Imbiero istorija siekia daugiau nei 5 tūkst. metų iki Kristaus, o jo tėvyne laikoma Pietryčių Azija. Vėliau šis prieskoninis augalas išplito po visą pasaulį, šiandien auginamas net ir Havajuose, o Lietuvą dažniausiai pasiekia iš Kinijos.
Mūsų platumose dėmesys imbierui kasmet išauga rudenį – bent jau taip teigia prekybininkai, remdamiesi pardavimų duomenimis.
Kaip sako pranešime žiniasklaidai cituojama prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė, imbieras dažnai pasitelkiamas kaip efektyvus vaistas tiek tradicinėje, tiek alternatyvioje medicinoje. Šiame augale itin gausu natūralių komponentų ir metabolitų, itin vertingų sveikatai, o naudingiausios medžiagos – gingeroliai ir šagaoliai.
Imbieras itin plačiai naudojamas ir kulinarijoje – jis mėgstamas ir šviežias, ir džiovintas bei sumaltas iki miltelių, tiek marinuotas. Su juo gaminami įvairiausi patiekalai ir gėrimai: imbieriniai sausainiai, meduoliai, saldainiai, limonadas, ką jau kalbėti apie gydomuosius mišinius ar daugybę aštrių valgių.
Visgi, tikina B.Baratinskaitė, tikriausiai nėra geresnių imbiero panaudojimo žinovų nei kinai, todėl ji dalijasi būtent jų sukurtu autentiškos arbatos receptu.
Kiniška imbiero arbata su raudonosiomis datulėmis
Ingredientai:
- 2 puodeliai vandens;
- 15 g smulkintos šviežios imbiero šaknies;
- 15 g raudonųjų datulių;
- 1 arbat. šaukšt. medaus.
Gaminimas:
Į puodą supilkite vandenį, tada sudėkite datules ir imbierą, puodą uždenkite, leiskite vandeniui užvirti. Kai vanduo užvirs, sumažinkite ugnį ir leiskite viskam troškintis apie 15 minučių. Tuomet mišinį nukoškite į puodelį, šiek tiek atvėsinkite, tačiau gerkite karštą. Medų į arbatą dėkite tik tuomet, kai pasiruošite gerti – jo virinti nereikia. Tik taip išsaugosite visas naudingąsias medaus savybes.