Štai ko reikės susiruošus formuoti sūrio lentą:
1
Lentos, peilių ir kitų įrankių
Pirmiausia, žinoma, jums reikės paties pagrindo, ant kurio visą kompoziciją formuosite, lentos. Ji gali būti medinė, tokia atrodys šilčiausia, natūraliausia, tačiau lygiai taip pat tinka ir kitokių medžiagų, tarkime, akmens keramikos, jei tokią turite. Ko gero, tik plastikas čia ne itin tinka.
Jei sūrį tieksite nepjaustytą, tuomet reikės peiliukų kiekvienam valgytojui, kad šis atsipjautų gabaliuką norimo sūrio. Jei sūris bus pjaustytas griežinėliais ir kubeliais, tada pasirūpinkite šakutėmis gabaliukams pasmeigti.
Patiekdami džemą, čatnį, medų, taip pat dėkite po šaukštelį prie kiekvieno indelio arba duokite individualų kiekvienam besivaišinančiam.
2
Kelių skirtingų tipų sūrių
Sūrių rinkinys gali būti pats įvairiausias – teminis pagal šalis, tarkime, prancūziški, itališki, britiški sūriai, nepamirškime ir puikių vietinių gamintojų sūrių. Bene svarbiausias principas, kad sūriai būtų gana skirtingi. Vienas kietesnis, kitas minkštesnis, kai kas pelėsinio, kai kas fermentinio, gal vienas švelnesnio skonio, o pora per viduriuką, o kai kas ir labai pikantiško.
Kiek sūrių rūšių patiekti, jūsų valia, geriausia – 3–7.
Tarkime, bazinis rinkinys galėtų atrodyti taip: brie sūris, parmezanas ar panašaus tipo kietasis sūris, ilgiau brandintas, pikantiškas čederio sūris, lietuviškas pusiau kietas ožkos pieno sūris, pusminkštis šveicariškas sūris.
Kiek sūrių rūšių patiekti, jūsų valia, geriausia – 3–7. Taip pat patys nutarkite, ar sūrį supjaustysite, ar dėsite ant lentos nesmulkintą. Pirmasis variantas, ko gero, patogesnis.
3
Nesaldžių kepinių
Ragaujant įvairius sūrius norisi užkąsti šio to neutralesnio, padaryti pertraukėlę tarp vieno ir kito ragavimo. Ant lentos tikrai pravers poros–trejeto rūšių kepiniai, tarkime, prancūziško batono riekelės, krekeriai, grisini lazdelės. Tinka ir pirktiniai, ir naminiai pastarųjų variantai.
4
Šviežių vaisių ir / ar uogų
Dar viena rūšis burnos atgaivintojų, o ir skonio papildinių – šviežių vaisių, uogų intarpai ant sūrio lentos. Jie gali būti patys įvairiausi – labai tiks tokie kaulavaisiai, kaip abrikosai, persikai, taip pat kriaušės, idealiai derančios su parmezanu. Daugelis žino, kaip gerai su sūriu suskamba vynuogės, įdomiu atradimu gali tapti vyšnių, persimonų kompanija. Daug rūšių gal ir nereikia, užteks poros–trejeto.
5
Džiovintų uogų, vaisių, riešutų
Migdolai, lazdynų ir graikiniai riešutai – nuostabūs sūrių palydovai. Dar – įvairių spalvų marinuotos alyvuogės. Taip pat galite paberti po saujelę razinų, džiovintų spanguolių, vyšnių ar šilauogių. Gilaus saldaus skonio džiovintos uogos gerai subalansuos pikantišką, aitresnio skonio sūrį.
6
Džemų, čatnių, medaus
Šie priedai irgi labai pageidautini, galite rinktis ir naminius, ir pirktinius, nes pastarųjų, ypač smulkiųjų Lietuvos gamintojų, galima rasti labai neprastų. Tiks ir rabarbarų čatnis, ir tobulasis figų džemas, o ką jau kalbėti apie skirtingų aromatų medų.