ugnies keptą ėriuko koją su troškintais mėlynaisiais kopūstais.
Reikės:
Ėriuko kojos;
400 g vištienos sultinio;
100 g morkų;
100 g svogūnų;
50 g saliero stiebo;
1 česnako galvos;
trupučio aliejaus;
druskos;
50 g sviesto padažui.
Ėriuko koją 12 valandų palaikykite druskos tirpale. Druskos į vandenį dėkite 1 proc. ėriuko kojos masės. Šitaip druska vienodai pasiskirstys po visą mėsą, laikysis drėgmė ir kiekvienas kąsnis turės užtektinai druskos.
Pasūdę koją apkepkite keptuvėje ant didesnės kaitros, kad mėsa gražiai apskrustų.
Daržoves pakepkite įkaitintame aliejuje, kol parus.
Apkeptą ėriuko koją dėkite į didesnį puodą, užpilkite vištienos sultiniu, sudėkite apkeptas daržoves.
Uždenkite puodą aliuminio folija ir troškinkite 80 °C laipsnių karštumo orkaitėje apie 7–9 valandas. Troškinimo laikas priklauso nuo kojos dydžio.
Likusį skystį, kuriame troškinosi ėriukas, nukoškite, užkaiskite iš naujo ir garinkite tol, kol jis sutirštės, maždaug apie 10–15 minučių. Įdėkite sviesto, plakimo šluotele maišykite, kol šis ištirps ir sutirštės. Pagardinimui galite įdėti spanguolių ar bruknių. Šis padažas tiks ir prie ėrienos, ir ne tik prie jos. Tą patį padažą puikiausiai galėsite derinti prie jautienos ar vištienos.
Troškinti mėlynieji kopūstai su vyšniomis
1 kg mėlynųjų kopūstų;
200 g šaldytų vyšnių;
200 g medaus;
100 g balzaminio acto;
druskos pagal skonį;
100 g svogūnų.
Svogūnus ir kopūstus supjaustykite kuo ploniau. Lengvai pabarstykite druska ir troškinkite puode ant vidutinės kaitros. Kai daržovės suminkštės, sudėkite vyšnias, medų ir dar patroškinkite, turi beveik nebelikti skysčio.
Įpilkite šiek tiek vandens, kad nepridegtų, ir dar troškinkite vis pamaišydami.
Kai kopūstai bus sutroškę, įpilkite balzaminio acto ir dar patroškinkite, kad išgaruotų skystis.