Kaip išsirinkti geriausią?
Daugelis jau puikiai žinome, jog svarbu pasidomėti, iš kokio regiono kilęs vynas ar alyvuogių aliejus, kur išaugintos kavos ar kakavos pupelės, ieškodami kokybės vengiame keistų mišinių ir nebūtinų priedų. Ant sirupo etiketės ieškokite užrašo, jog tai 100 proc. klevų sirupas ir nieko daugiau, be to, nusiteikite, jog sirupas tiesiog negali būti įtartinai pigus.
Kodėl šis sirupas toks brangus?
Klevų sirupas gaminamas iš raudonųjų, sidabrinių ir cukrinių klevų sulos, išgaunamos gana nedideliame regione Kanadoje bei JAV šiaurės rytuose, ji leidžiama vos porą mėnesių – nuo ankstyvo vasario iki kovo pabaigos. O įspūdingiausia tai, jog vienam litrui sirupo pagaminti prireikia 40–50 litrų sulos, tam sulą reikia kantriai garinti, kol lieka koncentratas. Dabar aukšta produkto kaina darosi suprantamesnė, tiesa?
Ką rodo sirupo spalvos intensyvumas?
Kuo intensyvesnė sirupo spalva, tuo ryškesnis skonis, ir atvirkščiai.
Lietuvoje neturime itin didelio skirtingų gamintojų sirupų pasirinkimo – vienoje parduotuvėje paprastai rasite vienos rūšies sirupo buteliukus. Tačiau perkant iš skirtingų vietų, galima pajusti skirtumą – vieni sirupai tamsesni ir intensyvesnio skonio, kiti labai šviesūs ir švelnesni. Jei įsitikinote, jog jūsų įsigytasis yra 100 proc. klevų sirupas, tiesiog žinokite bendrą taisyklę – kuo intensyvesnė sirupo spalva, tuo ryškesnis skonis, ir atvirkščiai. Šviesus klevų sirupas tinka patiekalams, kur nenorite dominuojančio jo skonio, tik saldumo, o tamsų rinkitės tada, kai norite būtent klevų sirupo skonio gilumo, turtingumo.
Kur laikyti sirupą?
Neatidarytą sirupo buteliuką laikykite kambario temperatūroje, o pradarytam geriausia vieta šaldytuve ir ten būdamas jis galios ilgai – apie metus.
Ar klevų sirupu galima pakeisti kitus saldiklius kepiniuose?
Bendros taisyklės nėra, tačiau kodėl nepaeksperimentavus? Tiesa, klevų sirupo saldumas intensyvesnis nei cukraus, todėl jo kiekį verta mažinti. Be to, klevų sirupo karamelizacijos temperatūra yra žemesnė nei cukraus, todėl kepimo temperatūrą verta sumažinti apie 20 C laipsnių.
Kaip įdomiai panaudoti klevų sirupą?
Klasika – blyneliai ar vafliai su klevų sirupu, taip pat skanu pagardinti juo košę, naudoti kepant granolą ar apšlakstyti ją jau valgant su jogurtu. Jei pavoliosite sirupe riešutus, o tada trumpai pakepinsite orkaitėje, gausite skanų užkandį, kuris tiks net salotoms pagardinti! Jei kepsnius mėgstate glazūruoti, ruošdami glazūrą įpilkite šiek tiek klevų sirupo, jo skonio gylis čia labai tiks. Klevų sirupas tinka ir ruošiant padažus salotoms – pakeiskite juo medų ir pažiūrėsite, kas išeis!
Kodėl sirupo buteliukas būna su ąsele?
Tai nėra neginčijama taisyklė, tačiau nemažai gamintojų sirupą pilsto į nedidukus buteliukus su mažyte ąsele – kokia jos paskirtis? Pasirodo, tik sentimentali ir simbolinė – senais laikais sirupas būdavo laikomas milžiniškuose induose, kuriais manipuliuoti būdavo galima tik įtaisius patogias ąsas. Dabar tokių milžiniškų talpų vartotojai nebemato, bet pirkdami sirupą buteliuke su ąsele gauna savotišką priminimą apie ilgą šio produkto istoriją.